Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Rybníky

reklama

Utorok 20. 10., meniny má Vendelín, zajtra Uršuľa.Význam mien.

Zariaďte dieťaťu detskú izbu, kde sa bude môcť hrať a aj učiť

Vydané 19.8.2019 o 10.57, reklamný článok

Súčasťou domácností je okrem spálne, obývačky, kúpeľne a kuchyne aj detská izba. Izby treba zariadiť tak, aby tam nechýbali postele, hračky a priestor, kde sa budú môcť učiť.

Zariaďte dieťaťu detskú izbu, kde sa bude môcť hrať a aj učiť

 

Študijná časť

Súčasťou detských izieb je okrem spacej a hracej zóny zóna študijná. V tejto časti miestnosti nesmie chýbať stôl a stoličky, ktorých výšku je možné prispôsobiť podľa výšky dieťaťa.

 

Do študijnej časti vyberajte detské rastúce stoly. Sú to v podstate také stoly ako výškovo nastaviteľné stoly do kancelárií. Čo sa týka stoličiek, vyberajte nastaviteľné detské stoličky, ktoré si dieťa prispôsobí podľa svojej výšky.

 

Nohy s kolenami musia zvierať pravý uhol. Na to dávajte pri výbere stoličiek pozor. Obe súčasti študijnej časti by mali byť ergonomického charakteru.

 

V študijnej časti okrem stoličky a stolíka nezabúdajte umiestniť otvorenú policu, kde si dieťa bude dávať knihy. Nad písací stolík sa odporúča dávať tabuľa.

 

Študijná časť by mala byť umiestňovaná čo najbližšie k oknu, aby sa dieťa príliš neslepilo. Na stolíku by ale aj tak nemali chýbať stolné lampy.

 

 

Hracia časť

Hraciu časť využívajú deti už od útleho veku, preto by rodičia mali zariadenie tejto časti prispôsobovať veku a pohlaviu detí. V hracej časti detí by nemal chýbať protišmykový mäkučký koberec s rozprávkovými detskými motívmi.

 

Nemali by chýbať krabice, resp. boxy, do ktorých by si deti ukladali svoje hračky.

 

V hracej časti oceníte aj otvorené police, poprípade skrinky s hlbokými šuflíkmi, na ktorých bude znázornené (vyznačené) aké hračky sú v nich umiestnené.

 

Takto sa vám ľahšie budú hľadať hračky a deti sa tak naučia triediť hračky.

Hračky na diaľkové ovládanie však dávajte do otvorených políc.

 

 

Spacia časť

V spacej časti by ste si mali dať záležať hlavne na výbere matraca. Dieťa je ešte vo vývoji a potrebuje kvalitné ergonomické vybavenie nielen v študijnej časti, ale aj v tej spacej.

 

Samozrejmosťou by mali byť antialergické vankúše a obliečky. Nesmú chýbať kvalitné bavlnené detské obliečky s obľúbenými rozprávkovými postavičkami.

 

Nezabúdajte, že iný matrac a posteľ budete kupovať malému predškolákovi a iný zase dieťaťu, ktoré sa chystá na štúdium v zahraničí.

 

Zariaďte dieťaťu detskú izbu, kde sa bude môcť hrať, ale aj učiť. Nezabúdajte vytvoriť tieto tri zóny, ktoré musia byť vzájomne prepojené.

Podeľte sa s nami o váš názor!

Hlavné správy

Dušan Radolský: Vždy som si nastavil hranice s funkcionármi a hráčmi, to bol základ

Dušan Radolský: Vždy som si nastavil hranice s funkcionármi a hráčmi, to bol základ

Mužstvá, ktoré viedol, sa vždy vyznačovali hernou disciplínou. V každej futbalovej kabíne, kde tréner Dušan... celý článok

Polícia prehľadáva okolie Siladíc, pátrajú po nezvestnom Viktorovi, o ktorom nie sú správy

Polícia prehľadáva okolie Siladíc, pátrajú po nezvestnom Viktorovi, o ktorom nie sú správy

Pri dnešnej pátracej akcii bude pomáhať aj vrtuľník letky Ministerstva vnútra SR. celý článok


reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o.
Copyright © 2010-2020 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty

Pocitadlo.sk

Mazda bonus za výkon

reklama