Futbal, 4. liga: Jaslovské Bohunice atakujú čelo tabuľky, pomohla aj nová posila

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 1.9.2019, 19.16, prispievatelia

Vrbové sa muselo rozlúčiť s prvou priečkou v tabuľke, bez prehry zostali už len Častkovce a Jaslovské Bohunice.

Patrik Banovič prišiel do Jaslovských Bohuníc na hosťovanie z Malženíc. Archívne foto: Ján Král

Vrbové si po minulotýždňovej prvej remíze v tomto ročníku prvýkrát vyskúšalo aj to, aké je to odchádzať z ihriska bez bodu.

V Partizánskom už od 15. minúty viedlo, o prvý gól sa postaral Marko Virág. Keď už mali hostia ďalšie víťazstvo na dosah, udreli domáci.

V 84. minúte prišiel vyrovnávajúci gól a v samom závere aj víťazný. Vrbové sa tak muselo rozlúčiť s prvou priečkou v tabuľke.

Na čelo štvrtoligového pelotónu sa tak prepracovali Častkovce, hneď za nimi sa usadili Jaslovské Bohunice. Tie v nedeľu na domácom trávniku zdolali Prievidzu 5:1.

Cestu k víťazstvu im zjednodušil hosťujúci Juraj Jánošík, ktorý musel opustiť ihrisko už v 45. minúte po dvoch žltých kartách.

K triumfu ŠK Blava pomohla aj nová posila tímu - bývalý ligový stopér Patrik Banovič, ktorý odohral v novom pôsobisku prvý duel.

Prvú prehru zaznamenal aj Boleráz. Aj keď Gbely začali jeseň rozpačito, tentoraz doma nezaváhali. Už po prvom polčase vyhrávali rozdielom dvoch gólov, zápas napokon bez ohľadu na postavenie v tabuľke dotiahli bez problémov do víťazného konca.

Hlohovec v zápase s Prečínom viedol 1:0, ale žiadne prekvapenie sa napokon nekonalo. Slovan opäť prehral a aj po piatich kolách zostáva v tabuľke bez jediného bodu na poslednej priečke.

4. liga - 5. kolo

Partizánske - Vrbové 2:1 (0:1)
Góly: 84. Olach, 89. Kováčik - 15. Virág
VRBOVÉ: Horváth – Šarudi, Virág, Kusý, Srnec, Kaman, Kurinec, Macho, Gažík, Troják, Brezina (Šimor, Hazda)

Domaniža - Trebatice 3:1 (2:1)
Góly: 11. Kvaššay, 27. Cúg, 53. Lednický - 6. Šurin
TREBATICE: Veselý - Bartošek, Matyáš, Šurin, Masár, Valo, Směřička, Hečko, Jakubek, Vido, Bulák (Machač, Prosňanský, Prvý)

Jaslovské Bohunice - Prievidza 5:1 (2:1)
Góly: 6. Hlavatovič, 34. Zolvík, 59. Buchanec, 79. Kaniščák, 84. Nemček - 18. Šlabjar

ČK: 45. Jánošík (Prievidza)
JASLOVSKÉ BOHUNICE: Matejkovič – Kolarovič, Buchanec, Kaniščák, Zolvík, Janso, Hlavatovič, Poláček, Kadlečík, Banovič, Demovič (Lukovič, Doka, Nemček)

Hlohovec - Prečín 1:2 (1:0)
Góly: 43. Andrássy - 58. Michalec, 67. Hudek
HLOHOVEC: Janček – Bohunický, Veľký, Andrássy, Izakovič, Dreval, L. Rokošný, Vidovič, J. Rokošný, Maksymchuk, Brodziansky (Janík, Michálek, Laboš, Farkaš)

Gbely - Boleráz 3:1 (2:0)

Góly: 16. Červeňák, 32. Nemec, 63. Bohun - 61. Lošonský
BOLERÁZ: Vahalík – Klačo, Mackovčín, Blaško, Kollár, Sedlák, Vangel, Dzíbela, Loskot, Németh, Milinković (Lošonský)

Častkovce - Trenčianske Stankovce 2:1

Dolné Vestenice - Kvašov 1:0

Bánovce nad Bebravou - Lehota pod Vtáčnikom 0:1

1    OK Častkovce                                              5   4   1   0     14:4       13     4
2   Jaslovské Bohunice 5 4 1 0 11:3 13   4
3   FK TEMPO Partizánske 5 4 0 1 13:7 12   3
4   MFK Vrbové 5 3 1 1 15:7 10   4
5   TJ Slavoj Boleráz 5 3 1 1 12:7 10   4
6   ŠK VEGUM Dolné Vestenice 5 3 0 2 12:9 9   0
7   TJ NAFTA GBELY 5 2 2 1 15:10 8   2
8   OFK Baník Lehota pod Vtáčnikom 5 2 2 1 9:7 8   2
9   MFC SPARTAK Bánovce nad Bebravou 5 2 1 2 12:9 7   -2