Trnavské rybníky
reklama

Uvarit sa dá chodačo z chodačeho

BLOG - Dzetko Krúpik | 2.8.2011, 00.00, prispievatelia

Zaseky som si urobil v rodzine ostudu. Ženy brblali, že jím leze na nervy furt špekuluvat, čo uklohnit na obed, vymýšlat néčo nové, a hlavne aby z teho nepribrali. Povadzili zme sa, že s teho robá zbytečne vedu, a tak som navrhól, že v nedzelu varím já. Urobím trampskú poléfku, šnicle s krumplovým šalátom a jako dezert ovocnú zmrzlinu.

Maso na šnicle kúpim už naporcuvané v našém supermarkete, jako aj zmrzlinu, pivo a šlahačku. A ide sa na to, šecko ostatné je doma. Na poléfku stačí hodzit do vody pár krumpél, osolit, a potom chodačo jak prinde pod ruku: cibula, cesnek, nakrájaná vuršla, sušené hríby, čipóšpaprika... Fantázije sa medze nekladú. Nakonec pridat maderánkové plevy a tak tri deci červeného vína. Nehat zevret, a je fertik. Ze šnicláma též neni problém, aj ked négdo sce tmavšé, négdo blond. Zatát sa uvará aj krumple na šalát, stačí ešče nakrájat na koléská cibulu a šecko zalát s koreneným sladkokyselým pajcom. Do misečék dám ovocí ze zahrady – marhule, čírné ribizle, jahody, na to kydnem zmrzlinu, sprajovú šlahačku a dezert je hotový.
Dopijem tú flašku červeného a servírujem nedzelnajší obed. A čúleky to začalo. Baba zmrščila tvár jako keby som sa akurátno vyzul a nasilu sa jej cpal pod paplan.
„Očuj starý, čo si dal do téj poléfky? Šmakuje to jak vyvarený vechet! Tý tmavé šnicle sú prihoreté, svetlé zaseky nedosmažené. Šalát je kyselý nahovado a krumple slatké. Že si ty ten ocet nerozrídzil? To ovocí ve zmrzline si móhol aspon umyt! Teba tak g néčemu puscit...“
Vidzite, tak som dopadól z mojím varením. Ale to ništ neni prociva temu, čo pred pár dnáma navarila a naservíruvala naša televízná Jednotka. Menuvalo sa to Z mesta do mesta a scelo to byt o Trnave. Alebo o trnafském fotbale? Nevím, lebo to nebolo porádne ani o jedném, ani o druhém. To ból taký mišung šeckého možného, čo kemu došlo pod ruku, direkt jako tá moja trampská poléfka. Kerí ste to kukali, víte, o čem hovorím. Kerí né, bucte ráda. Aspon vás s teho nebolel bachor jako mna. Též sa to nedalo strovit. Akurát že to určite stálo vác penazí, než za čo som uvaril já.
Ale medzi nama: Ide nékemu pri výrobe verejnoprávných programov o penáze? Iste, ide – o tý naše.
 

reklama

VÁŠ DZETKO KRÚPIK

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX Trnava
reklama