Chorváti pred vypredaným trnavským štadiónom zahanbili Slovákov

ŠPORT - Futbal - Spartak | 6.9.2019, 22.38, Ján Král

Na zápas Slovenska s Chorvátskom prišlo na Štadión Antona Malatinského viac ako 18-tisíc divákov. Videli dominantný výkon a vysoké víťazstvo vicemajstra sveta 4:0.

Ojedinelá šanca Slovákov, Duda z nej neskóroval. Foto: Juraj Cisár

Chorváti pohrozili hneď z prvej akcie zápasu. Priveľa priestoru dostal Vlašič, Dúbravka si s jeho strelou poradil, hoci na dvakrát.

V 8. minúte nepresne vystrelil spoza šestnástky Modrič, zakrátko po Kuckovej chybe trafil brvno Brozovič.

Slovenskú zástavu začal dvíhať Mak, Livakovič jeho ranu spoza pokutového územia vyrazil.

Chorváti ukazovali smerom dopredu väčšiu kvalitu. V 20. minúte strelu Brozoviča zblokovala obrana na roh, po neskôr hlavičkoval v dobrej pozícii vedľa Lovren.

Uplynula takmer polhodina, keď po štandardke a následnom súboji padla loptu na päťke, no Vida namiesto rozvahy volil silu a prekopol bránku.

Na opačnej strane sa dostal do šestnástky Duda, nestihol však svoj prienik zakončiť podľa predstáv.

Ubehlo len pár sekúnd a Petkovič vycvičil Lobotku a Vavra, kľučkami sa dostal až do pokutového územia, Dúbravka ale Slovákov podržal dobrým zákrokom.

Slovákom bolo v chladnom večeri horúco aj po Perišičovej rane do brvna.

Ďalšiu príležitosť mal Petkovič, strelu mu zblokovala obrana.

Slovákom sa nedarila v tejto fáze kombinácia, útoky končili na nepresnostiach ďaleko od bránky Livakoviča. Ojedinelý Kuckov strelecký pokus mal len propagačný rozmer.

Chorvátska ofenzívna snaha sa dočkala odmeny z poslednej akcie prvého polčasu. Loptu potiahol Vlašič a strelou po zemi k tyči prekonal Dúbravku.

Sokoli nezachytili ani nástup do druhého dejstva. Z hranice šestnástky vypálil Perišič a jeho tečovaná strela skončila v sieti – 0:2.

Mak sa snažil s výsledkom niečo urobiť, proti Livakovičovi však nepochodil. Chorváti sa s dvojgólovým vedením neuspokojili. Ďalšie šance neúspešne riešili Petkovič a Brozovič.

V 72. minúte dostal v šestnástke loptu Petkovič, pohral sa kľučkami so slovenskými obrancami, dostal sa až pred Dúbravku a slovenskému gólmanovi nedal šancu – 0:3.

A vicemajstrovi sveta stále nebolo dosť. Dúbravku zamestnával Bartolec, Perišič, neskôr aj striedajúci Brekalo a po Modričovej geniálnej prihrávke mal tutovku aj Pašalič.

Napokon sa Chorvátom podarilo zvýšiť skóre, po centri sa hlavou presadil na zadnej žrdi Lovren a uzavrel skóre na 0:4.