Stolná tenistka Peková si v Čechách na úvod sezóny vybojovala cenné víťazstvo

ŠPORT - Ostatné športy | 9.9.2019, 09.00, prispievatelia

Trojdielna séria medzinárodných mládežníckych stolnotenisových turnajov odštartovala už tradične úvod novej sezóny. Na záverečnom turnaji v českom Hluku si víťazstvo vybojovala Trnavčanka Zuzana Peková.

Zuzana Peková „v obkľúčení“ najlepších hráčok turnaja. Foto: archív KST Viktória

Po ukončenej úspešnej sezóne 2018/19 si trnavskí stolní tenisti dopriali počas leta krátky oddych, aby sa vrhli do aktuálnej sezóny.

Tá po niekoľkotýždňovej tvrdej príprave začala tradičnými medzinárodnými satelitnými turnajmi v Senci, Havířově a 18. augusta v Hluku, kde v kategórii dorasteniek štartovala aj Zuzana Peková z Klubu stolného tenisu Viktória Trnava.

Ako druhá nasadená hráčka turnaja bez väčších problémov postúpila zo základnej skupiny. Po viacerých víťazstvách si vybojovala postup do finále, kde zvíťazila nad nemeckou reprezentantkou Lisou Göbecke 3:1.

„Zo zdravotných dôvodov som sa nemohla zúčastniť júlových majstrovstiev Európy, no o to viac som sa vrhla do prípravy na novú sezónu. Som veľmi rada, že sa mi podarilo zvíťaziť a naštartovať úvod sezóny,“ komentovala Zuzana Peková.