V Malom Berlíne bude divadlo pre deti, prinesie príbeh školáčky
AKTUALITY - Trnava | 12.9.2019, 14.32, prispievatelia
V Malom Berlíne uvedú multimediálnu inscenáciu pre školákov.

Momentka z predstavenia. Zdroj: Malý Berlín
Predstavenie Divadla Fí Ina je určené deťom od 6 do 11 rokov. Konať sa bude v kultúrnom centre Malý Berlín na Štefánikovej 4 v nedeľu o 16:00.
Dievča menom Ina, podľa ktorej je hra aj pomenovaná, je veľmi populárne dievča. O jej narodeninových oslavách sa vždy ešte celý rok hovorilo.
A opäť chystá ďalšiu, ibaže niečo jej do toho príde. S rodičmi sa totiž presťahuje do inej štvrte, kde na ňu čakajú celkom noví kamaráti a kamarátky, nové krúžky, nová škola.
Začína sa jej nevšedné životné dobrodružstvo a do všetkého sa Ina s radosťou strmhlav vrhá. Až tak, že zabudne na svoju oslavu narodenín.
Predstavenie popri téme obľúbenosti v kolektíve a hľadania nových priateľov spracúva aj tému médií v citlivom školskom veku.
Divadlo Fí, ktoré túto nedeľu zavíta do Malého Berlína, zastrešuje mladých profesionálov a profesionálky, ktorí sa vo svojej tvorbe venujú rôznym umeleckým formám.
V oblasti divadla sa venuje bábkovému, výtvarnému, činohernému a experimentálnemu divadlu.
Súbor sa snaží reagovať na najsúčasnejšie spoločenské fenomény, pričom sa venuje najmä otázke tolerancie a snažíme sa prispieť k diskusií o ľudskoprávnych témach.
Platforma pôsobí na nezávislej divadelnej scéne od roku 2015.
Vstupné na predstavenie je vo výške 3 eur, vstupenky si môžu návštevníci kúpiť aj v predstihu na stránke MaxiTicket.sk.
Online predpredaj bude k dispozícii do nedele 12.00 h.
Predstavenie z verejných zdrojov podporili Fond na podporu umenia, Mesto Trnava a Trnavský samosprávny kraj v rámci projektu Malý Berlín 2019. Organizátori ďakujú mediálnym partnerom: trnava-live.sk, TrnavskýHlas.sk, Mesto Trnava, MY Trnava, Trnavsko a Trnavské rádio.
(TS)