Spartak zakopol so Senicou, diváci v slabom zápase gól nevideli

ŠPORT - Futbal - Spartak | 18.9.2019, 20.34, Ján Král

Spartak Trnava v deviatom kole Fortuna ligy na domácom ihrisku iba remizoval s poslednou Senicou 0:0. V komornej atmosfére videlo 1809 divákov mizerný futbal.

Spartak zakopol so Senicou, diváci v slabom zápase gól nevideli

Slabá divácka návšteva korešpondovala s nízkou kvalitou zápasu. Foto: Ján Král

Duel sa hral netradične už v stredu, pretože v sobotu je na Štadióne Antona Malatinského koncert Rytmusa so symfonickým orchestrom.

Andeli nastúpili bez Mesíka, ktorý musel pauzovať po červenej karte v derby. Na stopérskom poste ho nahradil Menich, inak dostala od začiatku príležitosť totožná jedenástka ako v nedeľnom derby.

Úvodné minúty boli obojstranne nevýrazné, šancu si vypracoval iba Spartak. Tešija vyzval k zakončeniu Sobczyka, ten ešte obišiel brankára, z uhla zakončil, ale Didiba loptu vyhlavičkoval z čiary na roh.

Ďalšia príležitosť prišla až po polhodine hry. Roh Tešiju našiel na prvej tyči hlavu Tavaresa, brankár Vorel ale bol pozorný a zaskočiť sa nenechal.

Vzruch priniesol neskôr Mitreov priamy kop, kapitán Trnavy mieril nad bránku.

Slabý futbal pokračoval aj po prestávke. Senica mala prvú väčšiu šancu v 57. minúte, Castaneda potiahol útok, nahrával na päťku Sulleymu, ale Menich sklzom odvrátil nebezpečenstvo.

Andeli skúšali šťastie strelami z blízkosti šestnástky, po Diogovej sa kopal roh, Tešijovej chýbali centimetre.

Spartak sa tlačil dopredu, ale na pokutovom území schopnosť hráčov vykombinovať súpera končila. Zápasu chýbalo vyššie tempo, nasadenie hráčov bolo slabé.

Divákov tak roztlieskal až v 74. minúte razantný, hoci nepresný pokus Tešiju.

V 86. minúte mohol po Halilovičovom centri skórovať Tavares, no z päťky hlavou netrafil priestor medzi troma žrďami.

V závere ešte mal možnosť po skrumáži v šestnástke Menich, Senica však bezgólový výsledok ubránila.

Fortuna liga – 9. kolo:

Spartak Trnava – FK Senica 0:0

ŽK: Tavares,  Lovat – Cvek, Klapan, Suley, El Moudane

Rozhodovali: Ziemba – Pozor, Galo

Diváci: 1809

SPARTAK: Rusov – Diogo, Menich, Mitrea, Lovat – Halilovič – Oršula (57. Mihálek), Tešija, Dangubič (83. Kelemen), Tavares – Sobzcyk. Tréner: Chéu.

SENICA: Vorel – Favaro, Dias, Didiba – Cascardo, Klapan, Cvek, Totka - El Moudane – Castaneda (81. L. Ramirez), Sulley (67. Samson). Tréner: Ščasný.

Michal Ščasný (tréner Senice): „Musím povedať, že po taktickej stránke sme odohrali veľmi dobrý zápas, Trnavu sme nepúšťali do medzihry, zatvárali sme priestory, aby nemohli dávať kolmé lopty, ktoré stále chcú hrať. Potom v podstate len rotovali loptu z jednej strany na druhú, hrozili len zo štandardných situácií. Bod berieme, zaslúžili sme si ho. Iba ma mrzí, že sme z brejkov nevyťažili lepšiu šancu. Finálnu prihrávku riešime zlým spôsobom, takže na tomto určite treba pracovať, ale bod máme a je na čom stavať.“

Ricardo Chéu (tréner Spartaka): „Dnes chcel vyhrať iba Spartak, Senica prišla pre remízu. Mužstvo, ktoré iba bráni, si nezaslúži vyhrať, ani remizovať. Pozeral som štatistiky, Senica nevystrelila ani raz na bránku. Zápas mal iba jeden smer, hralo sa len na bránku Senice. Nevytvorili sme si veľa šancí, ale bolo ich dosť, aby sme skórovali. V prvom polčase sme mali dve dobré šance, Didiba vyhlavičkoval Sobczykovo zakončenie z čiary. Ďalšia prišla po rohu. Senica pohrozila len zo štandardiek. Bohužiaľ, aj takýto je futbal. Tento zápas bol pre nás náročný, musíme pochopiť, že nie sme stroje. Mali sme o jeden zápas menej na prípravu ako Senica. Hrali v sobotu, my v nedeľu derby na Slovane, kde sme v druhom polčase hrali vo veľkej intenzite bez vylúčeného hráča. Ako hovorím, iba jeden tím chcel vyhrať, ale musím akceptovať taktiku súpera. Spartak ale nikdy nebude hrať na remízu, pretože podľa môjho názoru si takýto tím nezaslúži bodovať.“