Trnavské rybníky
reklama

Gladiátori idú cestou mladých hráčov, čaká ich finančná pomoc od zväzu

ŠPORT - Hokej | 25.9.2019, 15.35, prispievatelia

Trnavskí hokejisti majú za sebou úvodné ligové vystúpenia. Juniorka sa v 1. lige drží na popredných miestach a dobrý štart do extraligy majú aj dorastenci, ktorí v  štyroch kolách ani raz neprehrali. Muži zatiaľ v Slovenskej hokejovej lige iba hľadajú lepšiu formu.

Gladiátori idú cestou mladých hráčov, čaká ich finančná pomoc od zväzu

Ilustračné foto: archív trnavskyhlas.sk

Púpavy pri aleji
reklama

 

„Sme spokojní. Čo sa týka mládežníckych kategórií, všetky fungujú na sto percent. Pri mužoch máme po štyroch zápasoch jedno víťazstvo. Chalanom ani nemáme čo vyčítať, ale zatiaľ sa nedarí. Sezóne je dlhá a verím, že sa šťastie prikloní na našu stranu,“ uviedla Adriana Hosťovecká, prezidentka trnavského klubu.

 

Trnavské áčko nemalo jednoduchý vstup do sezóny. V úvodných stretnutiach narazilo na dvoch azda najväčších ašpirantov na postup do najvyššej súťaže. Postupne prehralo s Bratislavou Capitals a neskôr aj s Martinom.

 

„Chlapci práve v týchto dvoch dueloch ukázali, že sú bojovníci. Myslím si, že ak by sme proti Bratislave vyrovnali v druhej tretine na 2:2, možno by mal s nami favorit väčší problém. S Martinom po výpadku v druhej tretine ukázali, že vedia hrať hokej a zdvihnúť hlavu aj za nepriaznivého stavu. Nakoniec to bola prehra 5:8,“ hľadala pozitíva Hosťovecká.

ŠUPA technika
reklama

 

Gladiátori v tejto sezóne veľké oči nemajú. Priestor dostávajú viacerí mladí hráči.

 

„Ambície s mužským tímom do budúcna máme, ale momentálne je to stále len nadstavba pre naše mládežnícke kategórie. Chceme udržať prvú ligu na to, aby sme našich mladých hráčov vedeli zapracovať do mužského hokeja. O dva alebo tri roky to môže mať úplne iné vyvrcholenie.“

 

Slovenský hokejový zväz pred sezónou avizoval, že podporí kluby finančnou dotáciou na hráčov do 23, respektíve 21 rokov. V seniorskom tíme gladiátorov figuruje viacero mladíkov, ktorí spĺňajú tieto kritériá.

 

„Pre kluby to je povzbudzujúce. Ide o veľký stimul. Keďže sa prvá liga nevysiela v televízii, sponzori sa do nej nehrnú. Zo strany SZĽH to bol veľmi dobrý ťah. Nech im to dlho vydrží. Pre náš klub to platí v plnej miere, pretože máme veľa mladých hráčov. Zatiaľ nám prišla zmluva do konca roka. Peniaze by mali prísť v najbližších mesiacoch. Budeme to určite sledovať,“ dodala na záver šéfka gladiátorov Adriana Hosťovecká.

 

PATRIK MITAS

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX
reklama