Sobota 22. 2., meniny má Etela, zajtra Roman(a).Význam mien.

Krupanská desiatka vyzvala Dolnokrupčanov k pohybu, varil sa aj parádny guláš

Vydané 25.9.2019 o 13.28, prispievatelia

V Dolnej Krupej sa v sobotu 21.septembra 2019 uskutočnil piaty ročník Krupanskej desiatky. O dlhoročnú tradíciu behu v obci sa postaral tamojší učiteľ Augustín Bohunický (30.9.1933 - 21.4.2011), ktorý ako prvý zorganizoval bežecké preteky pre deti, mládež a dospelých koncom marca 1977. Dvadsať ročníkov Krupanskej dvadsiatky vystriedal po štvorročnej prestávke už piaty ročník Krupanskej desiatky. O to sa postarali súčasný starosta obce Marek Dekan spolu s Jurajom Droběnom.

Krupanská desiatka vyzvala Dolnokrupčanov k pohybu, varil sa aj parádny guláš

Tradičný beh napísal ďalšiu kapitolu. Foto: Michal Žák

Ako prvé odštartovali rámcové preteky žiakov zo školy a škôlky. Po nich nasledoval beh na 10 000 metrov. Hneď po štarte sa ujal vedenia Michal Horváth (OŠK Zavar) , ktorý s vyše trojminutovým náskokom ako prvý prebehol cieľom za 37 minút a 54 sekúnd.

Ako druhý dobehol Andrej Zachar (Červeník – čas 41:39 )a minútu po ňom Drahomír Horváth (OŠK Dolná Krupá - 42:30).

Zo žien v dramatickom súboji zvíťazila domáca pretekárka Zdenka Hettešová (OŠK Dolná Krupá) s časom 55:18.

Iba o sekundu predbehla Veroniku Barákovú (OŠK Dolná Krupá - 55:19). Na bronzovej pozícii sa umiestnila Erika Krajčíková (Bernohy Trnava - 58:51).

V kategórii najrýchlejší domáci pretekár(-ka) sa umiestnila dvojica Drahomír Horváth a Zdenka Hettešová.

Pre tento piaty ročník si organizátori prichystali aj trať o celkovej dĺžke 5000 m. Ako prvý v kategórii muži prebehol novú trasu Jozef Hrúz (Trnava – 18:32), za ním prišli do cieľa Peter Dobšovič (OŠK Zavar – 19:47) a ako tretí skončil Tomáš Syrový (KOB Sokol PEZINOK – 20:08).

Zo žien ako prvá prebehla cieľom Lucia Školníková (Trnava – 23:56), potom Jana Galgóciová (Dolná Krupá - 0:32:46) a tretia skončila Eva Poláková (Trnava - 34:54).

V kategórii najrýchlejší domáci pretekár(-ka) sa umiestnila dvojica Mário Zelenka a Jana Galgóciová.

Za krásneho slnečného počasia sa v areáli OŠK uskutočnil aj štvrtý ročník súťaže vo varení gulášu. Porote najviac chutil pokrm od družstva Krupanov, druhé boli Dzivé svine, ktoré ale vyhrali divácke hlasovanie.

Výťažok z oboch skvelých podujatí použijú organizátori podľa slov Drahomíra Horvátha v nasledujúcom šiestom ročníku Krupanskej desiatky pre rozvoj atletiky mládeže a kategóriu detí.

„Všetkým organizátorom, sponzorom, desiatkam dobrovoľníkov, dobrovoľným hasičom Dolná Krupá, všetkým zúčasteným tímom a športovcom veľmi pekne ďakujeme,“ dodal Horváth.

Text: dh

Piešťany vytiahli talentovaných mladíkov, na jar chcú naháňať lídra

V kádri staronového účastníka 5. ligy západ z Piešťan nenastali počas zimnej prestávky výrazne zmeny. Tretí tím... celý článok

Boleráz hlási návrat Humela, káder pre jarnú časť už de facto uzavrel

Do štartu jarnej časti krajských futbalových súťaží zostávajú ešte tri týždne, v Boleráze už však majú... celý článok

V Trnave sa konalo spomienkové zhromaždenie Za Jána a Martinu

V Trnave sa konalo spomienkové zhromaždenie Za Jána a Martinu

Pred dvoma rokmi zavraždili vo Veľkej Mači novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú. "Je na nás... celý článok

Jazierce Fiat Doblo Fiat Tanex Plošina Fragile Queen Gašparík Danubius Gastro Marell Bábence Remax

Posily Spartaka si pochvaľovali atmosféru, bod sa napokon proti Slovanu málil

Futbalovú jar privítali v Trnave pozitívne. Derby zápasom s dobrým futbalom, výbornou diváckou kulisou... pozrieť video

Nepodarilo sa nadviazať spojenie zo serverom.

aktualizácia: hod. / Predpoveď počasia - epocasie.eu