Trnavské rybníky
reklama

Hoftych: Levski je silný súper, treba ho prechytračiť

ŠPORT - Futbal - Spartak | 3.8.2011, 20.27, Ján Král

Bude to zápas ako remeň! Spartak čaká enormne náročný súboj s Levski Sofia. Ak chcú andeli postúpiť, musia v odveta tretieho predkola Európskej ligy vyhrať.

Hoftych: Levski je silný súper, treba ho prechytračiť

Výsledok 1:2 dáva do odvety nádej na postup. Foto: Juraj Cisár

Púpavy pri aleji
reklama

 

O duel je obrovský záujem medzi priaznivcami. V utorok sa pri pokladniach tvorili päťdesiatmetrové rady, na večernej tlačovke oznámil marketingový manažér Spartaka, že podľa predbežných odhadov sa predalo okolo sedemtisíc lístkov. K dispozícii pre Trnavčanov je pritom len 12 tisíc lístkov, pretože na južnej tribúne budú priaznivci Levski. Má ich prísť vraj okolo sedemsto, pričom zo Sofie zhruba len dve stovky. Zvyšok budú tvoriť vraj tí, čo žijú v okolitých európskych krajinách.
„Levski je zdatný súper, o triedu vyššie než Tirana. Kombinačne sú veľmi dobre vybavený, vedia podržať loptu, hráči majú výborné individuálne schopnosti. Tam sme hrali organizovane, disciplinovane a vďaka tomu sme držali dlho nádejný stav, neskôr ešte lepší. V závere nás však domáci potrestali peknými akciami. Bol to veľmi ťažký súper, ktorého musíme prechytračiť,“ uviedol tréner Pavel Hoftych.
Na duel nemôže počítať s dlhodobo zraneným Konem, ten stále chodí o barlách. Diallo si odpyká trest za dve žlté karty a otázny je štart Gogoláka, Bernátha a Malchárka. „Rozhodne sa podľa toho ako budú vyzerať po rozcvičke v deň zápasu,“ poznamenal Hoftych.
V prvom dueli predviedol skvelý výkon ukrajinský rozhodca Bojko, ktorý nesadol pri rôznych hereckých výkonoch domácim na lep. Odvetu povedie nórska trojica na čele s arbitrom Kenom Henrym Johnsenom. Mimochodom, tento pán viedol prednedávnom duel Žilina – Reykjavík. „Nóri, tí preferujú skôr anglický spôsob futbalu, tak verím, že filmovanie nebudú tolerovať. Balkánci sa často správajú neférovo a využívajú každú možnosť na zdržiavanie. Budeme však na to pripravení a nenecháme sa nachytať,“ pokračuje Hoftych.
„Súpera neporazíme našimi individualitami, ale kolektívnym výkonom celého tímu. Ak nám vypadnú jeden – dvaja hráči a podajú len priemerné výkony, nemáme šancu. Rešpektujem silu Levski, videl som, čo je to za klub. Dovolím si tvrdiť, že sú ešte lepšie organizovaný ako pražská Sparta. Stojíme proti veľkej kvalite na všetkých úrovniach. Levski môžeme zdolať len ako tím, vrátane podpory fanúšikov.“
Duel sa bude hrať nesporne pred búrlivou kulisou. Vyzerá to tak, že bude plný dom, k čomu snáď dopomôže aj priaznivé počasie. Meteorológovia hlásia na štvrtok príjemných 27 stupňov s malou oblačnosťou. Magická hranica desať tisíc divákov by mala padnúť. „Som rád, že sa nám sem podarilo priviesť takéhoto súpera. Verím, že prilákame aj množstvo priaznivcov. Podpora by to mala byť hlavne pre nás vzhľadom k tomu, že sme doma. S Prešovom sme potrebovali, aby nám ľudia trochu pomohli, vidno, že hráči toho majú veľa v nohách. Prileteli sme v piatok ráno, v nedeľu sme hrali, tribúny však tentoraz nemali správnu atmosféru. Aj keď sme nehrali optimálne, očakával som, že ľudia vedia, v akom sme stave a nalejú hráčom pozitívnej energie. Nepodarilo sa s Prešovom, verím ale, že hráči a fanúšikovia sa spoja natoľko, že priaznivci budú pre nás v náročnom dueli s Levski dvanástym hráčom,“ dodal Hoftych.
 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama
Kúpele Smrdáky
reklama