Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Siloví trojbojári z Trnavy sa chystajú do Chicaga, trénovali u Tomiho KID Kovácsa

ŠPORT - Silové športy | 27.9.2019, 10.09, prispievatelia

Pre slovenský reprezentačný tím silových trojbojárov v príprave na Majstrovstvá sveta pripravil tréningovú jednotku najúspešnejší slovenský boxer Tomi KID Kovács. V Akadémii TOMIHO KIDA v Matúškove sa tak stretlo spolu päť majstrov sveta.

Siloví trojbojári z Trnavy sa chystajú do Chicaga, trénovali u Tomiho KID Kovácsa

Zľava Rudolf Siska, Peter Ondrejka, Tomi KID Kovács, Eleonóra Szombatová a František Albert st. Foto (4x): AWPC Slovakia

3XP proteínové tyčinky
reklama

 

Silový trojbojári z dvoch trnavských klubov – Sport clubu POHODA Trnava, Rudolf Siska a Peter Ondrejka a z Gym štúdia Albert Trnava František Albert a Norika Szombatová sa v utorok stretli v Matúškove na spoločnom tréningu.

 

Tréningovú jednotku zameranú na „kardio“ a „koordináciu pohybov“ viedol okrem Tomiho aj jeho otec Pavol, taktiež bývalý reprezentant.

 

„Trojbojársky tréning sme sa rozhodli obohatiť o takýto druh prípravy nielen preto, aby sme si spestrili silovú a niekedy už monotónnu prípravu, ale aj preto, že sa s Tomim poznáme už niekoľko rokov a jeho prístup k športu je príkladný aj pre nás,“ uviedol hneď na začiatok Rudolf Siska.

reklama

 

Približne o tri týždne čaká reprezentantov Slovenskej amatérskej federácie silového trojboja (AWPC – Slovakia) v americkom meste Chicago svetový šampionát, na ktorom chcú naši reprezentanti uspieť a priviezť domov minimálne päť cenných kovov.

 

„Najlepšie by bolo, keby ich bolo viac, a tých päť by mohlo byť zlatých“, uviedol ďalší z reprezentačného výberu Peter Ondrejka.

 

Cieľ nie je vôbec nereálny, keďže okrem spomenutej štvorice cestuje do zámoria spolu 13 slovenských reprezentantov.

 

V tréningovej permanencii.

 

Spoločne strávené popoludnie v Matúškove prispelo nakoniec nielen k zlepšeniu a spestreniu tréningového procesu, ale aj k zvýšeniu motivácie.

 

„Vidieť pracovať a viesť tréning Tomiho a jeho otca bol zážitok. Zvládnuť viac ako 20 detí s takým nasadením a v takom tempe dá zabrať. My trojbojári sme skôr individualisti. Samozrejme, ani my sa nezaobídeme bez sparingpartnerov, zväčša si však vystačíme na tréningu aj dvaja, traja. Mať 10 ľudí počas tréningu v jednej skupine je už skôr na škodu,“ uviedol Rudolf Siska na záver.

 

Rudolf Siska s Tomim Kovácsom.

 

Treba veriť, že slovenská výprava bude v USA úspešná. Držať palce im bude aj Tomi, ktorý prisľúbil, že podobné tréningové jednotky si v budúcnosti môžu trojbojári zopakovať.

 

„Za celý tím, ktorý sa tréningu v Matúškove zúčastnil patrí Tomimu vďaka. Chceme sa mu ešte raz poďakovať a tak ako nám drží palce on, aj my jemu prajeme, aby bola jeho akadémia pri výchove mladých športovcov úspešná,“ zneli záverečné slová Petra Ondrejku.

 

Peter Ondrejka si tréning so skúseným boxerom užil.

 

(sir)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda plug in hybrid
reklama
JM 1
reklama