Utorok 22. 10., meniny má Sergej, zajtra Alojzia.Význam mien.

Futbal, 6. liga: Biely Kostol má skalp Zavara, Zeleneč zvíťazil v Červeníku

Vydané 6.10.2019 o 17.22, autor Ján Král

Zeleneč sa vrátil na čelo šiestej ligy. V Červeníku vyhral 3:2 a predstihol Zavar, ktorý vyšiel bodovo naprázdno v Bielom Kostole.

Futbal, 6. liga: Biely Kostol má skalp Zavara, Zeleneč zvíťazil v Červeníku

Momentka zo stretnutia Drahovce - Križovany. Foto: Miroslav Ledecký

Zeleneč viedol v Červeníku po góle Horvátha, lenže domáci top kanonier Michal Babic najprv z penalty vyrovnal a v 69. minúte aj poslal domácich do vedenia. Z toho sa však tešili iba minútu, vzápätí totiž vyrovnal Dovičič a v 77. minúte dokonca striedajúci Formanko zabezpečil hosťom plný bodový zisk.

Biely Kostol získal vďaka gólu Andreja Adámeka a výhre 1:0 cenný skalp Zavara. Už na tretie miesto poskočil nováčik z Pečeňád, ktorý doma zdolal Siladice 3:0.

Štvrté sú Pavlice, doma si po góloch Malíka a Kovelskyiho poradili s Bučanmi 2:0. Skóre mohlo byť aj vyššie, ale strelec druhého gólu nepremenil penaltu.

Majcichov si polepšil, vďaka víťazstvu 2:0 nad Leopoldovom sa odlepil z dna tabuľky. Drahovciam utiekli body v súboji s Križovanmi v závere stretnutia, hostia vyrovnali na 2:2 v 88. minúte Viselkom.

Cífer vyhral v Krakovanoch 2:1, postarali sa o to Paštiak a Kolenič. Za domácich skóroval tradičný strelec Spál.

6. LIGA – 9. KOLO:

Krakovany – Cífer 1:2 (1:1)

Góly: 34. Spál – 9. Paštiak, 50. Kolenič

KRAKOVANY: Grežo – Stolárik, Verchola, Kubík, Machač, Prvý, Grivalský, Netsch, Urban, Spál, Andrísek (Bukovčák, Toplanský, Gažík, Frankovič)

CÍFER: Mitka – Mrva, Kupkovič, Slabý, Orlický, Fulier, Tom. Tibenský, Juhász, Kolenič, Roman, Paštiak (Krutý, Kročka, J. Gašparovič, Magdolen)

Drahovce – Križovany 2:2 (2:1)

Góly: 23. M. Vančo, 44. Szabo – 32. vlastný J. Poláčik, 88. Viselka

DRAHOVCE: Paulovič – Šerjeník, J. Poláčik, Valla, Horúcka, Zajac, M. Vančo, Marušic, Szabo, D. Vančo, Gabriš (Onder, Dusík)

KRAKOVANY: Bzdil – Kapitán, Vrábel, T. Táčovský, Málik, Hrnčiar, M. Táčovský, Sedlák, Šuran, Barniak, Hermanský (Viselka)

Biely Kostol – Zavar 1:0 (0:0)

Góly: 72. A. Adámek

B. KOSTOL: Indrišek – Stacho, Backa, Ľ. Adámek, Čmehýl, Samák, Ostrihoň, Gašparík, A. Adámek, M. Jurina, Szabó (Nagy, Pocisk, Balažovič)

ZAVAR: Púchly – P. Daniš, P. Táčovský, Krajčovič, Jurovatý, Sudin, Ďuriš, Hrašna, Sanny, Mat. Psota, Burčiar (Chlebík, Stojkov)

Červeník – Zeleneč 2:3 (0:1)

Góly: 52. a 69. Michal Babic (prvý z pen) – 21. J. Horváth, 70. Dovičič, 77. V. Formanko

ČERVENÍK: Kubatka – Gabrhel, Krajčo, R. Ješko, M. Ješko, P. Vančo, Gábriš, Nemec, Krajčovič, Kolony, Michal Babic (Gažo)

ZELENEČ: Gottstein – Bartovič, Bukovec, Trubač, Bednárik, Martin Babic, Mich. Karol, Benkovský, Bánovec, Dovičič, J. Horváth (V. Formanko, Hradský, Tibenský)

Pavlice – Bučany 2:0 (1:0)

Góly: 37. Malík, 53. Kovelskyi

PAVLICE: Karmažín – Bočko, Malík, Kovelskyi, Kotlár, Šimo, Lacek, Muller, Hyll, Kozák, Križan (Lipovský, Hudec, Moncman, Polednák)

BUČANY: Jamrich – Mračník, Bindics, Fančovič, Zubčák, Benko, Maruna, Macko, Habes, Loti, Rafi (Krška, Lietavec, Katona)

Majcichov – Leopoldov 2:0 (1:0)

Góly: 13. Škultéty, 49. Pecháček

MAJCICHOV: Miškovič – Pecháček, M. Štrbo, Marek, Škultéty, Koricina, Cuninka, Neštický, Hoblík, Hegyi, Židek (L. Štrbo, K. Krivosudský, Klačo)

LEOPOLDOV: Žemla – Kavuliak, Lukáčik, Mičian, Šuliman, Endrle, Čeliga, Piovarči, Holan, Beko, Gažovič (Škoda, Duš. Krajinčák)

Pečeňady – Siladice 3:0 (1:0)

Góly: 12. Kaľuha, 86. Daniška, 90. Šaradín

PEČEŇADY: Svitek – Jankovič, Durdy, Kaľuha, Halas, Antal, Gula, Izakovič, Šaradín, Belokostolský, Gubala (Zubčák, Nagy, Daniška, Turanský, Mačica)

SILADICE: S. Fančo – B. Fančo, I. Fančo, Rau, L. Trnovec, O. Sekereš, Kupec, Laurinec, Mesároš, A. Horváth, V. Kocian (J. Sekereš)

12   OFK Majcichov 9 2 2 5 8:17 8   -4
13   OŠK Križovany nad Dudváhom     9   2   1   6     10:22        7           -5
14   OFK Bučany 9 2 1 6 12:26 7   -8

Futbal, 6. liga: Majcichov zdolal Zeleneč, Zavar hasil bod v Pavliciach

Futbal, 6. liga: Majcichov zdolal Zeleneč, Zavar hasil bod v Pavliciach

Vraví sa, že derby nemá favorita a potvrdilo sa to v dueli Majcichova so Zelenčom, kde domáci pripravili... celý článok

Futbal, 7. liga A: Modranka zachraňovala v zápase s Kátlovcami bod v samom závere

Futbal, 7. liga A: Modranka zachraňovala v zápase s Kátlovcami bod v samom závere

Zápas kola sa hral v Modranke, kde hostili lídra tabuľky z Kátloviec. Domáci museli v posledných minútach... celý článok

Futbal, 5. liga: Piešťany zdolali Špačince, naplno bodovali aj Zvončín a Horná Krupá

Futbal, 5. liga: Piešťany zdolali Špačince, naplno bodovali aj Zvončín a Horná Krupá

Piešťany majú v poslednom období dobrú formu, ktorá ich vyniesla v tabuľke na druhú priečku hneď za... celý článok