Trnavské rybníky
reklama

Najlepší strelec hádzanárskej extraligy je z Modranky, Lukáš Péchy ťahá Sportu dopredu

ŠPORT - Hádzaná | 14.10.2019, 07.01, prispievatelia

Hádzanári Hlohovca sú po siedmich zápasoch extraligovej sezóny na štvrtej priečke tabuľky. Gólmi ich ťahá 22-ročný Lukáš Péchy z Trnavy.

Najlepší strelec hádzanárskej extraligy je z Modranky, Lukáš Péchy ťahá Sportu dopredu

Lukáš Péchy. Foto: www.msk.sk, archív Lukáša Péchyho

Púpavy pri aleji
reklama

 

„Štart do súťaže hodnotím veľmi pozitívne. Ak by mi niekto pred sezónou povedal, že budeme mať po siedmom kole toľko bodov, neveril by som. Mrzí nás, že sme niektoré zápasy nedotiahli ešte do lepšieho konca,“ spomenul na úvod Lukáš Péchy.

 

Šikovné krídlo si spomína na časy, kedy mala Sporta ešte lepšie vstupy do sezóny. Vtedy však nepatril do základnej zostavy a zápasy sledoval väčšinou iba zo striedačky. Teraz je situácia iná a výkonom sa radí medzi najlepších.

 

Jeho strelecká forma je fantastická. Na konte má momentálne 55 gólov a je najlepším kanonierom nie len tímu, ale celej súťaže.

ŠUPA technika
reklama

 

„Teší ma to. Ale väčšiu radosť mám z dobrej hry a skvelej partie, ktorá sa v Hlohovci zišla,“ spomenul skromne.

 

Hlohovec prehral jediný duel a to proti favorizovanému Prešovu. Okrem toho má na konte 9 bodov za tri víťazstvá a rovnaký počet remíz.

 

„Základom je dostať sa do prvej šestky. Samozrejme, teraz, keď sa nám darí, by sme chceli dosiahnuť aj viac, ale musíme ostať nohami na zemi, pretože liga je ešte dlhá. Môže sa stať čokoľvek,“ pripomenul ambície mužstva mladík, ktorý je odchovancom trnavskej Lokomotívy (hádzanárskej aj futbalovej).

 

Hlohovčania zaznamenali naposledy výhru nad Modrou 31:18. Péchy opäť vynikal a pomohol desiatimi gólmi.

 

„Mojim hlavným cieľom pre tento rok je získať bakalársky titul. Potom by som chcel skúsiť určite aj niečo mimo Slovensko. Uvidím, ako sa mi bude dariť. Teraz na to nemyslím. Sústredím sa iba na prebiehajúcu sezónu a uvidím, čo život prinesie,“ spomenul na záver Lukáš Péchy.

 

PATRIK MITAS

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda 3
reklama
Cisárky Sereď
reklama