Gladiátori vyšli v dvoch zápasoch naprázdno, hoci v oboch viedli

ŠPORT - Hokej | 14.10.2019, 19.22, prispievatelia

Skloniť sa museli pred súperom v Bratislave i doma proti Záhorákom.

Gladiátori vyšli v dvoch zápasoch naprázdno, hoci v oboch viedli

Ilustračné foto: archív TH

Trnavskí gladiátori mierili na zápas desiateho kola Slovenskej hokejovej ligy do hlavného mesta, ale ani druhý raz nevybojovali proti favorizovanému Capitals čo i len bod.

Úvod duelu pritom patril Trnavčanom, ktorých poslal do vedenia Hrbáčik. Ešte v ten istej tretine však domáci tri razy udreli a otočili stav skóre vo svoj prospech.

Rovnaký počet gólov inkasovali hostia aj v druhej tretine a brankár Brucháč prepustil svoje miesto náhradníkovi Matejovi Bartozelovi.

V záverečnej tretine skórovali oba tímy po dva razy, za Trnavčanov pálili presne Juraj Kamenický a Roman Jurák, pre ktorého to bol piaty gól v aktuálnej sezóne. Capitals vyhrali 8:3 a potvrdili úlohu favorita celej ligy.

---

Aj v druhom minulotýždňovom zápase so Skalicou gladiátori viedli, úvodný gól strelil v piatej minúte Roman Jurák.

Dvomi gólmi v druhej časti hry otočil skóre Andrisík a Pulščák pridal tretí zásah Záhorákov. Na rozdiel jediného gólu ešte do prestávky znížil svojim druhým gólom Jurák.

Záverečná tretina však už patrila hosťom, Štumpf, Okoličány a Horváth vystrieľali Skalici výhru 6:2.

Hoci Trnavčania viedli v oboch dueloch, vyšli v ostatnom týždni bodovo naprádzno.

Najbližšie dva zápasy odohrajú Trnavčania na ľade súpera, najprv v stredu 16. októbra v Martine a v piatok 18. októbra v Leviciach.

SLOVENSKÁ HOKEJOVÁ LIGA 10. KOLO

Bratislava Capitals - HK Gladiators Trnava  8:3 (3:1, 3:0 2:2)
Góly: 9. Varga T., 11. Róth, 16. Varga R., 25. Slovák, 25. a 33.Surovka, 42. Hudec, 47. Selleck – 8. Hrbáčik, 47. Kamenický, 50. Jurák

Strely: 53:29
Vylúčenia: 8:3
Presilovky: 2:1
Oslabenia: 2:1

Diváci: 504

Rozhodovali: Valachovič - Maškulka, Šefčík

Capitals: Hamerlík – Martinelli, S. Hudec, Bača, Jankovič, Lukáčik, Lopejský, Juriga, Danišovský – T. Varga, Buc, R. Varga – Róth, Slovák, Selleck – D. Hudec, Holovič, Surovka – Vašaš, Kalináč, Smolka

Trnava: Brucháč (25. Bartozel) – Vidovič, Schmidt, Mihalko, Mrázik, Klein, Burian, Hudec, Olša – Klučiar, Hrbáčik, Jurák – Kamenický, Beták, Bobál – Ševčík, Lindeman, Mrava – Litavec, Lavrenov, Marguš

SLOVENSKÁ HOKEJOVÁ LIGA 11. KOLO

HK Gladiators Trnava – HK Skalica 2:6 (1:0, 1:3, 0:3)
Góly: 5. a 39. Jurák – 24. a 26. Andrisík, 38. Pulščák, 51. Štumpf, 55. Okoličány, 58. Horváth

Strely: 30:32
Vylúčenia: 5:3
Presilovky: 1:3