Ďakujeme! Spartak postúpil po skvelom výkone

ŠPORT - Futbal - Spartak | 4.8.2011, 23.16, Ján Král

„Ďakujeme! Ďakujeme!“ ozývalo sa po závere zápasu Trnava - Levski z tribún. Spartak zdolal bulharského súpera v Európskej lige 2:1, na penalty 5:4 a postupuje do play-off tejto súťaže. Rozhodujúci pokutový kop premenil v piatej sérii Marek Kaščák.

Takto vyzerá trnavská postupová radosť! Foto: Peter Kollár

V prvom polčase mal viac z hry Levski, gólovou hlavičkou Arsa sa hostia ujali vedenia už v 11. minúte. Zaskočení Trnavčania sa do prestávky nevedeli dostať do tempa, súper mal viac z hry.
Na druhý polčas však vybehol úplne iný Spartak. Tomaček korunoval svoj strhujúci výkon dvoma gólmi. Na prvý mu nahral Vyskočil a trnavský bombardér zhruba z 12 metrov takmer roztrhal sieť. Druhý presný zásah strelil z penalty, ktorú vybojoval fantasticky hrajúci Karhan.
Andeli ďalej búšili do svojho súpera, šestnástku súpera obliehali z hry, štandardiek i rohových kopov. Gól nepadol a keďže rovnakým výsledkom, ibaže v prospech Levski, sa skončilo aj prvé vzájomné meranie síl, nasledovalo predĺženie.
V ňom si hráči siahli na dno svojich síl, rozhodnúť mohol Tomaček, ktorý po úniku trafil do tyče. Na druhej strane domácim zatrnulo pri dvoch tutovkách Arsa. Andeli dohrávali bez vylúčeného Patrika Čarnotu, pár minút po ňom našťastie videl červenú kartu aj súperov hráč Green.
Zápletka vygradovala až do penaltového rozstrelu. Hneď prvý pokus zlikvidoval Jovovovi brankár Raška, Trnavčania nezaváhali ani raz. Gólovú pečať trnavskému postupu dali postupne Karhan, Hanzel, Procházka, Tomaček a Kaščák.
Oslavy po poslednej jedenástke nemali konca kraja, 12 151 fanúšikov, ktorí vytvorili úžasnú kulisu, ešte dlho aplaudovalo. V piatok sa Spartak dozvie meno súpera, čaká ho veľmi atraktívny súper, keďže bude v koši medzi nenasadenými tímami.

Spartak Trnava - Levski Sofia 2:1 (0:1) po predĺžení, na pokutové kopy 5:4

Góly: 52. a 59. Tomaček - 11. Ars

ŽK: 16. Tomaček, 46. Martin Vyskočil, 65. Koubský, 90.+ P. Čarnota - 18. Mulder, 50. Miliev, 61. Risp, 101. Calvo, ČK: 97. P. Čarnota po druhej ŽK - 102. Greene po hrubom faule. Rozhodoval: Johnsen

Rozstrel zo značky 11 m: Jovov nedal 0:0 - Karhan dal 1:0 - Ars dal 1:1 - Hanzel dal 2:1 - Gadžev dal 2:2 - Procházka dal 3:2 - Toni Calvo dal 3:3 - Tomaček dal 4:3 - Rajkov dal 4:4 - Kaščák dal 5:4

SPARTAK: Raška - P. Čarnota, Gross, Koubský, Ľ. Hanzel - Procházka, Karhan, M. Kaščák, M. Bicák (72. Gogolák, 120. Ciprys) - Vyskočil (118. Čvirik), Tomaček

LEVSKI: Iliev - Mulder, Miliev, Risp, Starokin - Greene, Gadžev, Jovov, Mladenov (100. Rajkov) - Cvetkov (69. Calvo) - Ars