Futbal, 7. liga B: Prašník zaskočil Veľké Orvište, Chtelnica aj Trakovice bodovali naplno

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 20.10.2019, 19.10, prispievatelia

Veľké Orvište prekvapujúco odchádzalo z Prašníka bez bodu. Prekvapujúca nebola len prehra lídra tabuľky, ale aj nefutbalový výsledok. Na Veľké Orvište, ktoré má za sebou o zápas viac, sa po víťazstve v Ostrove dotiahla Chtelnica.

Futbalisti Trakovíc vyhrali aj nad Bojničkami. Foto: facebook.com/FTC Trakovice

Prašník zdolal do nedele dominujúce Veľké Orvište 7:5, keď prvý polčas skončil 4:4. Hosťujúci Dragičevič strelil sám štyri góly, napriek tomu jeho mužstvo odchádzalo bez bodu.

Zápas pritom začal štandardne, Veľké Orvište už v 18. minúte viedlo 2:0. Aj keď sa potom dostali k slovu domáci, o pár minút opäť viedli hostia rozdielom dvoch gólov 2:4.

Prašník si potom urobil z bránky hostí strelnicu, výsledok 7:5 hovorí za všetko.

Na rozdiel od svojho konkurenta v súboji o čelo tabuľky Chtelnica nezaváhala. V Ostrove zvíťazila jednoznačne 5:1 (3:0), až tri góly hostí zabezpečil Matúš Gába. Domáci sa zmohli len na jediný gól, keď pokutový kop premenil Bartoš. Len o bod za vedúcou dvojicou zaostávajú Trakovice, ktoré zdolali Bojničky 3:1. Za zmienku stojí, že domáci kopali dva pokutové kopy. Kým prvý, už v 5. minúte, Kubiš nepremenil, v 57. minúte už Hlatký nezaváhal.

Naplno bodovali aj Madunice, ktoré vyhrali nad Sokolovcami 5:3. Pozoruhodný výkon podal v tomto zápase domáci Matej Slovák, ktorý strelil štyri góly, z toho tri z hry a jeden z pokutového kopu.

RUBBEX 7. Liga B - 11. kolo:

Trakovice - Bojničky 3:1 (1:0)
Góly: 32. Zelenay, 49. a 57. Hlatký - 83. Pavelka
TRAKOVICE: Kollár - Husár, Janovič, T. Kubiš, Marek Ščasnovič, Hlatký, P. Kubiš, Zelenay, Radošovský, Matúšek, Ľ. Ščasnovič (Bališ, Komarňanský, Taraba, Chudý, Matej Ščasnovič)
BOJNIČKY: Lenghart - Špáčil, Príbela, Mihina, Paloncy, Csámpayi, Slížik, Táčovský, Škoda, Kabát, Pavelka (Halán, Kubránsky)

Veselé - Šípkové 4:1 (1:1)
Góly: 14. Valla, 56. Duračka, 72. Jurda, 80. Lesay - 15. P. Holán
VESELÉ: Strecký - Vlado, Michalčík, R. Duračka, Valíček, Bokor, Brucháč, M. Duračka, Valla, Jurda, Porubský (Pichler, Benik, Lesay, Ružička)
ŠÍPKOVÉ: T. Holán - Hanuliak, Červeňanský, R. Oška, L. Oška, P. Holán, Puvák, Feranec, Žák, Koyš, Kubík (Petrík, Svetlík, Držík, Kolník)

Prašník - Veľké Orvište 7:5 (4:4)
Góly: 26. a 43. Jankech, 28. Balcír, 41. a 67. Majgot, 70. Žažo, 87. Konkúš - 7., 29. a 83. Dragičević, 18. Sumer, 33. Čulák
PRAŠNÍK: Mucha - O. Bielik, Jankech, M. Bielik, Žažo, Majgot, Klein, Gyürke, Konkuš, Adamec, Priebracha (R. Bielik, Balcír, Sudora, Konkúš)
V. ORVIŠTE: Alchus - Habán - Jankech, Kaurin, Boris, Filip, Sumer, Dragičević, Čulák, Polakovič, Weselowski (Kovačević, Putek, Filip, Vavrinec)

Madunice - Sokolovce 5:3 (3:2)
Góly: 21, 45, 59 a 90. Slovák, 30. M. Kabát - 8. Udržal, 32. Velič
MADUNICE: Lacheta - Žuffa, Slovák, M. Kabát, Rak, Mráz, J. Kabát, Bachňák, Janíček, Dzuro, Chudý (Mráz, Kolarik, Polák)
SOKOLOVCE: Slovák - Blaško, Korvín, Trávniček, Velič, T. Pavlovič, Udržal, P. Pavlovič, Belica, Pešić, Stamenković (Bihári, Bucko)

Ostrov - Chtelnica 1:5 (0:3)
Góly: 53. Bartoš - 1. Hrčka, 14., 60. a 70. Gába, 21. Tomašovič
OSTROV: Hajdín - Augustín, Svetlík, Hudcovič, Bartoš, Krajčovič, Herceg, Benko, Patnický, Bartoš, Bečarevič (Petráš, Gagorik, Bolješik, Brunovský)
CHTELNICA: Pavelský - Bašnák, Palkovič, Jakub Slabý, Rechtorík, Balcír, Tomašovič, Suchán, Gába, Hrčka, Tomáška (Jozeg Slabý, M. Lukáčik, J. Lukáčik, Bolla)

Moravany nad Váhom - Dubovany 2:3 (1:2)

Góly: 17. Kotula, 54. Zelenay - 28. a 36. Dovičič, 58. Svítek
ČK: 85. Kotula (Moravany)

MORAVANY: Lamini - Belan, Jánošík, Bíro, Zelenay, Pekarovič, Bojkovski, Hábek, Miklovič, Kotula, Blahuta (Kybych)
DUBOVANY: Šajbidor - Kusý, Strečanský, Masaryk, Masarik, M. Krajčo, Holán, Svítek, D. Krajčo, Bernát, Dovičič (Kollár, Lesaj)

Voľno: Borovce

1   TJ Slovan Veľké Orvište             11     8     0     3    42:24     24      6
2   TJ Družstevník Chtelnica 10 8 0 2 26:11 24   3
3   FTC Trakovice 10 7 2 1 24:11 23   11
4   TJ Madunice 10 7 0 3 25:15 21   6
5   TJ Sokolovce 10 5 2 3 33:22 17   2
6   OŠK Moravany nad Váhom 10 5 2 3 14:16 17   2
7   OŠK Dubovany 10 4 1 5 17:19 13   1
8   ŠK Borovce 10 4 1 5 16:19 13   -5
9   OŠK Veselé 11 4 0 7 22:23 12   -6