Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Trnavskí siláci priviezli z Chicaga medaily, Siska v USA vytvoril svetový rekord

ŠPORT - Silové športy | 25.10.2019, 07.00, Ján Král

Siláci z Trnavy si urobili dobré meno v Amerike. Na Majstrovstvách sveta v silovom trojboji, tlaku na lavičke a mŕtvom ťahu federácie WUAP v Chicagu získali sedem medailových umiestnení, čím sa zaradili medzi ťahúňov 24-člennej slovenskej výpravy. Celkovo sa na podujatí zišlo zhruba dvesto športovcov z celého sveta.

Trnavskí siláci priviezli z Chicaga medaily, Siska v USA vytvoril svetový rekord

Reprezentačný tím Slovenska. Foto: Foto4F

3XP proteínové tyčinky
reklama

 

Šampionát sa uskutočnil v treťom najväčšom meste Spojených štátov amerických od 14. do 21. októbra. Slovenský Rím zastupovali pretekári z dvoch klubov.

 

Rudolf Siska zo Sport Clubu Pohoda vytvoril v kategórii masters od 45 do 49 rokov medzi účastníkmi do 82,5 kilogramov svetový rekord, keď na lavičke vytlačil 200 kilogramov!

 

Svetový rekord zaznamenal zo slovenskej výpravy aj Pavel Balážik z Liptovského Mikuláša v disciplíne mŕtvy ťah.

reklama

 

Medailové pozície obsadili aj Siskoví kluboví kolegovia. Peter Ondrejka potiahol 145 kg v mŕtvom ťahu, Jozef Belica vytlačil 160 kg a junior Juraj Bokroš vyhral svoju kategóriu v disciplínach tlak na lavičke a silový trojboj.

 

Výborné výkony zaznamenala aj dvojica z Gym Studio Albert Trnava. František Albert v silovom trojboji dosiahol métu 280 kg, Eleonóra Szombatová 187,5 kg. Obaja štartovali v kategórii Masters.

 

So slovenskou výpravou cestovali aj dvaja rozhodcovia – Matúš Albert a Petra Viceníková.

 

V čase voľna skúmali Chicago. Foto: archív rs

 

Chicago pôsobí majestátne. Foto: archív rs

 

"V mene výpravy chceme poďakovať za podporu Mestu Trnava a Trnavskému samosprávnemu kraju," poznamenal Rudolf Siska, ktorý je prezidentom WUAP
(Svetová amatérska federácia silového trojboja).
 

"Podujatie sa uskutočnilo v atraktívnom meste, akým Chicago bez debaty je, v kongresovej sále hotela, kde sme boli ubytovaní. Bolo to netradičné súťažiť pod kryštáľovými lustrami, ale o to zaujímavejšie. Navyše, program sme si mohli spraviť bohatý aj mimo súťaže. Organizátori ukázali cestu pre preteky tohto druhu. Oproti minulému ročníku organizovanému v USA sa účasť výrazne zvýšila. Začíname uvažovať, že by podľa podobného konceptu spravili medzinárodné preteky napr. vo Vysokých Tatrách," hovorí Rudolf Siska.

 

Rudolf Siska počas pokusu o svetový rekord. Foto: archív rs

 

 

V rámci voľného času si počas pobytu v Chicagu slovenská výprava prezrela mesto.

 

"Zaujala ma architektúra, kde sú citlivo skĺbené moderné mrakodrapy so starými budovami. Vyšli sme aj na najvyšší bod v meste, vo výške 412 metrov a na 103. poschodí sa už človeku aj zatočí hlava," pousmial sa.

 

Peter Ondrejka v disciplíne mŕtvy ťah. Foto: archív rs

 

 

Slováci si pozreli aj hokejový duel NHL Chicago – Washington. Pre zranenie však na ľade práve chýbal slovenský krídelník hostí Richard Pánik.

 

"Zážitok to bol veľký, aj keď musím povedať, že západná tribúna spraví na futbalovom Spartaku lepšiu atmosféru ako 20-tisícova aréna v Chicagu. Miestami som mal pocit, že sa tam fanúšikovia prišli iba najesť," dodal Siska, ktorý sa spoločne s Petrom Ondrejkom už teraz chystá na ďalšiu súťažnú cestu.

 

V druhej polovici novembra sa zúčastnia na európskom pohári v ruskom Toglliati.

 

Rudolf Siska (uprostred) pôsobil na podujatí ako súťažiaci aj ako rozhodca spoločne s Petrou Viceníkovou a Matúšom Albertom. Foto: Eleonóra Szombatová

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda plug in hybrid
reklama
JM 1
reklama