Trnavské rybníky
reklama

Vysokoškolákov nikto v regióne nepotrebuje

AKTUALITY - Región | 5.8.2011, 11.08, Darina Kvetanová

TRNAVA – Nezamestnanosť v Trnavskom okrese počas tohto leta stúpa viac, ako po minulé roky. Bez práce je momentálne 7,1 percenta obyvateľov okresu.

Vysokoškolákov nikto v regióne nepotrebuje

Istotu práce v regióne zaručujú zatiaľ najmä nadnárodné spoločnosti, a to tiež len stredoškolákom. Foto: th 

Cukrovar Trnava
reklama

S príchodom augusta sa v predošlých rokoch začala nezamestnanosť znižovať. Absolventi stredných a vysokých škôl sa cez jún a júl zorientovali na pracovnom trhu a mnohí z nich si našli vhodnú pozíciu. Toto leto je ale mimoriadne nepriaznivé. „Nájsť si zamestnanie je pre absolventov ťažšie, pracovných ponúk je málo,“ hovorí Viktória Fogelová z Úradu práce sociálnych vecí a rodiny. Kríza z roku 2008 zatiaľ nepominula a stále sa podpisuje na slovenskom pracovnom trhu. Svedčí o tom aj skutočnosť, že na úrade práce momentálne neevidujú ani jedno voľné pracovné miesto pre vysokoškolsky vzdelaného uchádzača o zamestnanie. „Zamestnávatelia cez náš úrad hľadajú väčšinou stredoškolsky vzdelaných uchádzačov,“ objasňuje Fogelová.
Najviac voľných pracovných pozícií, 150, majú pre operátorov výroby. Prácu si nájdu aj šoféri, zámočníci koľajových vozidiel a SBS-kári. Na úrade tiež ponúkajú pracovné miesta pre zváračov a operátorov CNC strojov. Uchádzači však naopak, majú záujem o administratívne pozície, skladové hospodárstvo a prácu, ktorá zodpovedá ich dosiahnutému vzdelaniu a doterajším pracovným skúsenostiam.
Mesiacmi, kedy najviac klesá miera nezamestnanosti,  sú február, marec a máj. Piaty mesiac v tomto roku poklesla v rámci Trnavského okresu nezamestnanosť na 6,29 percenta.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama