Futbal, 5. liga: Na ihriskách súperov vyhrali Zvončin aj Špačince, Piešťany priviezli bod

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 27.10.2019, 18.56, prispievatelia

Voderady potrápili Zvončín, ale opäť nebodovali.

Matúš Klenkovič (v zelenom) strelil jediný gól zápasu Voderady - Zvončín. Foto: Ján Král

Zápas Voderady – Zvončín mal byť jednoznačnou záležitosťou hostí. Tí sa ujali vedenia už v 14. minúte gólom Klenkoviča, to však bolo, čo sa gólov týka, zo strany Zvončína všetko.

Voderady mali veľkú šancu vyrovnať v 21. minúte, kedy kopali pokutový kop, Šurina ho však nepremenil.

Na výsledku 0:1 sa potom už do konca zápasu nič nemenilo. Zvončín je po nedeli v tabuľke na druhom mieste, Voderady na samom konci.

Jednoznačnou záležitosťou hostí bol zápas v Moravskom Svätom Jáne, kde kraľovali Špačince. Po polčase viedli len skromne 1:0, v druhom však pridali ďalšie štyri góly. Medzi úspešnými strelcami bol s dvoma gólmi aj najlepší strelec súťaže, trinásťgólový Roman Maška.

Na Záhorí bodovali aj Piešťany, ktoré zachraňovali aspoň jeden bod v Holíči. Ešte pätnásť minút pred koncom prehrávali hráči z mesta barlolámača 2:0, na 2:1 znížil z pokutového kopu Braniša. Ten istý hráč strelil o pár minút neskôr aj druhý gól a postaral sa tak o konečný výsledok 2:2

5. liga - 13. kolo:

Holíč - Piešťany 2:2 (0:0)
Góly: 57. Martinusík, 64. Rajčák - 75. a 81. Braniša
PIEŠŤANY: Budka - Hutár, Polačik, Kusý, Braniša, Korec, Gula, Glos, Hrnčiar, Miškech, Modrovič (Klasovitý, Štefanka, Horil, Žák)

Voderady - Zvončín 0:1 (0:1)
Góly: 14. M. Klenkovič
VODERADY: Rosypál - Šurina, Tománek, Lacuška, Jurkovič, Melnychenko, Cíferský, Sofiets, Budzhak, Zelenský, Páleník (Živický, Baboš, Dubovský)
ZVONČÍN: Smolek - Glasa, Lošonský, M. Klenkovič, Vyskoč, Zelenský, Čambor, Rumpel, Brečka, Matlák, Mihalovic (Vandák, Klokner, Jankovič, Balažovič)

Horné Orešany - Brodské 0:4 (0:0)
Góly: 47. a 58. Trubiroha, 50. Kompuš, 77. Daniel
H. OREŠANY: Pekarovič - Malacký, Križan, Repa, Bako, Rajt, Volner, Mesíček, Blažo, Szabo, Zvonár (Jusko, Gonos, Mekký, Kopúnek)

Moravský Svätý Ján - Špačince 0:5 (0:1)
Góly: 38. Komadel, 47. Ondriš, 49. a 78. Maška, 70. Cmero
ŠPAČINCE: Kúdela - Malý, Hlúch, Rippel, Cmero, Komadel, Bango, Ondriš, Konečný, Maška, Novanský (Hrčka)

Mokrý Háj - Radimov 0:2

Voľno: Horná Krupá

1       TJ Družstevník Radimov               12    11   1   0      41:10      34        19
2   TJ Družstevník Zvončín 12 7 3 2 42:19 24   6
3   PFK Piešťany 12 7 2 3 33:17 23   8
4   TJ Družstevník Špačince 12 6 4 2 41:20 22   4
5   TJ Baník Brodské 12 7 1 4 26:14 22   4
6   TJ Iskra Holíč 12 6 3 3 29:16 21   0
7   FK Bestrent Horná Krupá 11 5 3 3 30:17 18   0
8   OFK Mokrý Háj 12 3 0 9 22:34 9   -9
9   TJ Slavoj Moravský Svätý Ján 11 2 1 8 9:50 7   -11