Gladiátori porazili slovenskú reprezentáciu, so Žilinou a Dubnicou však tesne prehrali

ŠPORT - Hokej | 28.10.2019, 21.25, prispievatelia

Proti mladým Slovákom prerušili trnavskí hokejisti sériu siedmich prehier.

Gladiátori porazili slovenskú reprezentáciu, so Žilinou a Dubnicou však tesne prehrali

Vhadzovanie zo zápasu Trnava - Žilina. Foto: web domáceho klubu

Trnavskí hokejisti sa v rámci predohrávaného 41. kola SHL stretli s výberom Slovenska do osemnásť rokov a po výhre 5:2 ukončili sériu siedmich prehier v rade.

Za gladiátorov skórovali až piati hokejisti. Z presného zásahu sa radovali Hrbáčik, Mrázik, Marguš, Ibolya a Beták.

Už o deň neskôr hostili Trnavčania na svojom ľade exligistu zo Žiliny a hoci strelili zásluhou Klučiara prvý a aj posledný gól v stretnutí, napokon prehrali 2:3. Hostia vyhrali strednú časť zápasu 3:0 a odviezli si všetky body.

Piatkový duel nasmeroval Trnavčanov na ľad Dubnice, jedného z favoritov súťaže.

Vedenie po góle Kamenického vydržalo iba čosi viac ako desať minút a domáci tím otočil dvomi gólmi vývoj. Druhá tretina sa skončila remízou 2:2, keď za gladiátorov skórovali Klučiar a Vidovič, celkový stav bol 4:3 pre Dubnicu.

Roman Jurák dokázal vyrovnať na 4:4 v polovici tretej tretiny, ale o pár desiatok sekúnd Dubnica strelila víťazný gól na 5:4.

V stredu 30. októbra od 17.30 privítajú trnavskí hokejisti druhý tím súťaže Topoľčany.

SLOVENSKÁ HOKEJOVÁ LIGA PREDOHRÁVANÉ 41. KOLO

Reprezentácia SR 18 - HK Gladiators Trnava  2:5 (1:3, 1:0 0:2)
Góly: 13. a 26. Smidžár – 4. Hrbáčik, 7. Mrázik, 19. Marguš, 46. Ibolya, 52. Beták

Strely: 21:48
Vylúčenia: 5:2
Presilovky: 0:0
Oslabenia: 0:0

Rozhodovali: Moller – Ďurina, Hajnik

SR 18: Opatovský (Sihelský) – Jacko, Kapičák, Nemec, Petrovický, Ketner, Putala, Stripai, Verčík, Dlugoš, Krajč, Ragan, Stümpel, Demek, Petráš, Rehák, Šimko, Olejník, Smidžár, Tóth, Vaňo

Trnava: Ivanovič (Brucháč) – Mrázik, Jakab, Vidovič, Mrva, Klein, Burian, Kormúth – Klučiar, Hrbáčik, Jurák – Kamenický, Beták, Marguš – Hudec, Schmidt, Mrava – Ibolya, Ševčík, Bobál

SLOVENSKÁ HOKEJOVÁ LIGA 14. KOLO

HK Gladiators Trnava - Žilina 2:3 (1:0, 0:3, 1:0)
Góly: 20. a 59. Klučiar – 23. Rehák, 35. Dlugoš, 37. Dubeň

Strely: 37: 33
Vylúčenia: 4:3
Presilovky: 1:0

Diváci: 275

Rozhodovali: Tvrdoň – Kollár, Hanko

Trnava: Ivanovič (Brucháč) – Mrázik, Jakab, Kormúth, Vidovič, Klein, Burian – Klučiar, Hrbáčik, Jurák – Kamenický, Beták, Marguš – Hudec, Schmidt, Mrava – Ibolya, Ševčík, Bobál

Žilina: Mikoláš (Cigánik) – Surán, Dubeň, Dlugoš, Coma, Pišoja, Housa – Markovič, Minárik, Chlepčok – Rehák D., Húževka, Ondruš – Macek, Prášil, Zahradník – Rehák, Kováčik

SLOVENSKÁ HOKEJOVÁ LIGA 15. KOLO

Dubnica - HK Gladiators Trnava 5:4 (2:1, 2:2, 1:1)
Góly: 15. Kristín, 16. Hudák, 27. Bagin, 32. Hefka, 51. Kokavec – 4. Kamenický, 35. Klučiar, 39. Vidovič, 49. Jurák

Strely: 49: 41
Vylúčenia: 6:7
Presilovky: 1:1