V Trakoviciach opäť pripravujú zimnú futbalovú interligu, spustili prihlasovanie tímov

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 6.11.2019, 14.40, Ján Král

Súťaž bude mať aj novinku v podobe "retro kola".

Štrkáči vyhrali súťaž dvakrát po sebe, zosadí ich niekto v novej sezóne z trónu? Foto: Trakovická interliga

Trakovická futbalová interliga máva počas zimnej prestávky medzi jej účastníkmi pozitívnu odozvu, na multifunkčnom ihrisku v obci sa začne koncom mesiaca už jej štvrtý ročník.

Družstvá sa môžu prihlásiť do 16. novembra, keď sa o 17:00 na stretnutí kapitánov vo futbalovom areáli Trakovíc určí hrací systém. Zároveň tu vylosujú súťaž.

Viac info o možnosti zaregistrovania sa poskytne organizátor Pavol Husár na ftctrakovice@gmail.com alebo 0904 583 749.

Titul bude obhajovať tím FC Štrkáči, v lete ich nadvládu prelomili na jednodňovom pohárovom turnaji FC Partyboys.

Obe družstvá si dajú predkrm pred súťažou v nedeľu 17. novembra o 15:00, keď sa stretnú v premiérovom ročníku Trakovického Superpoháru 2019 medzi víťazmi interligy a letného pohára.

Interliga je dlhodobá súťaž, zápasy sa hrajú v sobotu od 15:00 a v nedeľu od 11:00. Systém hry je 5+1, čas stretnutia 2 krát 25 minút.

Hrá sa o putovný pohár, poháre za umiestnenia či trofeje pre najlepšieho hráča, brankára a strelca.

Stretnutia budú nahrávané, všetky góly a top momenty duelov zverejnia cez aplikáciu sport.video.

Novinkou bude tzv. retro kolo, ktoré po dohode s kapitánmi tímov, plánujú odohrať na prírodnom trávniku tesne pred Vianocami. Bude mať charitatívny podtón, pripravená bude kapustnica, punč či varené víno.

V interlige štartujú prevažne hráči z regionálnych a oblastných súťaží, minulý rok si však prišiel v osobnom voľne zahrať aj futbalista Dunajskej Stredy Kristián Koštrna.