Spartak predviedol dokonalý obrat, o výhre nad Pohroním rozhodol v nadstavenom čase

ŠPORT - Futbal - Spartak | 9.11.2019, 20.49, Ján Král

Futbalisti Spartaka opäť prehajdákali prvý polčas, prehrávali po ňom dvojgólovým rozdielom, po výbornom výkone v druhom polčase však dokázali otočiť výsledok vo svoj prospech na 3:2.

Spartak predviedol dokonalý obrat, o výhre nad Pohroním rozhodol v nadstavenom čase

Emir Halilovič v súboji s kamerunským legionárom Pohronia Medaom. Foto: trnavskyhlas.sk

Úvod stretnutia bol emotívny. Fanúšikom sa najprv z veľkoplošnej obrazovky prihovoril zranený trnavský hokejista Alex Kupka, ktorému Spartak prispel na liečbu po zlomenine stavca. Domáci futbalisti nastúpili v tričkách venovaných na podporu mladého športovca s nápisom nikdy sa nevzdávaj svojho sna.

Zápas nezačal pre Trnavu dobre. V šiestej minúte sa na šestnástke dostal k strele Pellegrini, jeho pokus v hradbe tiel zmenil smer a zapadol do trnavskej bránky – 0:1.

Andeli boli aktívnejší, do gólových šancí sa však nedostávali. Vantrubu ohrozil priameho kopu Grendel a neskôr prudkou ranou Halilovič.

V 27. minúte našiel z priameho kopu Pellegrini hlavu obrovitého Medu, ten našťastie zakončil nad bránku.

V 37. minúte prišiel druhý úder, Trnavčania prehrali hlavičku v pokutovom území, lopta sa dostala pred Hrnčára a ten zvýšil na 0:2. Z tribún sa ozvalo prvýkrát v sezóne My chceme Spartak.

Tréner andelov Ricardo Chéu reagoval stiahnutím stopéra Mesíka, nasadením krídelníka Oršula a prechodom na systém 3-5-2.

Pred prestávkou mohol znížiť Oršula, po centri však nedokázal správne zareagovať na loptu, ktorá k nemu prekvapujúco prešla.

Do druhého dejstva akoby vstúpilo úplne iné mužstvo Spartaka. Andeli vyvinuli veľký tlak a  v 50. minúte výsledok korigovali, keď Halilovičovu jedovku Vantruba neudržal a Tešija zblízka hlavičkou pohotovo dorazil na 1:2.

Tribúny burácali po rohu a hlavičke Mitreu, loptu ale zastavila žrď a následne ju z čiary odpratal do bezpečia obranca Pohronia.

Trénerovi Chéuovi dokonale vyšli striedania. Namiesto Záhumenského prišiel na ihrisko Dangubič, ktorý v 81. minúte posadil ideálny center z ľavej strany na hlavu Sobzcykovi a ten z päťky vyrovnal.

Dokonalý obrat zavŕšili červeno-čierni v nadstavenom čase. Po faule na hranici pokutového územia si loptu postavil Yilmaz a priamy kop zakrútil do siete a stanovil rezultát na konečných 3:2.

Fortuna liga – 15. kolo:

Spartak Trnava – Pohronie 3:2 (0:2)

Góly: 50. Tešija, 81. Sobczyk, 90.+ Yilmaz - 6. Pellegrini, 36. Hrnčár

ŽK:

Rozhodovali: Sedlák – Bednár, Jánošík

Diváci: 2751

SPARTAK: Rusov – Turňa, Mitrea, Mesík (41. Oršula), Záhumenský (72. Dangubič) – Gamboš – Grendel (78. Yilmaz), Halilovič, Tešija – Tavares - Sobczyk. Tréner: Chéu.

POHRONIE: Vantruba – Dzurík, Nosko, Jacko, Župa – Hrnčiar, Meda, Pellegrini, Mazan (64. Sedláček) – Klec (81. Badolo), Mészáros (70. Tesák). Tréner: Radványi.

Ricardo Chéu (tréner Spartaka): „Futbal niekedy nebýva spravodlivý, ale myslím, že dnes bol a odmenil mužstvo, ktoré viac chcelo a išlo za víťazstvom do posledných minút. V polčase asi málokto veril, že by sme to mohli otočiť, ale ja som chlapcom v šatni povedal, že majú kvalitu na to, aby zápas otočili. Dnes sa to podarilo a verím, že nás to naštartuje k ďalším víťazstvám. Naše ciele sa nemenia, stále chceme bojovať o prvú šestku. Takéto víťazstvo je možno horšie na srdce, ale tímu pomôže a snáď bude odpoveďou pre všetkých, ktorí nám verili.“

Mikuláš Radványi (tréner Pohronia): „V prvom polčase nám vychádzalo to, s čím sme sem prišli, navyše sme sa dvakrát aj strelecky presadili. Napriek tomu som v šatni upozorňoval, že ešte nie je koniec zápasu a vystríhal som pred Spartakom, ktorý má kvalitu, aby sa vrátil do zápasu. Bohužiaľ, prišlo na moje slová, začali sme pod tlakom robiť chyby a z toho sme potom dostali góly. V posledných zápasoch sme s ťažkými súpermi prehrali o gól, čo nie je pre nového trénera dobrý štart, ale súboje s našimi priamymi konkurentmi nás ešte len čakajú.“