Futbal, 3. liga: Malženice vyhrali v Nitre, juniori Spartaka deklasovali Nové Zámky

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 10.11.2019, 15.47, Ján Král

V tretej lige západ sa odohralo neúplné záverečné jesenné kolo. Duel Beluše s Marcelovou odložili, druhá Považská Bystrica zabojuje o body s Veľkými Ludincami v sobotu 16. novembra a bude mať šancu znížiť stratu na vedúcu Myjavu.

Futbal, 3. liga: Malženice vyhrali v Nitre, juniori Spartaka deklasovali Nové Zámky

Juniori Spartaka bodovali naplno. Na fotografii Matúš Pavlovčík. Foto: Ján Král

Kopaničiari totiž prekvapujúco prehrali na ihrisku trápiacej sa Galanty 1:2. Tretie miesto patrí Gabčíkovu, ktoré vyhralo v Šali 3:2. Víťazný gól strelil v 84. minúte Prágai.

Na štvrtej priečke prezimujú Malženice. Dynamo vyhralo v Nitre, kde na hlavnom štadióne zdolalo béčko domáceho tímu 2:0. Skóre otvoril v 66. minúte po Orolínovom centre z ľavej strany hlavičkou striedajúci Železník.

Aj druhý gól vypracoval Orolín, na ľavej strane ustál súboj, vonkajším falšom poslal do kontry Sekeru, ktorý si vytvorili streleckú pozíciu a strelou prekonal domáceho brankára.

Juniorka Spartaka si schuti zastrieľala proti predposledným Novým Zámkom. Súperovi nadelilo futbalového "kanára". Dvoma gólmi sa blysol Kelemen, po jednom pridali Godinho, Menich, Cabral a Dangubič. Posledný menovaný skóroval z penalty.

3. LIGA ZÁPAD – 15. KOLO:

Spartak Trnava juniori – Nové Zámky 6:0 (3:0)

Góly: 6. Godinho, 16. a 55. Kelemen, 41. Menich, 54. Dangubič (pen), 59. Cabral

SPARTAK: Takáč – Oršula (46. Michalička), Menich, Marinkovič, Burian, Horvát (61. Pavlovčík), Dangubič, Cabral (61. Mihálek), Bencz, Godinho (56. Benovič), Kelemen (76. Martinka)

Nitra B – Malženice 0:2 (0:0)

Góly: 66. Železník, 88. J. Sekera

MALŽENICE: Planický – Juriš, Krajčovič, Jakubička, Kovársky, Magdolen, Beseda, Balážik (81. Dvorák), Orolín, J. Sekera (90. Halmo), Rehák (65. Železník)

4   OFK Malženice 15 7 4 4 29:16 25   -2
5   ŠK LR CRYSTAL Lednické Rovne    15      7     4    4          24:24       25       1
6   FK Marcelová 14 7 2 5 18:15 23   -1
7   FK Slovan Duslo Šaľa 15 6 3 6 21:19 21   -3
8   FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble B 15 5 5 5 19:21 20   -1
9   TJ KOVO Beluša 14 5 4 5 17:15 19   4
10   FC Nitra B 15 5 4 6 21:23 19   -2
11   AFC Nové Mesto nad Váhom 15 4 6 5 13:15 18   -6
12   FC Spartak Trnava B 15 5 3 7 20:23 18   -3
13   TJ Družstevník Veľké Ludince 14 5 2 7 18:19 17   -4