Druhý medzinárodný štart premenila stolná tenistka Peková na výborný výsledok

ŠPORT - Ostatné športy | 12.11.2019, 21.59, prispievatelia

Mladí stolní tenisti štartovali v Nitre na prestížnom medzinárodnom turnaji, kde si Trnavčanka Zuzana Peková vybojovala striebro.

zľava Zuzana Peková, Charlotte Bardsley (Angl.), Charlotte Lutz (Franc.), Natalia Szymczyk (Poľ.). Foto: archív KST Viktória Trnava

Nitra sa v dňoch 30.10. – 3.11. stala miestom konania medzinárodných majstrovstiev Slovenska „ITTF Junior Circuit, Slovak Junior & Cadet Open“, na ktorých štartovali najlepší mladí stolní tenisti z 21 krajín.

Zuzana Peková z Klubu stolného tenisu Viktória Trnava si suverénne vybojovala postup zo skupiny do vyraďovacej fázy, kde postupne vyradila reprezentantky Česka, Francúzska a Poľska, aby si vo finále zmerala sily s Angličankou Charlotte Bardsley.

Peková v nervóznom finálovom stretnutí nezopakovala výborný výkon z predchádzajúcich zápasov a nakoniec si odniesla striebornú medailu.

„Zuzana absolvovala túto sezónu dva medzinárodné štarty. V českom Hluku si na úvod sezóny na medzinárodnom satelitnom turnaji vybojovala prvenstvo a teraz v Nitre druhú priečku. Po troch stretnutiach ženskej Extraligy je bez prehry, takže môžeme byť spokojní, aktuálnu formu má nastavenú optimálne,“ zhodnotil tréner Ivan Peko.