Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Po rokoch opäť ožila myšlienka prestavby bývalého hotela Trnavan na byty

AKTUALITY - Trnava | 28.11.2019, 14.18, prispievatelia

Spoločnosť Hotel Trnavan, ktorú vlastní manželka lídra OĽaNO Igora Matoviča, žiada zmenu územného plánu, k bývalému internátu chce dostavať bytový dom. Odborníci z mestského úradu ani zo stavebnej komisie so zmenou nesúhlasia, konečné slovo však budú mať poslanci mestského zastupiteľstva.

Po rokoch opäť ožila myšlienka prestavby bývalého hotela Trnavan na byty

Pred bývalým hotelom na Zelenečskej chcú stavať bytový dom. Foto: pm

reklama

 

 

Spoločnosť Hotel Trnavan žiada o zmenu územného plánu na Zelenečskej ulici v Trnave, ktorá umožní prestavať bývalú ubytovňu na byty a k objektu dostavať ďalší bytový dom.

 

Spolu by tu mohlo vzniknúť až 180 bytov. Spoločnosť vlastní jedenásťpodlažnú budovu bývalého internátu aj okolité pozemky, jedinou spoločníčkou v nej je Pavlína Matovičová, manželka lídra OĽaNO Igora Matoviča.

 

O súhlase na spracovanie zmeny územného plánu budú rokovať poslanci Mestského zastupiteľstva v Trnave v utorok 3. decembra. Odbor územného rozvoja a koncepcií mesta poslancom neodporúča súhlas schváliť, rovnako reagovala aj stavebná komisia.

reklama

 

Žiadateľ chce upraviť regulatívy platné v území v prospech zastavaných plôch na úkor zelene.

 

„Zámerom mesta je zvyšovanie plôch zelene na obyvateľa a nie opačne. Projekt zároveň zvyšuje počet bytov nad stanovený limit v regulatívoch územného plánu,“ vysvetľuje nesúhlas odbor územného rozvoja a koncepcií s tým, že súhlasné stanovisko by vytvorilo tlak na takéto zmeny aj v iných častiach mesta.

 

Ani nesúhlasné stanovisko však neznamená, že sa na pozemku nebude stavať, išlo by však o menší objekt, ktorý by akceptoval terajšie regulatívy.

 

Myšlienka zmeniť bývalý hotel, neskôr využívaný ako internát, na byty nie je nová. Už pred piatimi rokmi s ňou prišiel Pavol Korytár, správca konkurznej podstaty úpadcu Trnavské automobilové závody, š. p. v likvidácii.

 

Podľa vtedajšieho projektu malo v jedenásťpodlažnej budove vzniknúť 137 menších bytov, ľudia z okolia sa obávali, že budú určené pre nesprispôsobivých obyvateľov.

 

Korytár však neskôr objekt v dražbe predal, ten je už niekoľko rokov prázdny a nevyužívaný. V okolí však prebieha intenzívna výstavba bytov v rámci projektu Miko.

Pavlína Matovičová ubytovňu na Zelenečskej ulici získala odkúpením spoločnosti Hotel Trnava. Objekt bol v dávnejšej minulosti internátom pre učňov z vtedajšieho strojárskeho podniku Trnavské automobilové závody.

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2021 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda - bonus 2021
reklama