Trnavskí plavci stáli po pretekoch roka na stupňoch víťazov

ŠPORT - Plávanie | 3.12.2019, 11.23, prispievatelia

Od 22. do 24. novembra sa plavci STU Trnava zúčastnili na najdôležitejších pretekoch roka - Zimných majstrovstvách SR juniorov v Trenčíne. V silnej konkurencii 276 pretekárov zo 47 klubov štartovalo aj 15 plavcov STU Trnava, ktorí plávali výborne, získali zverenci Tatiany Bergmannovej a Rastislava Hlavatého spolu 24 medailí, z toho 9 zlatých, 8 strieborných a 7 bronzových.

Nina Vadovičová. Foto: Miroslav Kliner

O dva tituly juniorskej majsterky SR sa v prsiarskych disciplínach postarala juniorská reprezentantka SR Nina Vadovičová (SŠŠ J. Herdu).

V disciplíne 50 metrov prsia obsadila Ema Matúšová (SŠŠ J. Herdu) tretie miesto.

V disciplíne 200 metrov prsia zvíťazila ďalšia juniorská reprezentantka SR Bronislava Janáčová (SŠŠ J. Herdu).

Uprostred Bronislava Janáčová.

Medzi staršími juniormi získal Rudolf Parízek (SŠŠ J. Herdu) jednu striebornú a jednu bronzovú medailu, dokázal to v disciplínach 800 a 1500 metrov voľný spôsob.

Výborné výkony predviedol v kategórii mladších juniorov juniorský reprezentant SR František Jablčník, keď sa opakovane prebojoval na stupne víťazov.

Celkovo si vybojoval 3 zlaté a 2 strieborné medaily a stal sa tak najúspešnejším trnavským plavcom týchto pretekov.

Uprostred František Jablčník.

Juniorský reprezentant SR Patrik Kudla (SŠŠ J. Herdu) získal vo výborných osobných rekordoch 2 zlaté, 1 striebornú a 1 bronzovú medailu.

Matej Daniš (SŠŠ J. Herdu) si vybojoval 3 strieborné medaily v šprintoch na 50 metrov motýlik, znak i voľný spôsob.

V červenom Patrik Kudla.

Okrem individuálnych úspechov plavci STU Trnava výborne plávali aj v štafetách, kde získali 3 medaily.

Zlatú medailu získala štafeta 4x50 metrov polohové preteky junioriek v zložení Barbora Lengyelová, Nina Vadovičová, Ema Matúšová, Simona Slezáková, bronzovú medailu získala štafeta 4x50 metrov polohové preteky juniorov v zložení František Jablčník, Patrik Kudla, Matej Daniš, Michal Uhlík a druhú bronzovú medailu získala štafeta 4x50 metrov voľný spôsob junioriek v zložení Ema Matúšová, Barbora Lengyelová, Simona Slezáková, Nina Vadovičová.

V strede Nina Vadovičová, vpravo Ema Matúšová.

Ani ostatní plavci STU Trnava nezaostali za svojimi výkonmi, zlepšili si svoje osobné maximá.

Za výbornú reprezentáciu Trnavy si zaslúžia pochvalu: Erik Beňo, Tomáš Knapík, Adrián Višňovský, Hana Dršková a Natália Janáčová.