Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky

reklama

Pondelok 28. 9., meniny má Václav, zajtra Michal, Michaela.Význam mien.

Kam cez víkend? Vianočné trhy budú v Chtelnici, vo Vlčkovciach aj v automobilke

Vydané 6.12.2019 o 09.00, prispievatelia

Aj keď malé a nie dlhé, ale vianočné trhy už bývajú súčasťou predvianočného obdobia aj v dedinách.

Kam cez víkend? Vianočné trhy budú v Chtelnici, vo Vlčkovciach aj v automobilke

 

Vianočné trhy nie sú len výsadou miest, ale v posledných rokoch aj každej poriadnej dediny. Už dnes začínajú dvojdňové vianočné trhy v Chtelnici.


reklama

 

Okrem stánkov so sortimentom, ktorý k podujatiu patrí, ponúknu aj zaujímavé kultúrne vystúpenia. Dnes o 17:00 bude hrať kapela Korbelovci, o 18:00 folklórna skupina Klenovanka.

 

V sobotu o 16:00 vystúpia deti s Mikulášom, o 18:00 domáca dychovka Chtelničanka a o 20:30 skupina Relax.

 

---

Vlčkovské vianočné trhy sa konajú v sobotu od 14:00 do 18:00 v kultúrnom dome vo Vlčkovciach. Okrem vianočných dekorácií budú predajcovia ponúkať sladké a slané pečivo, pikantné výrobky, oblátky, med, medovinu, keramiku, zabíjačkové či syrové výrobky.

 

O občerstvenie sa budú starať vlčkovskí hasiči – v ponuke bude cigánska, jaternice, lokše, varené víno, určite si každý príde na svoje.

 

„Samozrejmosťou bude aj náš vianočne nazdobený Vidiecky dom, vrátane rozšírených priestorov a nového Betlehemu,“ pozýva do Vlčkoviec starosta Ivan Dobrovodský.

 

Návštevníci vianočných trhov prispejú na zbierku pre Haničku, malú vlčkovskú bojovníčku. Organizátori jej rodičom odovzdajú na podpornú liečbu výťažok zo vstupného.

 

---

V sobotu od 14:00 budú vianočné trhy aj v Bohdanovciach nad Trnavou. Okrem kapustnice, vareného vína, punču a stánkov s ďalším tovarom je v programe aj písanie listov Ježiškovi a po 17:00 príde aj mierne meškajúci Mikuláš.

 

---

V Šúrovciach bude Mikuláš chodiť tiež v sobotu, o16:00 sa zastaví aj na miestnych vianočných trhoch. V ponuke tam bude mať kapustnicu, klobásky, cibuľový chlieb, varené víno, punč alebo čaj.

 

---

Občianske združenie Zelená pre krajší svet organizuje vianočné trhy vo Zvončíne 7. decembra od 15:00. Uskutočnia sa v záhrade za kultúrnym domom. Vianočné pásmo si pripravila obecná škôlka, o živú muziku sa postarajú Monika a Rado. Pripravené bude aj bohaté občerstvenie.

 

---

Vianočné trhy budú v nedeľu 8. decembra od 10:00 aj v trnavskej automobilke Groupe PSA Slovakia. Podujatie v administratívnej budove automobilky je otvorené nielen pre všetkých zamestnancov, ich príbuzných, ale aj širokú verejnosť a hlavne pre deti. Okrem tvorivých dielní je pre ne od 10:00 do 16:00 pripravený zaujímavý program, ktorý vyvrcholí o 13:30 vystúpením Mira Jaroša a o 14:30 príchodom Mikuláša.

 

---

Tradičný Misijný bazár pre Indiu bude v sobotu a v nedeľu v Mariánskej sále jezuitov v Trnave, vchod je z Františkánskej ulice. V ponuke bude elektronika, knihy, rôzne predmety do domácnosti alebo vianočné ozdoby.

 

Výťažok z predaja bude použitý na stavbu školy pre deti ulice a deti zo slumov v Indii. Misijný bazár bude otvorený v sobotu aj v nedeľu od 8:00 do 12:00 a od 15:00 do 19:00.

 

---

V Kostole Narodenia Panny Márie v Zavare bude v sobotu vianočný koncert, počas ktorého sa publiku predstavia americká speváčka Natasha Wright, klavisrista Alfred McCrary a slovenské komorné kvarteto LaSperanza.

 

(pm)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Hlavné správy

Kravský pasienok na okraji Trnavy je už o 200-tisíc eur lacnejší

Kravský pasienok na okraji Trnavy je už o 200-tisíc eur lacnejší

Mestské zastupiteľstvo v Trnave sa po troch mesiacoch vráti ku kúpe Kravského pasienku, dohodnutá kúpna cena je... celý článok

Futbal, 8. ligy: Špačince v Bolerázi nedohrali, v Kľačanoch sa kopalo päť penált za polčas

Futbal, 8. ligy: Špačince v Bolerázi nedohrali, v Kľačanoch sa kopalo päť penált za polčas

Suchá nad Parnou pripravila Slovenskej Novej Vsi prvú prehru v súťaži. O výsledku zápasu rozhodol gólom do... celý článok

Futbal, 7. liga A: Hrnčiarovce zdolali aj Brestovany, Ružindol podľahol Dolným Orešanom

Futbal, 7. liga A: Hrnčiarovce zdolali aj Brestovany, Ružindol podľahol Dolným Orešanom

Ešte vo štvrtok dohrávali tretie kolo 7. ligy A na trnavskej Slávii, kam si pre body prišli Bohdanovce. Po víťazstve... celý článok

Synagóga Café Fiat Ducato Fiat Tanex El Gaučo 2020 Gašparík Danubius Gastro Plošina Grinaj Marell Bábence Remax

reklama

Aktuálne video

V Trnave po troch rokoch opäť horí areál sladovne Sessler

V Trnave po troch rokoch opäť horí areál sladovne Sessler

Oheň zasiahol aj novopostavenú časť objektu s pivnými kúpeľmi. pozrieť video

Facebook

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o.
Copyright © 2010-2020 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty

Pocitadlo.sk

Mazda zmrazené ceny

reklama