Spartak prehral v Michalovciach, prezimuje na šiestom mieste

ŠPORT - Futbal - Spartak | 7.12.2019, 16.30, Ján Král

Spartak si v záverečnom kole jesene skomplikoval situáciu v tabuľke. Z Michaloviec sa vracia s prehrou 0:2, jeho súper z východu už má rovnaký počet bodov. Nespia ani ďalší konkurenti snažiaci sa o prvú šestku. V jarnej časti sa budú hrať iba štyri kolá základnej časti, po ktorej sa tabuľka rozdelí. Andelov v nich čakajú aj súboje so Slovanom či Dunajskou Stredou.

Spartak prehral v Michalovciach, prezimuje na šiestom mieste

Martin Gamboš v súboji so Savvidisom. Foto: Lukáš Grinaj

Trnave v Michalovciach chýbali vykartovaný Tešija, zranení Lovat, Yilmaz, Záhumenský, Menich a Jakúbek.

Michalovce sa ujali vedenia v 29. minúte. Rusov išiel na center letiaci na Danka, vyboxoval ho, avšak iba na šestnástku, kde stál Martinez. Ten pohotovo lobom poslal loptu do bránky.

Okrem gólu v prvom polčase zaujali snahy skórovať v podaní Sidibeho, strela Savvidisa a z trnavskej strany nepresný, no nebezpečný pokus Grendela.

V 58. minúte Trnavčania pohrozili po štandardke, nevydarený odkop domácich zachytil Halilovič, loptu však trafil zle a Kira ju pohodlne spacifikoval.

Šancu na druhý gól družstva z východu republiky spálil v 72. minúte Danko, v dobrej pozícii vypálil z prvej vysoko nad.

V 80. minúte však domáci svoje víťazstvo poistili. Hovhannisjana pri jeho sóle iba tieňovo sprevádzal Gamboš, arménsky útočník pohodlne na šestnástke obišiel aj Turňu a umiestnil loptu vedľa bezmocného Rusova k žrdi – 2:0.

Tréner Chéu vzápätí stiahol Gamboša z hry, premiéru v trnavskom drese si odkrútil vekom ešte dorastenec Godinho.

Michalovce ešte mohli skóre navýšiť, nepokrytý Grič po štandardke hlavičkou tesne minul cieľ.

Trnavčania klesli na šieste miesto tabuľky, predbehli ich práve Michalovce. Spolu so siedmimi Zlatými Moravcami majú však všetci rovnaký počet 23 bodov.