Fanúšikovia Spartaka majú v zuboch pomery v lige

ŠPORT - Futbal - Spartak | 7.8.2011, 22.39, Ján Král

Zmoknutí, uzimení a rozčúlení. Fanúšikovia Spartaka odchádzali z bratislavských Pasienkov po prehre 1:2 so Slovanom frustrovaní z pomerov v slovenskej lige.

Fanúšikovia Spartaka majú v zuboch pomery v lige

Do Bratislavy cestovala zhruba tisícka trnavských fanatikov. Foto: Erik Marfoldi

Zhruba tisícka trnavských verných cestovala na derby do hlavného mesta Slovenska vlakovým špeciálom. Na presun fanúšikov na štadión dozerala polícia, obišiel sa bez väčších problémov.
Tesne pred zápasom sa v Bratislave spustil dážď, ktorý ustal až v závere druhého polčasu. Trnava prehrávala 0:2, keď chyby v trnavskej defenzíve potrestali Halenár a Guéde. Spartak mal viacero šancí, pri mnohých chýbalo máličko, no do listiny strelcov sa zapísal až stopér Koubský, ktorý v 73. minúte hlavou usmernil priamy kop Karhana.
Priaznivcov andelov dostali do varu nielen výkony hráčov, ale v negatívnom slova zmysle aj počínanie rozhodcovskej trojice na čele s arbitrom Vnukom. Svoje si na seba vypočul aj nový tréner belasých Vladimír Weiss, ktorý je zároveň koučom reprezentácie. Priaznivci červeno-čiernej vnútorne nestrávili tento, nazvime to, neštandardný postup.
Po záverečnom hvizde rozhodcu vypukli emócie medzi oboma tábormi, našťastie však zostalo len pri gestách, pokrikoch a zopár vylomených sedačkách. Situácia sa rýchlo upokojila. Priaznivci andelov sa vrátili okolo deviatej hodiny večer do slovenského Ríma.

Slovan Bratislava - Spartak Trnava 2:1 (1:0)
Góly: 8. Halenár, 69. Guédé - 73. Koubský
ŽK: 36. Bagayoko - 37. Koubský
rozhodovali: Vnuk - E. Weiss, Lieskovský, 5486 divákov
SLOVAN: Putnocký - Bagayoko, Dobrotka, Dosoudil, Had - Guédé, Kladrubský - Milinkovič (57. Čikoš), Žofčák (79. Grendel), Halenár (87. Kordič) - Šebo
SPARTAK: Raška - P. Čarnota, Koubský, Diallo, Ľ. Hanzel - Karhan, M. Kaščák - R. Procházka, M. Vyskočil, Bicák (70. Ciprys) - Tomaček (86. Malcharek)