Trnavské rybníky
reklama

Volejbalová rarita: Za trnavské ženy debutovali v extralige len 14-ročné dievčatá

ŠPORT - Volejbal | 9.12.2019, 08.46, prispievatelia

Málo vídaný krok urobili vo volejbalovom klube HIT UCM Trnava. V ženskej najvyššej súťaži dali priestor dievčatám, ktoré sa radia do kategórie starších žiačok.

Volejbalová rarita: Za trnavské ženy debutovali v extralige len 14-ročné dievčatá

Oproti trénerovi Viktória Ondrejková (tretia zľava). Foto: Marek Ondrejka

Púpavy pri aleji
reklama

 

Extraligovú premiéru si v minulom týždni vychutnali Petra Ritterová a Viktória Ondrejková. Obe dievčatá majú stále iba 14 rokov.

 

„Rozhodol o tom tréner. Bolo to aj z dôvodu zranení, ktoré nás trápili, ale aj preto, že sú to naše najtalentovanejšie dievčatá. Snažíme sa ich takto zapájať aj do vyšších súťaží,“ uviedol Pavol Mančák.

 

Manažér trnavského klubu následne šikovné volejbalistky predstavil aj bližšie. „Petra je u nás už dlhšie. Volejbal hrá od ôsmich rokov. Od začiatku bola veľmi pohyblivá. Má obrovský cit pre loptu. Je vysoká a už teraz sa ukázalo, že jej progres ide stále hore.“

ŠUPA technika
reklama

 

Viktóriu považuje za hráčku, ktorá pristupuje k tréningom veľmi zodpovedne.
„Má to asi po rodičoch, ktorí sú tiež športovci. Je to výsledkom jej pravidelnej tréningovej prípravy. Keď niečo robí, tak poriadne. Aj ona má somatotypické predpoklady na to, aby bola v budúcnosti úspešná. Je skôr blokárka. Má na to inštinkt a je v tom veľmi talentovaná.“

 

Nasadenie hráčok do extraligových zápasov v takomto veku nie je ani zďaleka pravidlom, ale skôr raritou. V minulej sezóne však v drese majstrovskej Slávie Bratislava nastúpila v štyroch setoch Alexandra Fričová, ročník narodenia 2004.

 

„V našej lige hrajú skôr študentky, ale  veková hranica hráčok sa stále posúva nižšie. Nie sú tu podmienky, aby sa po skončení vysokej školy mohli venovať volejbalu. Ak ide o veľmi talentované dievčatá, následne idú do zahraničia,“ ozrejmil Mančák.

 

V drese trnavského klubu nastúpili 14-ročné  hráčky v extralige vôbec po prvý raz.

 

„Reakcie boli zo začiatku skôr rozpačité. Rozhodnutie trénera bolo riskantné, pretože ak by sme prehrali veľkým rozdielom, reakcie by boli horšie. Výsledok ukázal, že tento krok bol správny,“ dodal Pavol Mančák.

 

 

Ondrejka: Sme pyšní a hrdí

Šikovným dievčatám dal šancu tréner Rastislav Filípek. Nebolo to v zápase proti tímu z druhého výkonnostného sledu, ale na palubovke favorizovaného družstva - UKF Nitra.

 

„O to viac sme boli šokovaní. Bol to mimoriadne náročný zápas, pretože Nitra bola obrovským favoritom. Veľký rešpekt patrí trénerovi, ktorý dal našej dcére šancu aj za stavu, kedy sa lámal zápas,“ vrátil sa k minulému týždňu Marek Ondrejka, otec Viktórie, ktorý pôsobil sedem a pol roka v Spartaku Trnava.

 

Trnavčanky síce prehrali 2:3, no na palubovke náročného súpera získali cenný bod.

 

„Napriek prehre je to pre ňu určite motivujúce, že pri svojej premiére aj ona prispela k bodu. Oproti nej stáli aj dve reprezentantky Slovenska, na ktoré sa ešte na nedávnych majstrovstvách Európy  chodievala do Bratislavy pozerať. Teraz proti ním nastúpila,“ pokračoval.

 

Ondrejkovci počítali s tým, že ich dcéra zápas pravdepodobne len odsedí na lavičke. Opak bol pravdou. Pravidelné tréningy priniesli zaslúženú odmenu.

 

„Sme na ňu veľmi pyšní a hrdí. Teší nás, že talent, ktorý v nej tréneri vidia, prenáša aj do hry. Je stále iba deviatačka na základnej škole. Podporujeme ju, keďže sme ja a aj manželka so športom stále spätí. Viktória je od mala vedená k športu. Chodí ešte na gymnastiku. Sme presvedčení, že aj to jej pomohlo k tomu, kde sa teraz vo volejbale nachádza. Sme veľmi radi, že sa takto posúva,“ uzavrel Ondrejka, v súčasnosti generálny manažér ViOnu Zlaté Moravce.

 

PATRIK MITAS

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama