Trnavská plavkyňa Tereza Ožvaldová vytvorila slovenský rekord

ŠPORT - Plávanie | 12.12.2019, 13.34, prispievatelia

V dňoch 29.11.-1.12. 2019 sa plavci STU Trnava zúčastnili Zimných majstrovstiev SR starších žiakov v Dolnom Kubíne za účasti 244 pretekárov zo 46 klubov. V silnej konkurencii štartovalo aj 19 plavcov STU Trnava, ktorí dosiahli výborné výsledky.

Uprostred víťazka Tereza Ožvaldová. Foto: Slovenská plavecká federácia

Najviac sa darilo Tereze Ožvaldovej, ktorá získala päť titulov majsterky SR v disciplínach 50, 100 a 200 metrov voľný spôsob, 100 a 200 metrov znak. V disciplínach 100 a 200 metrov znak vytvorila rekord SR 13-ročných žiačok a zaplávala najhodnotnejší výkon celých pretekov.

Nestratili sa ani ostatní pretekári STU Trnava a svojimi výbornými výkonmi vybojovali medailové umiestnenia.

Ema Novotná získala v disciplíne 200 metrov motýlik striebornú medailu. Výborne plával Patrik Böhman, ktorý získal v disciplíne 50 metrov voľný spôsob striebornú medailu. K tomu pridal 4 bronzové medaily v disciplínach 100 a 200 metrov znak a 100 a 1500 metrov voľný spôsob.

Jakub Palkovič si vybojoval 2 strieborné medaily v disciplínach 100 metrov motýlik a polohové preteky, v disciplínach 200 metrov voľný spôsob i polohové preteky skončil bronzový.

Tesne za medailovými priečkami skončili viacerí trnavskí plavci. Jakub Gabriel obsadil v disciplíne 1500 metrov voľný spôsob štvrté miesto.

Vľavo Ema Novotná.

Zuzana Dršková skončila v disciplíne 200 metrov prsia na šiestom mieste. Lukáš Brezovský obsadil v disciplíne 100 metrov znak šieste miesto.

Sandra Masaryková obsadila v disciplíne 200 metrov motýlik piate miesto a Nina Podmanická skončila v disciplíne 400 metrov voľný spôsob na šiestom mieste.

Rovnako šiesta skončila Júlia Jablčníková v disciplíne 100 metrov prsia.

Vpravo Patrik Böhman.

Okrem individuálnych úspechov plavci STU Trnava výborne plávali aj v štafetách, kde získali 1 zlatú medailu v štafete 4x50 metrov voľný spôsob mix, 2 strieborné medaily v štafetách 4x50 metrov voľný spôsob žiačky a 4x50 metrov polohové preteky žiačky, 2 bronzové medaily v štafetách 4x50 metrov voľný spôsob žiaci a 4x50 metrov polohové preteky mix.

V štafetách plávali žiaci v zložení: Jakub Palkovič, Michal Daniš, Jakub Gabriel, Patrik Böhman, Nela Hlavatá, Ema Novotná, Júlia Jablčníková, Tereza Ožvaldová.

Ani ďalší plavci STU Trnava nezaostali za svojimi výkonmi a všetci si zlepšili svoje osobné maximá.

Vpravo Jakub Palkovič.

Za výbornú reprezentáciu Trnavy si zaslúžia pochvalu: Tamara Belavá, Lucia Brečková, Tamara Búdová, Tatiana Ostrožlíková, Karina Qayumová, Maximilián Pekarčík, Nina Radosavljevič a Adela Valášková.

Celkovo získali plavci STU Trnava pod vedením trénerky Tatiany Bergmannovej 20 medailí: 6 zlatých, 6 strieborných a 8 bronzových a úspešne uzavreli zimnú sezónu tejto vekovej kategórie.

Štafeta trnavských žiačok.

Medailová žatva aj na Spiši

V dňoch 6.-8.12. 2019 sa plavci STU Trnava zúčastnili na Zimných majstrovstvách SR mladších žiakov v Spišskej Novej Vsi za účasti 252 pretekárov zo 48 klubov.

V silnej konkurencii štartovalo aj 13 plavcov STU Trnava, ktorí takisto ako starší žiaci dosiahli výborné výsledky.

O jediný titul trnavských plavcov v tejto kategórii sa postaral Lukáš Böhman, ktorý zvíťazil v disciplíne 200 metrov motýlik.

Medzi dievčatami sa najviac darilo Júlii Mečiarovej, ktorá získala bronzovú medailu v disciplíne 100 metrov znak.

Lukáš Böhman s trénerom Ladislavom Hlavatým.

Plavci STU Trnava plávali výborne aj v štafetách, kde získali 1 bronzovú medailu v štafete 4x50 metrov voľný spôsob v zložení: Karin Chmurová, Dorota Nováková, Ema Mária Horská a Júlia Mečiarová.

Ani ďalší plavci STU Trnava nezaostali za svojimi výkonmi a všetci si zlepšili svoje osobné maximá. Za výbornú reprezentáciu Trnavy si zaslúžia pochvalu: Richard Lengyel, Bronislava Bilíková, Melánia Gronichová, Margaréta Hudecová, Nikoleta Ivanovičová, Lenka Mucinová, Nela Rakúsová a Jasmína Šimurdová.

Celkovo získali plavci STU Trnava pod vedením trénerov Tatiany Bergmannovej a Ladislava Hlavatého 3 medaily: 1 zlatú a 2 bronzové medaily.