Trnavské rybníky
reklama

BUDÚCE MAMIČKY: Trnavská pôrodnica? Arogancia verzus "ujde to"

AKTUALITY - Trnava | 8.8.2011, 11.12, Darina Kvetanová

Pondelňajšie prehliadky trnavskej pôrodnice niektorých budúcich rodičov povzbudia, iných odradia. Tesne po minulotýždňovej prehliadke sme sa opýtali na ich pocity a názory na trnavskú pôrodnicu.

BUDÚCE MAMIČKY: Trnavská pôrodnica? Arogancia verzus "ujde to"

Skupinu budúcich rodičov sprevádzala po pôrodnici Emília Solíková. Viac o prehliadke čítajte TU

Cukrovar
reklama

Monika a Martin, Voderady
Po tejto prehliadke už nemám mylné predstavy ohľadom pôrodu. Viem, do čoho idem. Nemocnica je v celku na úrovni, pravdupovediac, čakala som horšie prostredie. Z nadštandardných služieb využijeme len prítomnosť manžela pri pôrode. Ostatné nepovažujeme za potrebné. 

Lucka a Yury, Trnava
Som rada, že tieto prehliadky nemocnica organizuje. Teraz už viem, kde sa nachádzajú jednotlivé miestnosti a ako pôrod prebehne. Nemocnica v Trnave je dosť stará, peniaze v zdravotníctve nie sú, zo stavu zariadenia  sme preto neboli prekvapení. Nakoniec, narodilo sa tu už veľa detí. Manžel bude určite pri pôrode a ak bude voľná nadštandardná izba, požiadame o ňu.                                                                         

Monika a Martin, Trnava
Obhliadku oddelení mi odporučili kamarátky a čítala som o nej aj na internete. Očakávali sme, že to tu bude modernejšie, vybavenie je ešte z čias komunizmu. Najdôležitejší je však prístup personálu. Pri pôrode budem, bolo to vyslovene manželkine želanie. Ja sa už hlavne teším na to, keď budeme mať dieťatko doma. Pôrod je také nutné zlo pred tým.  Iné nadštandardné služby neplánujeme. Chcem vyskúšať prirodzený pôrod, ak ale bude potrebná lekárska pomoc, nebránime sa jej.

Munipolis Trnava
reklama

Pôjdu radšej inam
Prvorodička Veronika sa po pondelkovej prehliadke rozhodla, že v trnavskej nemocnici rodiť nebude. Prekáža jej hneď niekoľko vecí, ktoré tam nie sú zaužívané, pričom v iných pôrodniciach sú samozrejmosťou.  „Zaskočilo ma, že hoci je v nemocnici kreslo, v ktorom môžu ženy rodiť v sede, doktori ho nepoužívajú. Nie sú vraj naučení na takýto pôrod. Pohodlnejšie pre nich je, keď žena odrodí poležiačky. Ja som sa ale rozhodla, že chcem rodiť v sede.“
Veronika by si hneď po pôrode chcela priložiť dieťatko k sebe. „Nechcem, aby mi ho zobrali a dali až po hodine. Tieto veci sú vo vyspelých krajinách úplnou samozrejmosťou. Nerozumiem, prečo sú v Trnave problémom. Mnohé ženy majú pocit, že ich pôrod chcú v Trnave len urýchliť. Dnes sú napríklad veľmi preferované predpôrodné masáže, aby nemuseli doktori ženu nastrihnúť. Načo sa však budem snažiť, keď to nakoniec aj tak nikoho nebude zaujímať a predsa ma nastrihnú.“ Veronika si preto pre svoj pôrod preto napriek veľkej vzdialenosti vybrala Banskú Štiavnicu. „Mamičky, čo tam rodili, hovoria, že je tam rodinné prostredie, milý a chápavý personál."
Pondelková prehliadka trnavskej pôrodnice odradila aj ďalšiu budúcu mamičku, Kristínu. „Pani, ktorá nás sprevádzala sa správala arogantne, neúctivo a mocensky. Cítila som obrovskú úzkosť. V tom momente mi bolo jasné, že v tomto prostredí svoje dieťa na svet priviesť nechcem. Navyše som postupne zistila, že ochota vyjsť v ústrety potrebám a prianiam rodičky je zo strany pôrodnice minimálna,“ povedala Kristína.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama
cale clinic
reklama