Trnavské rybníky
reklama

Futbalová glosa: Pravá kopačka sa obúva na pravú nohu, nie naopak

ŠPORT - Futbal - Futbalová glosa | 20.12.2019, 15.03, prispievatelia

Futbalista Hrnčiaroviec a aktuálne už aj tréner žiakov Futbalovej mládeže Borisa Godála Peter Vozár sa drží hesla, že šport aj život treba brať s nadhľadom. V tom duchu píše aj svoje glosy..

Futbalová glosa: Pravá kopačka sa obúva na pravú nohu, nie naopak

Mladíci na turnaji v Močenku. Foto: pv

Púpavy pri aleji
reklama

 

Milí priatelia,
bez dlhších úvodov prejdime k veci. Toť nedávno som ešte sám dral sálovky na palubovke a teraz, tretiu adventnú nedeľu, som to silno hral na kouča.


Hlava by ešte na ten futbal mala, nožičky mi aj brneli, čo ale z toho, že kolená mi odišli jak Dankovi slovosled.


Futbal je láska. Na prvý pohlad, aj na celý život. Akurát to prepnutie, že doteraz som ju bral ako tínedžer, a zrazu po tolkých rokoch som zistil, že je to aj o zodpovednosti.

ŠUPA technika
reklama


Cez týždeň tak nestávam, možno tak, že si odskočím na malú, aby som sa vrátil spokojný, že si užijem ešte druhý bok, ale dohodnutý turnaj v Močenku a stretávka o 7.00 ráno. V Ne-de-lu!


Ak by mali takýto termín muži, alebo dorastenci, tak rovno môžeme čakať pred Prachárnu a postupne by nám hráči popadali z Historky a Starej pošty do áut.


Žiaci však super. Prakticky do nohy všetci, akurát trochu karpiny jak obrubníky.


Celodenný turnaj nám však všetkým dal riadne zabrať. 9 mužstiev, každý s každým, 36 zápasov.


Nastúpili sme po krátkej zimnej pauze, po dvoch tréningoch v hale a hanbu sme si nespravili.


Prvý zápas, Zbehy sme remizovali 1:1, keď Hugo vyrovnával umiestnenou strelou k tyči z druhej línie po priamom kope. Jak Hugo Boss. 


Siahali sme aj na víťazstvo, lebo v zápase sme boli o kúštik lepším tímom, a ak by Aďo miesto žrde trafil do štrikovaného, ale ako by povedal Laco B., významným psychickým determinantom ďaľšieho vývoja turnaja bol citeľný dvojbodový deficit z úvodného stretnutia, mentálna predispozícia mužstva tým pádom hľadala dlhšie správnu trajektóriu. 


To sme ešte nevedeli, ale hneď druhý zápas nás čakal celkový víťaz turnaja, družstvo Vlčian.

 

Vlčany. Podla mena zneli hrozivo, ale v zápase skrotli. Po dvoch chybách sme síce prehrávali 2:0 vo vyrovnanom zápase, v druhej polovici zápasu však na dvakrát z pokutového kopu znížil Jakub na 2:1, a keby si kopačky obul správne v štýle: pravá na pravú a lavá na lavú, mohli sme mať bod, alebo možno aj tri.

 

Ale ja už tejto móde mladých moc nerozumiem.

 

Vyrovnanie na kopačke mal tiež agilný Aďo, chýbali len centimetre. 2:1.

 

Pre chlapcov aj dievčatá: Máš záujem hrať futbal? Neváhaj a zavolaj: Patrik Macho, 0918 426 512. Radi Ťa u nás privítame.

 


Krivka výkonnosti po trochu nešťastnej prehre začala mierne klesať, čo sa prejavilo v nasledujúcom zápase so zahraničným hosťom turnaja SVFK, ktorému sme podľahli 0:2.

 

Za zmienku však stojí Peckova hlavička, ktorá však na našu smolu smerovala iba do tyčky súperovej brány a Jakub si z turnaja spravil vlastný festival. Nepremenených šancí.

 

Výborný futbalista, k tomu aby napredoval, stačí tak málo. Aby mal hlavu, tam kde aj nohy. Teda na ihrisku.

 

Ale však, to sa hodí asi na každého.


Štvrtý zápas so Šoporňou však bol dokonalou ukážkou toho, ako má vyzerať tímový výkon, ako sa bojuje o body a ako sa hrá so srdcom.

 

Futbal chalanom vyslovene chutil. Hru sme definitívne postavili na 3 štvorky, súpera uzavreli na vlastnej polovici a okrem pár sporadických šancí, ktoré spoľahlivo vychytal Maťo, k ničomu nepustili.


Najväčší problém však bol odkliať súperovu svätyňu, čo sa podarilo na trikrát až Gustovi. Základom však bola perfektná hra celej štvorice v zložení Erik, Majo, Gusto, Niko.

 

Nezastali však ani ďalšie dve štvorky, najmä Sára a Alex nešetrili pohybom, zabojovali aj Hugo s Jakubom. 1:0.

 

Po hodoch však býva bruchabolenie, čo sa prejavilo v nasledujúcom zápase s Jelencom, kde sme boli prvú polovicu viac ako vyrovnaný súper, srnci nás načali po individuálnej akcii, kedy celá štvorka nedokázala ubrániť jedného protihráča.


Na gól sme odpovedali ešte Majovou šancou z päťky, dnes v noci by mali byť bvidieť nejaké meteority a možno tam bude aj lopta, čo vystrelil, na druhýkrát sa však nemýlil a po priamom kope a signále Niko posunul na Aďa do strany, ktorý vystrelil a loptu do brány dotlačil Majo.


O pol minúty sme však inkasovali po tvrdej delovici do vingla, na čo sme však už nedokázali nájsť odpoveď, naopak, inkasovali sme ešte dva. 1:4.

 

Ďalší zápas s Chrenovou sme takmer polovicu času hrali v oslabení o jedného hráča v poli, keď sudí prísne dvakrát posúdil stiedania a väčší počet hráčov na ihrisku.

 

Paradoxne sme si v oslabení vypracovali viac šancí, najmä po rýchlych protiútokoch. Na konečných 1:1 vyrovnával Aďo a to ešte stihol nepremeniť dve čisté šance.


Remízová séria pokračovala aj s Veľkým Zálužím, kde ani jedna naša štvorka nestrelila gól, ale ani žiadny neinkasovala.

 

Výborným výkonom sa zaskvel v našej bráne Maťo, ktorý zlikvidoval minimálne 3 čisté šance súpera. 0:0.

 

V poslednom zápase sme ešte tabuľkovo mohli poskočiť vyššie, ale to by bolo len vďaka víťazstvu o 2 góly, ale už sme mali všetci toho naozaj dosť, nakoľko turnaj začal ráno o 8.00 prvým zápasom a končili sme zhruba o pol šiestej večer.


S Močenkom sme teda nakoniec prehrali 0:2, opäť vo vyrovnanom zápase, ukázala sa však menšia zohratosť v hale a že už aj rozhodca toho mal dosť, tak pískal, čo nevidel a videl, čo nepískal, ale nič. Dáko bol už po tridsiatom odpískanom zápase trochu vedľa.

 

Z deviatich tímov sme tak nakoniec skončili siedmi, podstatné však ako sa hovorí v našom trénerskom žargóne, že sme videli silné aj slabé stránky nášho družstva a vieme, na čom máme pracovať.


Za bojovnosť, predvedené výkony a výdrž si však všetci, ktorí vybehli na palubovku zaslúžia obrovskú pochvalu, na chybičkách krásy popracujeme.


Nazdááááár

 

PETER VOZÁR

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama