Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Rybníky

reklama

Pondelok 28. 9., meniny má Václav, zajtra Michal, Michaela.Význam mien.

Marián Hafrovič odchádza zo štruktúr oblastného futbalového zväzu

Vydané 14.1.2020 o 07.02, autor Ján Král

Desať rokov pracoval v prospech vidieckeho futbalu. Marián Hafrovič (55) sa rozhodol nepokračovať ďalej vo fukcii predsedu športovo-technickej komisie Oblastného futbalového zväzu Trnava. Pozíciu definitívne opustí 1. februára, rozhodnutie však už oznámil kolegom aj klubom.

Marián Hafrovič odchádza zo štruktúr oblastného futbalového zväzu

Marián Hafrovič. Foto: Ján Král


reklama

 

Vo funkcii svojho času vystriedal kolegu z rozhodcovského zboru Rudolfa Friča. Známy bol svojou pracovitosťou, spoluorganizoval mnohé zimné halové turnaje, veľa práce mal vždy pred sezónou i počas nej.

 

Za rozhodnutím skončiť stoja hlavne časová zaneprázdnenosť a osobné dôvody - starostlivosť o otca a pomoc dcére pri stavbe domu. Pred necelým rokom sa navyše stal dedkom, vnuk mu robí veľkú radosť.

 

"Kopačky ešte nemá, ale ktovie... Budem sa mu snažiť čo najviac venovať a možno ho časom aj futbal začne baviť," hovorí Marián Hafrovič.

 

Amatérskemu futbalu obetoval kus zo seba. Pri lúčení sa s okolím pocítil spätnú väzbu.

 

"Mal som s ľuďmi dobrú spoluprácu. Samozrejme, prišli aj ťažké okamihy, hlavne keď sme museli riešiť prípady, ktoré neboli úplne jasne ukotvené vo futbalových normách. No aj teraz, keď som napísal klubom, že končím, prišli mi mnohé odozvy, že je to škoda a že mi ďakujú, že som im pomohol neraz aj mimo úradných hodín," uviedol.

 

Ako sám hovorí, prácu vykonával s radosťou, futbalový život ho bavil, aj keď boli i momenty, keď oľutoval, že sa pustil do tejto činnosti.

 

"Problémy rozoberať nechcem. Život prináša rôzne momenty. K samotnej práci však môžem povedať, že časovo to bolo niekedy náročné, robota sa neraz nakopila. Teraz je strašne veľa zmien v normách, mnohé veci sa robia v online priestore, treba neustále sledovať vývoj a rýchlo reagovať."

 

Zväz zatiaľ Hafrovičovho nástupcu neoznámil. "Ktokoľvek to bude, rád podám v úvode pomocnú ruku, dvihnem telefón a poradím. Cítim však, že si potrebujem oddýchnuť. Nevylučujem, že sa ešte do podobnej pozície vrátim, ale nebude to asi v najbližšom období."

 

Hoci už ani nerozhoduje, pri futbale zostáva ako delegát vo štvrtej a piatej lige. Žije v Bolerázi, ktorý je futbalovou dedinou. K práci v klubových štruktúrach ho to však neláka.

 

"Keď sa stretávam a rozprávam s funkcionármi, vidím, aké ťažké je robiť futbal. Financií na zvyš niet, ľudí je tiež málo a futbalisti by chceli aj v malom klube dostávať peniaze. Kapitola sama o sebe je mládež, samé zlúčené družstvá, striedavé štarty... Sú aj veľké dediny, či mestá, ktoré majú problém zostaviť mládež, nieto ešte dedinky s 500 obyvateľmi."

 

V oblastnom futbale by si vedel predstaviť určité úpravy, avšak... "Všetko je to na dlhú debatu a asi by boli nutné ťažké rokovania za okrúhlym stolom. Musíme dodržiavať súťažný poriadok, nadriadený predpis pre všetkých, nemôžeme sa iba tak oddeľovať od regionálnych a celoslovenských štruktúr, aj keď niekedy možno vidíme niektoré veci inak," dodal na záver.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Hlavné správy

Kravský pasienok na okraji Trnavy je už o 200-tisíc eur lacnejší

Kravský pasienok na okraji Trnavy je už o 200-tisíc eur lacnejší

Mestské zastupiteľstvo v Trnave sa po troch mesiacoch vráti ku kúpe Kravského pasienku, dohodnutá kúpna cena je... celý článok

Futbal, 8. ligy: Špačince v Bolerázi nedohrali, v Kľačanoch sa kopalo päť penált za polčas

Futbal, 8. ligy: Špačince v Bolerázi nedohrali, v Kľačanoch sa kopalo päť penált za polčas

Suchá nad Parnou pripravila Slovenskej Novej Vsi prvú prehru v súťaži. O výsledku zápasu rozhodol gólom do... celý článok

Futbal, 7. liga A: Hrnčiarovce zdolali aj Brestovany, Ružindol podľahol Dolným Orešanom

Futbal, 7. liga A: Hrnčiarovce zdolali aj Brestovany, Ružindol podľahol Dolným Orešanom

Ešte vo štvrtok dohrávali tretie kolo 7. ligy A na trnavskej Slávii, kam si pre body prišli Bohdanovce. Po víťazstve... celý článok

Jazierce

reklama

Fiat Ducato Fiat Tanex El Gaučo 2020 Gašparík Danubius Gastro Plošina Grinaj Marell Bábence Remax

reklama

Aktuálne video

V Trnave po troch rokoch opäť horí areál sladovne Sessler

V Trnave po troch rokoch opäť horí areál sladovne Sessler

Oheň zasiahol aj novopostavenú časť objektu s pivnými kúpeľmi. pozrieť video

Facebook

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o.
Copyright © 2010-2020 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty

Pocitadlo.sk

Mazda na elektrinu

reklama