Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Rybníky

reklama

Štvrtok 20. 2., meniny má Lívia, zajtra Eleonóra.Význam mien.

Marián Hafrovič odchádza zo štruktúr oblastného futbalového zväzu

Vydané 14.1.2020 o 07.02, autor Ján Král

Desať rokov pracoval v prospech vidieckeho futbalu. Marián Hafrovič (55) sa rozhodol nepokračovať ďalej vo fukcii predsedu športovo-technickej komisie Oblastného futbalového zväzu Trnava. Pozíciu definitívne opustí 1. februára, rozhodnutie však už oznámil kolegom aj klubom.

Marián Hafrovič odchádza zo štruktúr oblastného futbalového zväzu

Marián Hafrovič. Foto: Ján Král


reklama

 

Vo funkcii svojho času vystriedal kolegu z rozhodcovského zboru Rudolfa Friča. Známy bol svojou pracovitosťou, spoluorganizoval mnohé zimné halové turnaje, veľa práce mal vždy pred sezónou i počas nej.

 

Za rozhodnutím skončiť stoja hlavne časová zaneprázdnenosť a osobné dôvody - starostlivosť o otca a pomoc dcére pri stavbe domu. Pred necelým rokom sa navyše stal dedkom, vnuk mu robí veľkú radosť.

 

"Kopačky ešte nemá, ale ktovie... Budem sa mu snažiť čo najviac venovať a možno ho časom aj futbal začne baviť," hovorí Marián Hafrovič.

Victory TIP in

reklama

 

Amatérskemu futbalu obetoval kus zo seba. Pri lúčení sa s okolím pocítil spätnú väzbu.

 

"Mal som s ľuďmi dobrú spoluprácu. Samozrejme, prišli aj ťažké okamihy, hlavne keď sme museli riešiť prípady, ktoré neboli úplne jasne ukotvené vo futbalových normách. No aj teraz, keď som napísal klubom, že končím, prišli mi mnohé odozvy, že je to škoda a že mi ďakujú, že som im pomohol neraz aj mimo úradných hodín," uviedol.

 

Ako sám hovorí, prácu vykonával s radosťou, futbalový život ho bavil, aj keď boli i momenty, keď oľutoval, že sa pustil do tejto činnosti.

 

"Problémy rozoberať nechcem. Život prináša rôzne momenty. K samotnej práci však môžem povedať, že časovo to bolo niekedy náročné, robota sa neraz nakopila. Teraz je strašne veľa zmien v normách, mnohé veci sa robia v online priestore, treba neustále sledovať vývoj a rýchlo reagovať."

 

Zväz zatiaľ Hafrovičovho nástupcu neoznámil. "Ktokoľvek to bude, rád podám v úvode pomocnú ruku, dvihnem telefón a poradím. Cítim však, že si potrebujem oddýchnuť. Nevylučujem, že sa ešte do podobnej pozície vrátim, ale nebude to asi v najbližšom období."

 

Hoci už ani nerozhoduje, pri futbale zostáva ako delegát vo štvrtej a piatej lige. Žije v Bolerázi, ktorý je futbalovou dedinou. K práci v klubových štruktúrach ho to však neláka.

 

"Keď sa stretávam a rozprávam s funkcionármi, vidím, aké ťažké je robiť futbal. Financií na zvyš niet, ľudí je tiež málo a futbalisti by chceli aj v malom klube dostávať peniaze. Kapitola sama o sebe je mládež, samé zlúčené družstvá, striedavé štarty... Sú aj veľké dediny, či mestá, ktoré majú problém zostaviť mládež, nieto ešte dedinky s 500 obyvateľmi."

 

V oblastnom futbale by si vedel predstaviť určité úpravy, avšak... "Všetko je to na dlhú debatu a asi by boli nutné ťažké rokovania za okrúhlym stolom. Musíme dodržiavať súťažný poriadok, nadriadený predpis pre všetkých, nemôžeme sa iba tak oddeľovať od regionálnych a celoslovenských štruktúr, aj keď niekedy možno vidíme niektoré veci inak," dodal na záver.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Hlavné správy

V Trnave bude zhromaždenie Za Jána a Martinu, za slušnú krajinu

V Trnave bude zhromaždenie Za Jána a Martinu, za slušnú krajinu

Ľudia sa zídu v piatok o 17:00 na Trojičnom námestí v Trnave. celý článok

Čo by ste si mali zaobstarať, ak máte starší automobil?

Čo by ste si mali zaobstarať, ak máte starší automobil?

Na slovenských cestách aj napriek nižším cenám automobilov prevládajú staršie automobily. Emisné kontroly sa ale... celý článok

Victory Tip 2017

reklama

Jazierce Fiat Doblo Fiat Tanex Plošina Gašparík Danubius Gastro Marell Bábence Remax

reklama

Aktuálne video

Posily Spartaka si pochvaľovali atmosféru, bod sa napokon proti Slovanu málil

Posily Spartaka si pochvaľovali atmosféru, bod sa napokon proti Slovanu málil

Futbalovú jar privítali v Trnave pozitívne. Derby zápasom s dobrým futbalom, výbornou diváckou kulisou... pozrieť video

AKTUÁLNE POČASIE

Trnava

Piešťany

Bratislava

Nepodarilo sa nadviazať spojenie zo serverom.

Nepodarilo sa nadviazať spojenie zo serverom.

Nepodarilo sa nadviazať spojenie zo serverom.

Nepodarilo sa nadviazať spojenie zo serverom.

aktualizácia: hod. / Predpoveď počasia - epocasie.eu

Facebook

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o.
Copyright © 2010-2020 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty

Pocitadlo.sk

Mazda zmrazené ceny

reklama