Trnavské rybníky
reklama

Kapela INÉ KAFE vo veľkom oslavovala, pozvala si aj spevácky zbor Tirnavia

RELAX - Trnavské pikošky | 20.1.2020, 09.13, prispievatelia

Zbor Tirnavia urobil výborné meno nielen sebe, ale aj Trnave na veľkých jubilejných koncertoch v Bratislave a v Prahe. Spolupráca s kapelou INÉ KAFE by mala mať ešte pokračovanie.

Kapela INÉ KAFE vo veľkom oslavovala, pozvala si aj spevácky zbor Tirnavia

Mužské osadenstvo Tirnavie so spevákom Vratkom z INÉ KAFE. Foto: archív ml

Nový Hlohovec
reklama

 

Legendárna kapela INÉ KAFE oslavovala 25 rokov na scéne minulý týždeň exkluzívnymi koncertami v Bratislave a v Prahe.

 

Kapela si na ne pozvala aj 40 - členný symfonický orchester a trnavský spevácky zbor Tirnavia.

 

Desať mužských a desať ženských hlasov z Trnavy tak dostalo príležitosť spievať vo veľkých vypredaných halách.

reklama

 

Koncerty kapely INĚ KAFE so symfonickým orchestrom a Tirnaviou sledovali vypredané haly. Foto: Matej Lančarič

 

 

Ako došlo k spolupráci, aké je to spievať pred tisíckami ľudí, ale aj o svojom vzťahu ku kapele INÉ KAFE nám viac prezradil spevák Tirnavie Matej Lančarič. Mimochodom, poslanec trnavského mestského aj krajského zastupiteľstva.

 

Pripomeňme, že miešaný spevácky zbor Tirnavia je starší ako INE KAFE, vznikol v roku 1988. Jeho zakladateľom bol Gabriel Kalapoš, neskôr zbor viedli Andrej Rapant a Zuzana Holičková, súčasným dirigentom je Michal Stahl.

 

Tirnavia, to sú aj krásne ženské hlasy. Foto: archív ml

 

 

Kto dal dokopy punkovú kapelu INÉ KAFE a spevácky zbor Tirnavia?

- Spevákovi INE KAFE Vratkovi Rohoňovi kamarát odporučil osloviť nášho dirigenta Michala Stahla, aby zaranžoval resp. pretvoril refrény skladieb INÉ KAFE pre zbor a aby ich následne Tirnavia nacvičila a odspievala na dvoch výročných koncertoch. Michal a aj celý zbor sme túto ponuku prijali a dali sme sa do práce.

 

 

Aký priestor dostala Tirnavia na jubilejných koncertoch INÉ KAFE? Mali ste pred koncertami aj spoločné nácviky?

- Úlohou Tirnavie bolo umocniť a odspievať refrény v takmer všetkých pesničkách, ktoré odznejú na koncerte, bolo to približne 25 pesničiek. Bolo nás spolu dvadsať spevákov, desať mužských hlasov a desať ženských.

 

 

Pred koncertami sme, samozrejme, mali aj spoločné nácviky v našej skúšobni, ako aj spoločný nácvik v Českej televízii v Prahe s Českým symfonickým orchestrom, klaviristom a kapelou. Pred každým koncertom bola ešte aj spoločná zvuková skúška.


 

Aký mate vy osobne vzťah ku kapele INÉ KAFE, poznali ste ich tvorbu?

- Ja som na tejto skupine vyrastal, takže vzťah k nej a jej pesničkám mám veľmi pozitívny. Mnohokrát som bol na ich koncertoch a tvorbu kapely poznám veľmi dobre. S chalanmi som spolupracoval už v minulosti, viackrát sme ich mali v Trnave na Ekofeste a teším sa, že ich privítame aj tento rok.

 

 

Koncerty v Bratislave aj Prahe boli mimoriadne, veľkolepé. Ako ste ich vnímali v pozícii jedného z účinkujúcich?

- Boli to mimoriadne silné pocity a emócie, najmä koncert v Bratislave pred štyritisíc ľuďmi bol mimoriadne emotívny. Z tých ľudí a fanúšikov išla obrovská energia a sila, ktorá ma vybičovala podať maximálny výkon a koncentráciu.

 

V Prahe sme už vedeli do čoho ideme, tie emócie boli o trochu menšie a boli sme si všetci už aj viac istejší. Každopádne to bol pre mňa zážitok na celý život a doteraz mám ešte z toho všetkého zimomriavky.

 

Myslím, že Tirnavia týmto projektom urobila veľmi dobré meno sebe, ale aj nášmu mestu nielen v Bratislave, ale aj v Čechách a teší ma, že ohlasy kapely aj fanúšikov na zbor boli vyslovene pozitívne, o čom svedčili aj silné potlesky po našich refrénoch.

 

Chcem sa poďakovať chalanom z INÉ KAFE za skvelý, srdečný a priateľský prístup k nám aj celému projektu a, samozrejme, ďakujem aj svojim kolegom zo zboru a špeciálne nášmu dirigentovi Michalovi, ktorý to pre nás krásne zaranžoval a trpezlivo s nami všetko nacvičil.

 

S chalanmi z INÉ KAFE sme sa po koncerte v Prahe zhodli na tom, že naša spolupráca bude pokračovať aj naďalej, viac ale zatiaľ nebudem prezrádzať.

 

(pm)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama