Trnavské rybníky
reklama

VIDEO: Tajný sponzor na basketbalovú extraligu?

ŠPORT - Basketbal | 11.8.2011, 00.00, Tatiana Čuperková

Basketbalisti Slávie Trnava začali s prípravou na nový ročník I. ligy. Minuloroční víťazi druhej najvyššej slovenskej súťaže sa museli vzdať účasti v extralige z finančných dôvodov. Postup tak ponúkli druhým Košiciam.

VIDEO: Tajný sponzor na basketbalovú extraligu?

Aj za nepriaznivého počasia trénujú basketbalisti pod holým nebom. Foto: autorka

Púpavy pri aleji
reklama

Tréner Ladislav Štajger môže v tréningovom procese počítať so šestnástimi hráčmi. Tí zatiaľ pracujú na svojej kondícii pod holým nebol v priestoroch atletického štadióna Slávie. „Budúci týždeň sa už presunieme do haly. V prvom rade musíme hľadať dirigenta hry. Z tímu odišla trojica hráčov, ktorí túto úlohu vedeli spĺňať,“ uviedol Štajger. Ilavský je už hráčom extraligových Levíc, Novomestský je v Seredi. Keďže tento klub postúpil do 1. ligy, nemôže už chodiť hosťovať do Trnavy. Michalík ukončil štúdium a pracovné nasadenie mu nedovolí venovať sa basketbalu v takom rozsahu, ako doteraz. „Do tréningového procesu sa zatiaľ nezapojil Šrot, ktorý je na dovolenke. Treflíka trápi viróza, zdravotné problémy má aj Synak a Žigray má zranený členok,“ vymenoval dočasné absencie hráčov skúsený lodivod. Slávisti však dajú v sezóne priestor aj vlastným odchovancom, ktorí pôsobia v juniorke vedenej Tomášom Orešanským. „Pokiaľ sa nám nebudú prelínať zápasy, pod košmi by sa mohli objaviť Vago, Rusov a Václav.“

 

 

Aj s odchovancami v zostave
Kondičná časť prípravy pozostáva hlavne z prekonávania rôznych bežeckých tratí, posilňovania a strečingu. „Stretávať sa budeme štyrikrát do týždňa. Samotná súťaž sa začína prvého októbra.“ Po tom, čo sa 15. augusta presunú slávisti na palubovku, budú mať desať dní času na druhú fázu prípravy. Prvý duel odohrajú na domácej pôde 25. augusta o 20. h proti českému prvoligistovi Zlínu. „Ďalšie zápasy ešte nie sú dohodnuté. Ale v hrubom náčrte sme sa bavili o dvojzápase s Brodom a o turnaji štyroch mužstiev v Petržalke. Do začiatku súťaže by sme mali odohrať osem až desať zápasov,“ upresnil Štajger.

ŠUPA technika
reklama

Volanie o účasti v extraligy

Počas tréningu trénerovi zazvonil telefón a hlas v ňom sa pýtal, kto ide sponzorovať Trnavu, aby mohla hrať v extralige. „Netuším, odkiaľ táto kačica vyšla. Ale už sa o tom povráva po celom našom malom Slovensku. Nejdeme do extraligy a o žiadnom sponzorovi nevieme,“ zasmial sa fáme. Aj kapitán mužstva Juraj Lipták už podobnú otázku dostal. Dokonca z mediálneho prostredia. Ani jeden z nich netuší, kto mohol takúto dezinformáciu pustiť do éteru.
 

Káder MBK Slávia Trnava
Pavol Fekoňa, Marián Fečko-Čegiň, Juraj Lipták, Marián Treflík, Martin Synak, Ondrej Žigray, Tomáš Šrot, Tomáš Michalík, Matúš Mlynek, Lukáš Petráš, Jakub Fekete, Martin Rýdzi, Lukáš Sečen, Milan Vago, Viktor Rusov, Ondrej Václav.
 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama