ŠPORT - Volejbal | 22.1.2020, 10.15, prispievatelia

Pred skvelými divákmi Trnavy odchádzali v sobotu smutnejšie hráčky VK Prešov. Družstvo Hit UCM Trnava pod vedením hlavného trénera Rastislava Filípka zaslúžene zvíťazilo, aj keď potrebovalo až päť setov.

Trnavské volejbalistky zdolali Prešov, tréner Filípek sa teší z narodenia syna

Tréner Rastislav Filípek. Foto: Hit UCM

Prvé dva ovládli jednoznačne domáce, ale v treťom a štvrtom sete začali robiť chyby a zápas Prešovčanky vyrovnali.

V piatej časti hry zvíťazili domáce volejbalistky 15:11 a treťou výhrou v sezóne sa dostali na čelo dolnej skupiny lepším pomerom setov práve pred východniarky.

Hlavný tréner Trnavy Rastislav Filípek (na fotke) ani nie 24 hodín po zápase riešil príjemné veci, keď sa 20. januára v ranných hodinách stal otcom Rastislava Filípka, ml.

"Mame Viktórii Filípkovej i juniorovi želá vedenie Hit Trnava veľa zdravia a spoločného šťastia v živote," uviedol v mene výboru manažér Hit UCM Trnava Pavol Mančák.

SKUPINA O 5. – 7. MIESTO

HIT UCM TRNAVA - VK PREŠOV 3:2 (17, 9, -18, -16, 11)

Rozhodovali: Viktoríni-Lisá a D. Dovičovič ml., 180 divákov

Trnava: Behúnová 14, Límová 9, Povrazníková 13, Konárová 18, Sukovská 7, Grófová 4, libero Sedlářová (N. Kubová 0, Ondrejková 1). Tréner: R. Filípek.

Prešov: Lukáčová 4, Jurkovičová 0, Pisarčíková 8, Gavronová 12, Sviteková 15, Dudarenková 9, libero Nehilová (Paulínyová 0, Vrabcová 1, Novotná 0, Dúbravcová 0). Tréner: R. Németh.

MVP: Zuzana Konárová (Trnava)

Rastislav Filípek, tréner Trnavy: "Po prvom a druhom sete to s nami vyzeralo výborne a s Prešovom na uterák, lenže za stavu 2:0 sa začal akoby nový zápas a na uterák sme boli my. Mali sme lepší vstup do piateho setu a vedenie sme si držali až do konca."