Na stolnotenisovom pohári v Majcichove zaznamenali rekordnú účasť dievčat

ŠPORT - Ostatné športy | 23.1.2020, 10.18, prispievatelia

Slovenský pohár mládeže v kategórii mladšie žiačky odohrali v sobotu 18. 1. 2020 v Majcichove. Tretie kolo Slovenského pohára sezóny 2019/2020 v tejto kategórii usporiadal domáci Table Tennis Club Majcichov.

Na stolnotenisovom pohári v Majcichove zaznamenali rekordnú účasť dievčat

Medailistky. Foto: Lenka Frolkovič Zvolenská

Turnaj Slovenského pohára mládeže usporiadali v Majcichove už jubilejný dvadsiatykrát, v kategórii mladšie žiačky už po piaty raz.

Pri rekordnej účasti 67 dievčat z celého Slovenska sa víťazkou turnaja tentoraz stala hráčka Lokomotívy Košice a jednotka slovenského rebríčka Michaela Bitóová, ktorá vo finále zvíťazila nad Alicou Kubjatkovou z MSK Čadca.

Bronz za 3. miesto získala ďalšia východniarka Nina Némethová z STO Valaliky, a to v súboji s Emmou Molnárovou z Michala na Ostrove, prekvapením turnaja a jednotkou trnavského krajského rebríčka.

Na turnaji sa nestratili ani dve dievčatá z domáceho stolnotenisového klubu TTC Majcichov. Ema Dominová po postupe do vyraďovacích bojov obsadila celkové 17. miesto a jej oddielovej kolegyni, ešte len 9-ročnej Nele Kopáčikovej sa ušlo 49. miesto.

Z turnaja, ktorý je z hľadiska organizácie medzi stolnotenisovou verejnosťou už tradične vysoko hodnotený, si najlepšia trojica dievčat okrem pohárov, medailí a diplomov odniesla aj tradičné cukríkové kytice, knižné ceny a poukážky na nákup športového tovaru.