Míting Kotlebovcov v Piešťanoch bude napriek odporu v mestských priestoroch
AKTUALITY - Piešťany | 24.1.2020, 16.31, prispievatelia
Strana je legálna a má právo zvolávať verejné zhromaždenia, vysvetlil primátor Peter Jančovič. Osobne sa však s myšlienkami a názormi Kotlebovcov nestotožňuje.
Primátor Piešťan Peter Jančovič. Foto: archív trnavskyhlas.sk
Primátor Piešťan Peter Jančovič nezakáže predvolebnú diskusiu politickej strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko na pôde Mestského kultúrneho strediska v Piešťanoch, ktorá je ohlásená na piatok 31. januára.
Jančovič zverejnil stanovisko, podľa ktorého to nie je v právomoci primátora.
Na nepovolenie mítingu politickej strany v mestských priestoroch ho vyzývali viacerí obyvatelia Piešťan.
„O využití priestorov mestských organizácií pre konkrétne aktivity a subjekty, či o komerčnom prenájme týchto priestorov rozhoduje výlučne štatutár organizácie v súlade s platnou legislatívou,“ vysvetlil primátor.
Ako ďalej dodal, Kotlebovci – ĽSNS je legitímnou parlamentnou stranou s právom zhromažďovať sa, ktoré je zaručené Ústavou Slovenskej republiky.
„Senát Najvyššieho súdu v roku 2019 zamietol návrh na rozpustenie tejto strany. Z právneho hľadiska platí, že strana je legálna a má právo zvolávať verejné zhromaždenia. My musíme rešpektovať platnú legislatívu SR,“ dodal primátor Jančovič.
Vo svojom stanovisku tiež uviedol, že on osobne sa nestotožňuje s myšlienkami a názormi tejto politickej strany.
Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko ohlásila na budúci týždeň viacero predvolebných zhromaždení v mestách a obciach Trnavského kraja.
Prakticky pri všetkých chystajú jednotlivci a rôzne iniciatívy aj protestné mítingy zamerané proti tejto politickej strane.
SITA







Zaspí konečne pán Sova? SpozaVoza uvedie absurdné detské divadlo
Zlodej ukradol hotovosť na pumpe, odniesol si poriadny balík peňazí
Mazda CX-5 je späť! TANEX bude predávať nový model s automatom už od 34490 eur










