Sobota 29. 2., meniny má Radomír, zajtra Albín.Význam mien.

Vydané 1.2.2020 o 18.45, autor Ján Král

Spartak Trnava remizoval v treťom prípravnom zápase na sústredení v tureckom Beleku s ruským FC Soči 2:2. V dueli už viedol dvojgólovým rozdielom, napokon sa musel uspokojiť s remízou.

Druhý gól Trnavy strelil Petar Orlandič. Foto: Ján Král

Trnavčania sa ujali vedenia, keď v desiatej minúte Grendel pasom za obranu vyzval k streľbe Yaoa a ten z hranice šestnástky trafil bez prípravy parádne do siete.

Druhý gól pridal v 33. minúte Orlandič po rohovom kope novica v trnavskom tíme Pereiru.

Soči korigovalo v 36. minúte, keď prihrávka z pravej strany našla Nabiullina, ktorý upratal loptu do siete.

Konečnú podobu výsledku na 2:2 dal v 52. minúte Tsallagov. Po centri z pravej strany vyhral hlavičkový súboj s Pereirom a zblízka prekonal Rusova.

Andelov čaká na sústredení v Turecku ešte jeden prípravný zápas, v sobotu 8. februára o 15:00 bude ich súperom ukrajinský FK Kolos Kovalivka.

Liga štartuje pre Trnavu 16. februára, keď červeno-čierni privítajú rivala zo Slovana Bratislava. Lístky na duel už sú v predaji.

Záznam zápasu:

Spartak Trnava – FC Soči 2:2 (2:1)

Góly: 10. Yao, 33. Orlandič – 36. Nabiullin, 52. Tsallagov

ČK: 71. Krč (nútene musel striedať)

SPARTAK: Rusov – Pereira, Izuchukwu, Mitrea, Krč (71. Turňa) – Grendel (80. Bamidele), Gamboš (83. Godinho), Tešija – Sobczyk (71. Vukojevič), Orlandič (81. Molnár), Yao (52. Tavares). Tréner: Chéu.

Webová stránka Spartaka priniesla hodnotenie duelu trénera andelov Ricarda Chéua:

„Myslím, že sme odohrali veľmi dobrý prvý polčas, s vysokým napádaním, s ktorého vyplynuli dobré príležitosti na skórovanie. Tie sme premenili a dostali sme sa do dvojgólového vedenia. V druhom polčase nás Soči začalo vyššie presovať a mali sme problémy, najmä pri držaní lopty. Upustili sme od našej agresivity a po protiútoku sme dostali vyrovnávajúci gól. Bol to z našej strany dobrý zápas, no každopádne sme chceli viac a máme sa ešte kde zlepšovať. Najmä po taktickej stránke,“ hodnotil kouč andelov.

Vyjadril sa aj k novému Portugalčanovi v tíme: "Dal som šancu niektorým hráčom, ktorých som chcel vidieť v akcii, ako napríklad Joel Pereira, ktorý sa pripojil k mužstvu len nedávno a bol to preňho taký test. Vidno, že ešte potrebuje byť s nami dlhšie v tréningovom procese, ale myslím, že sme na dobrej ceste vytvoriť nový tím."

V Trnavskej vodárenskej spoločnosti skončil generálny riaditeľ

Podľa predsedu dozornej rady a primátora Trnavy Petra Bročku išlo o vzájomnú dohodu. celý článok

Trnavčania majú k dispozícii informácie o doprave, ovzduší aj odpade

Trnavčania majú k dispozícii informácie o doprave, ovzduší aj odpade

Pre samosprávu sú podľa primátora Petra Bročku obzvlášť zaujímavé dáta týkajúce sa životného prostredia, podľa... celý článok

Slovensko si volí svoju budúcnosť: Manuál pre voľby

Vyberať si môžeme z 24 politických subjektov, volebné miestnosti sú otvorené od 7:00 do 22:00. celý článok

Jazierce Fiat Doblo Fiat Tanex Plošina Fragile Queen Gašparík Danubius Gastro Marell Bábence Remax

Novinka na Slovensku: Trnavská univerzita bude učiť posunkový jazyk

Absolventi nového študijného odboru pedagogickej fakulty budú profesionálni tlmočníci, ktorí budú môcť pomáhať... pozrieť video

Nepodarilo sa nadviazať spojenie zo serverom.

aktualizácia: hod. / Predpoveď počasia - epocasie.eu