Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky

reklama

Sobota 29. 2., meniny má Radomír, zajtra Albín.Význam mien.

Spartak ide do jari s pozmeneným tímom, konkurencia v kádri podľa trénera vzrástla

Vydané 13.2.2020 o 15.51, autor Ján Král

Káder Spartaka je podľa športového riaditeľa klubu Andreja Kostolanského na 99 percent uzavretý, výrazné zmeny už v súvislosti so štartom jarnej časti netreba očakávať. Do ligových súbojov pôjde oproti jeseni výrazne pozmenený káder. Jedenásť futbalistov odišlo a deväť prišlo. Ďalšia dvojica Johnson a Siriboe pribudne do dorastu, resp. juniorky.

Spartak ide do jari s pozmeneným tímom, konkurencia v kádri podľa trénera vzrástla

Futbalisti Spartaka si vo štvrtok zatrénovali na hlavnom štadióne. Trávnik, ktorý cez zimu v City Arene menili, je pripravený na štart ligy. Foto: Lukáš Grinaj


reklama

 

Andeli predstavili zmeny v tíme na štvrtkovej predsezónnej tlačovke. Novicmi v mančafte sú stopér Izuchukwu Anthony, krajní beci Joel Pereira, Jakub Krč a Malkolm Moenza.

 

V obrane je použiteľný aj defenzívny štít zálohy Theofanos Tzandaris. Na šancu bude čakať mladý africký stredopoliar Yusuf Bamidele, ofenzívu by mohli oživiť Dijan Vukojevič, krídelník Yann Yao či hrotový útočník balkánskeho pôvodu Petar Orlandič naposledy pôsobiaci v Thajsku.

 

Z hráčov, ktorí odišli, rezonujú hlavne mená ako Lovat, Halilovič či Mesík, ktorí nastupovali pravidelne v základnej zostave.

Victory TIP in

reklama

 

"Každý vie, že v tíme prišlo k veľa zmenám a máme mnohé nové tváre. Ciele do najbližšieho obdobia zostávajú rovnaké - prvá šestka. Snažili sme sa hľadať riešenia na trhu, aby sme nahradili odchádzajúcich hráčov, ale v zimnej prestávke je to na prestupovom trhu náročné. Keď to hodnotím spätne, celkom sa nám to podarilo, noví hráči zvýšili konkurencieschopnosť a kvalitu," hodnotil predošlé mesiace pozitívne tréner červeno-čiernych Ricardo Chéu.

 

Andeli absolvovali trojtýždňové sústredenie v Turecku, ktoré pre zranenie vynechali stopér Jozef Menich a stredopoliar Matej Jakúbek.

 

Obaja pokračujú s áčkom, neplatí to však o ďalšom maródovi Timotejovi Záhumenskom, ktorého preradili do rezervy.

 

 

V Spartaku sa počas zimnej prestávky vyprofiloval internacionálny tím. V kádri sú okrem Slovákov aj Rumun, Grék, Čiernohorec, Rakúšan, Nigérijčania, Švédi a Brazílčania i futbalista z Pobrežia Slonoviny.

 

"V zimnej pauze nie je jednoduché získať hráčov. Zároveň je ťažké priviesť kvalitného Slováka v rozumnom veku za rozumné peniaze. Ich predstavy sa diametrálne odlišujú s predstavami klubu. Verím, že v letnom okne, ak spravíme do mužstva vstupy, budú slovenské. Možno sme teraz multikulturálny tím, ale som rád, že nemáme veľkú skupinu jednej národnosti. Uplynulé dni v Turecku navyše ukázali, že mužstvo vie spolu pozitívne nažívať," povedal športový riaditeľ Spartaka Andrej Kostolanský.

 

"Potrebovali sme nájsť hráčov aj s iným profilom ako sme mali. Napr. Orlandič je typ silného hrotového hráča, aký sme nemali. Nebudem nikoho vyzdvihovať, všetci sú pre mňa rovnako dôležití, stále preto hovorím o tíme Spartaka, žiaden hráč nejde sám do zápasu ale ako tím," dodal Chéu.

 

"Noví hráči zapadli celkom dobre, charakterovo aj po futbalovej stránke môžu pomôcť. Budeme sa im snažiť uľahčiť adaptáciu, aby sa čo najskôr cítili ako doma. V kabíne sa nepozeráme na národnosť, ale na kvalitu. Ide nám všetkým o napredovanie Spartaka," poznamenal kapitán tímu Erik Grendel.

 

Spartak v úvodnom stretnutí jari privíta v nedeľu 16. februára o 15:00 bratislavský Slovan.

 

"Lepší zápas na úvod si ani nemôžeme priať, bude to mať náboj pre divákov i nás aktérov. Hrá sa o veľa, body potrebujeme, Slovan zase bude chcieť nadviazať na výborné výkony z jesene," doplnil Grendel.

 

Doposiaľ sa predalo podľa slov PR manažéra Spartaka Patrika Velšica asi 6500 miest na štadióne, dá sa predpokladať, že toto číslo ešte v ďalších dňoch porastie.

 

"Keď sme si analyzovali Slovan, zásadne sa oproti jeseni ich prejav nezmenil. Nie je ľahké nahradiť hráča ako Šporar, ktorý patrí medzi výborných európskych útočníkov, ale Slovan má kapacitu investovať a pritiahnuť hráčov, ktorí ho môžu zastúpiť," poznamenal k blížiacemu sa zápasu tréner Chéu.

 

Veľkým pozitívom trnavskej zimy je, že počas celej príprave sa spartakovcom vyhýbali zranenia, aj teraz majú tréneri k dispozícii kompletný káder.

 

 

Káder pre jarnú časť

Brankári: Rusov, Takáč, Kamenár (Petržalka)

Obrancovia: Turňa, Menich, Mitrea, Izuchukwu Anthony(Nest-Sotra), Burian (dorast), Pereira (Omonia Nikózia), Krč (Senica), Moenza (Dalkurd)

Stredopoliari: Gamboš, Jakúbek,Tešija, Grendel, Horvát, Bamidele (Nigéria),  Godinho, Vukojevič (Norrby), Tzandaris (Panathinaikos)

Útok: Tavares, Sobczyk, Orlandič (Sukhothai), Yao (Paide), Molnár (Vlčany)

 

Odišli

Záhumenský (preradený do rezervy), Kelemen (hosťovanie v Zlatých Moraviec), Mihálek (hosťovanie v Pohroní), Yilmaz, Halilovič (Boluspor), Lovat (Slovan), Diogo (Estoril), Bolek (Karviná), Oršula (Dinamo Tbilisi), Urminský (St. Mirren), Mesík (Nordsjealand), Dangubič (Chindia)

 

* v zátvorke za menom hráča je uvedené, odkiaľ do Trnavy prišiel, resp. kam prestúpil

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Hlavné správy

V Trnavskej vodárenskej spoločnosti skončil generálny riaditeľ

V Trnavskej vodárenskej spoločnosti skončil generálny riaditeľ

Podľa predsedu dozornej rady a primátora Trnavy Petra Bročku išlo o vzájomnú dohodu. celý článok

Trnavčania majú k dispozícii informácie o doprave, ovzduší aj odpade

Trnavčania majú k dispozícii informácie o doprave, ovzduší aj odpade

Pre samosprávu sú podľa primátora Petra Bročku obzvlášť zaujímavé dáta týkajúce sa životného prostredia, podľa... celý článok

Slovensko si volí svoju budúcnosť: Manuál pre voľby

Slovensko si volí svoju budúcnosť: Manuál pre voľby

Vyberať si môžeme z 24 politických subjektov, volebné miestnosti sú otvorené od 7:00 do 22:00. celý článok

Victory Tip 2017

reklama

Jazierce Fiat Doblo Fiat Tanex Plošina Fragile Queen Gašparík Danubius Gastro Marell Bábence Remax

reklama

Aktuálne video

Novinka na Slovensku: Trnavská univerzita bude učiť posunkový jazyk

Novinka na Slovensku: Trnavská univerzita bude učiť posunkový jazyk

Absolventi nového študijného odboru pedagogickej fakulty budú profesionálni tlmočníci, ktorí budú môcť pomáhať... pozrieť video

AKTUÁLNE POČASIE

Trnava

Piešťany

Bratislava

Nepodarilo sa nadviazať spojenie zo serverom.

Nepodarilo sa nadviazať spojenie zo serverom.

Nepodarilo sa nadviazať spojenie zo serverom.

Nepodarilo sa nadviazať spojenie zo serverom.

aktualizácia: hod. / Predpoveď počasia - epocasie.eu

Facebook

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o.
Copyright © 2010-2020 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty

Pocitadlo.sk

Mazda zmrazené ceny

reklama