Trnavské rybníky
reklama

Partnermi už viac ako 60 rokov: Recept na dlhoročné manželstvo je vraj jednoduchý

RELAX - Príbehy | 14.2.2020, 08.34, prispievatelia

Pri príležitosti Národného týždňa manželstva prijala viceprimátorka Trnavy Eva Nemčovská na radnici páry, ktoré žijú v peknom manželskom zväzku celé desaťročia.

Partnermi už viac ako 60 rokov: Recept na dlhoročné manželstvo je vraj jednoduchý

Jarmila a Rudolf Mesíčkovci na radnici nechýbali, manželmi sú už 64 rokov. Foto: Pavol Machovič

Fragile v Dome Kultúry
reklama

 

Keď boli mladí, žiadny sviatok zamilovaných sa neoslavoval. Napriek tomu sa aj vtedy dvojice do seba zahľadeli, zamilovali a časom si sľúbili vernosť na celý život.

 

Tak to bolo aj v prípade manželov Jarmily a Rudolfa Mesíčkovcov. Jeden druhému sú si oporou už viac ako šesťdesiat rokov.

 

Na začiatku ich lásky boli vtedajšie Trnavské automobilové závody, kde obaja pracovali.

reklama

 

„Bola korešpodentka, pekne písala na stroji, dobre ovládala pravopis, tak sme sa dali dokopy,“ povedal o začiatku dlhoročného vzťahu Rudolf Mesíček.

 

Akosi zabudol povedať, že ona bola pekná a páčila sa mu. A tak mu Jarmila pripomenie, že strojopis a pravopis nebol na začiatku ich vzťahu rozhodujúcim.

 

Keď Rudolf odišiel na vojenčinu, začal Jarmile písať. Keď sa vrátil, začali spolu chodiť. Vtedy to bolo o naozajstnom chodení a dlhých prechádzkách.

 

A keď mal on 25 a ona 21 rokov, tak sa zobrali. A ľúbili a ľúbia sa aj bez Valentína a s ním spojeného sviatku zaľúbených už celých 64 rokov.

 

A nič v tomto vzťahu meniť neplánujú.

 

Viceprimátorka Trnavy Eva Nemčovská ocenila aj Imrišku a Františka Šulkovcov, v manželskom zväzku sú 62 rokov. Foto: Pavol Machovič

 

 

Vo štvrtok boli Mesíčkovci jedným z troch dlhoročných manželských párov, ktoré na radnici pri príležitosti Národného týždňa manželstva na návrh Centra pomoci pre rodinu prijala viceprimátorka Eva Nemčovská.

 

Vysoko ocenila lásku a toleranciu všetkých párov, ktorá k dlhoročnému vzťahu patrí. Zároveň všetky tieto páry označila za vzor pre mladých.

 

A aký je recept na dlhoročné manželstvo? „Ľúbiť, tolerovať a nezradiť,“ prezrádza Imriška Šulková, ktorá žije s manželom Františkom v manželskom zväzku už 62 rokov.

 

Šulkovci boli ďalším z ocenených párov, tretím boli Danka a František Cepkovci.

 

Manželia Cepkovci. Foto: Pavol Machovič

 

 

Cieľom oceňovania dlhoročných manželských párov v rámci Národného týždňa manželstva je podľa Michala Lipovského z Centra pomoci pre rodinu ukázať príklad, že aj v tejto dobe je možné udržať manželský zväzok celé desaťročia.

 

Lipovský pripúšťa, že v Trnave žijú manželské páry, ktoré sú ešte v dlhšom manželskom zväzku, no Centrum pomoci pre rodinu o nich nevie.

 

Úlohou Národného týždňa manželstva je propagovať a podporovať manželstvo ako vzácnu hodnotu pre moderného človeka.

 

(pm)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama