Trnavské rybníky
reklama

Futbalová glosa: Počas turnaja som takmer začal veriť na jednorožcov

ŠPORT - Futbal - Futbalová glosa | 24.2.2020, 16.30, prispievatelia

Futbalista Hrnčiaroviec a aktuálne už aj tréner žiakov Futbalovej mládeže Borisa Godála Peter Vozár sa drží hesla, že šport aj život treba brať s nadhľadom. V tom duchu píše aj svoje glosy.

Futbalová glosa: Počas turnaja som takmer začal veriť na jednorožcov

Tím zo Zvončína na turnaji v Hrnčiarovciach. Foto: archív PV

Púpavy pri aleji
reklama

 

Milí priatelia,
je tomu už nejaký piatok, čo koleno povedalo nie, a aj ked zlé jazyky môžu povedať, že to aj tak bolo neskoro, alebo že si niektorí všimli, že mi nohy často nespolupracujú s hlavou, tak futbal je láska, ktorá sa vždy vráti.


Napríklad v úlohe kouča. Nezáleží, či veríte na osud, jednoducho to tak bolo, že v deň kedy predné väzy dali aktívnej kariére zbohom, ma zastihol telefonát, že či by som neskúsil trénerský chlebíček vo Zvončíne.


Po debate s Pagim, slovo dalo slovo a tak som sa do Hrnčiaroviec vrátil už ako kouč žiakov kategórie U12. Akurát bolo treba z bohatých futbalových skúseností vypustiť teambuildingové akcie, na ktoré som bol pri áčku zvyknutý a robiť väčšinu vecí naopak, ako ked som bol hráč.

ŠUPA technika
reklama


Na halový turnaj U12 pod záštitou ŠK Blava 1928 Jaslovské Bohunice konanom v hale v Hrnčiarovciach nad Parnou za účasti 5 družstiev sme sa vybrali potvrdiť úlohu čierneho koňa turnaja.


Hneď úvodný zápas proti Drahovciam priniesol mimoriadne bojovný zápas, hraný však v duchu fair play, s takmer žiadnym faulom.

 

Zápas rozhodol v 7. minúte jediný presný zásah našej novej posily Andreja Petza, ktorý vystihol rozohrávku súpera a sám zoči voči brankárovi nekompromisne zavesil.

 

O dve minúty na to z opačnej strany opečiatkoval mierenou strelou brvno, chýbal však povestný centimeter a lopta sa mohla motať miesto bránkovej čiary v sieti.

 

Loptu na správne miesto sa ešte usiloval zasunúť Marek van Granec, mičudu sa však s veľkým vypätím podarilo odvrátiť drahovskej obrane do bezpečia.

 

Kľud na kopačky mohol priniesť do zápasu Samko, ktorý je výborný vo výbere miesta, dvakrát mu však lopta nesadla podľa predstáv.

 

Ideálne bolo, že sme nevedeli, že hneď prvý zápas hráme proti favoritovi turnaja, ktorý ostatným súperom nastielal najviac gólov, my sme mu vďaka výbornej defenzívnej práci celého mužstva nedovolili streliť ani jeden.


Drahovce - Zvončín 0:1.


Na zápas s Chtelnicou sme mierne pomiešali posty, do útoku sa presunul agilný Jakub a na miesto stopéra sa postavil Andrej.

 

Kubo sústavným napádaním a dobrým pohybom sa dokázal dostať do troch čistých šancí, ale vozárovské gény nepustia, to má po strýcovi a tak z toho bolo iba jedenkrát brvno a dvakrát mu radosť pokazil súperov brankár. 


Na opačnej strane však opäť spoľahlivo zapracovala defenzíva a čo bolo treba vyriešil Darián v bráne.


Duel tak približne v polovici zápasu opäť rozhodol z priameho kopu Andrej Petz, ktorý tvrdou strelou z hranice 9 metrov nedal brankárovi šancu.


Zvončín - Chtelnica 1:0.


Pred tretím zápasom se nám však v kabíne rozmohl takový nešvar. Po predchádzajúcom víťazstve na minulom turnaji chlapci súpera podcenili, čo sa napriek upozorneniu trénerov, že ak takto nastupujú na zápas, tak prehrávajú už pred ním 1:0.

 

Od začiatku duelu tak bolo vidieť, že dobre mienené rady si vzali k srdcu trochu pomenej, súperovi sme nechávali v strede priveľa priestoru na kombináciu, z ktorých si dokázal vytvoriť pár dobrých šancí, ktoré v poslednej chvíli musel hasiť Darián v našej bráne.

 

Mimoriadne napínavý zápas 2 minúty pred koncom rozhodol v samostatnom nájazde ďalší novic v tíme Tomáš Lebduška, ale to až potom, čo mu súperov brankár Simon Uher chytil aj nemožné.


Normálne, že som začal veriť na jednorožcov, keď som videl, aký vingel vytiahol na roh.


Ten sa aj po zásluhe stal najlepším brankárom turnaja. Hádam mu to ocenenie vynahradilo ten nefalšovaný futbalový smútok po prehratom a vyrovnanom zápase. 


Pozitívom stretnutia bolo herné zlepšenie v druhej časti, ale aj bojovnosť a obetavosť celého tímu, kedy ani útočníci nešetrili krokom a neváhali brániť aj vo vlastnej šestke.


Dechtice - Zvončín 0:1.


A to už sa nedalo nijako utajiť, že hráme o prvé miesto. Na minulom turnaji sme práve na tom pohoreli, že prílišná zodpovednosť nám zväzovala nohy a tak sme kvázi finálový duel prehrali 0:2.


Preto sme sa v kabíne snažili hráčov pripraviť tak, aby si nepripustili žiadny tlak, čo nám aj v zápase vyšlo.

 

Mimoriadne taktický zápas z oboch strán, ktorému by svedčali aj vyššie vekové kategórie priniesol síce minimum šancí, pre objektivitu treba dodať, že dve stopercentné mal súper, z toho však jedna smerovala mimo brány a raz bravúrnym zákrokom zachránil Darian Kadanec, ktorý tak na celom turnaji neinkasoval ani gól.


Výborný výkon celého mužstva, vzadu skvele dirigoval obranu Matej Kosnáč, sekundoval mu Robo Kovačič z jednej a Oliver Zelenský z druhej strany, z útoku im pomáhali Lukáš Kovačič, Martin Ružarovský a Samko Holobraty, v druhej formácii sa v útoku a na hrote striedali Jakub Vozár a Andrej Petz, ktorý na oboch postoch podali výborné výkony, za nimi však nezaostali ani krídelníci a útočníci Leo Repka, Marek van Granec a Miško Sládek.


Zvončín - Jaslovské Bohunice 0:0.


Naozaj kolektívny a obetavý výkon v podaní celého tímu tak priniesol zaslúžené prvé miesto v kvalitne obsadenom turnaji a chalanom tak ukázal, že má zmysel na sebe pracovať.


A ešte odkaz chlapcom, ak sa náhodou budete chváliť, tak si ale nezabudnite aj spomenúť, že máte domácu úlohu.


Nazdáááár

 

PETER VOZÁR

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama