Trnavské rybníky
reklama

Trnavskí florbalisti vyhrali základnú časť a sú hladní po Extralige!

ŠPORT - Florbal | 26.2.2020, 13.08, prispievatelia

Najlepšia základná časť v histórii klubu. To je veľmi pozitívna správa z tábora florbalistov FBC 11 Trnava. Počas prvého úseku sezóny prehrali v 1. lige iba jediný zápas. Pridali 15 víťazstiev a šesť remíz. Do play-off pôjdu ako najväčší favorit z prvého miesta.

Trnavskí florbalisti vyhrali základnú časť a sú hladní po Extralige!

Florbalisti FBC 11 Trnava. Foto: archív klubu

Púpavy pri aleji
reklama

 

„Je to super pocit. O to väčší, že sme to mohli osláviť už dve kolá pred koncom základnej časti. Naša hra sa formuje každým zápasom. Počas sezóny sa zmenila na nepoznanie vďaka trénerovi Ondrejovi Balákovi. Vkladá do nás obrovské množstvo energie a svojho času. Je pred nami ešte kus cesty. Verím, že máme našliapnuté správnou nohou,“ uviedol kapitán tímu Matej Vanta. 

 

Trnavčania nazbierali 51 bodov. Zdobí ich najlepšia defenzíva. Ako jediné z dvanástich mužstiev neinkasovali viac ako sto gólov.

 

Druhé Košice síce nastrieľali o 61 presných zásahov viac, ale v najdôležitejšom ukazovateli zaostali za Trnavou o päť bodov.

ŠUPA technika
reklama

 

„Pred dvoma rokmi sme odohrali tiež úspešnú základnú časť. Neoficiálne sme ju vyhrali, ale spätne nám skontumovali asi osem zápasov a klesli sme po byrokratickej chybe až na 4. miesto. Následne sme pohoreli v play-off, “ upozornil na nedávnu sezónu, v ktorej jeho tím nezvládol vyraďovaciu časť.

 

Florbalisti z malého Ríma sa v predošlých rokoch viackrát radili k najlepším v druhej najvyššej súťaži. V najdôležitejšej časti ale nedokázali nadviazať na výkony zo základnej časti.

 

„Je to ako iná súťaž. Hrá sa na tri víťazné zápasy. Sedemdesiat percent výkonu je v hlavách, pretože naša kvalita je veľká. V minulosti nás v najdôležitejších momentoch sklamala koncovka. V tejto sezóne sme to ošetrili novým štýlom hry. Máme asi desať hráčov, ktorí pravidelne bodujú. Je preto úplne jedno, či niekomu ide, alebo nie,“ pokračoval.

 

Už o niekoľko dní sa opäť začnú nekompromisné súboje v play-off. Trnavu čaká na úvod Dubnica nad Váhom.

 

„Prídu, porazíme ich. Prídeme tam, porazíme ich opäť. Takto by to malo vyzerať, aby sme boli spokojní. Dubnicu sme v tejto sezóne ešte nezdolali. Dvakrát sme remizovali – 5:5 a 6:6. Geograficky sú najbližšie. Je šanca, že do Trnavy prídu aj ich fanúšikovia a vytvorí sa výborná atmosféra.“

 

Nejasný je štart Michala Durana. Jeden z ofenzívnych lídrov tímu sa v posledných zápasoch zranil.

 

„Ide o citeľnú stratu, ale aspoň si budú chalani viac nahrávať,“ vtipkoval kapitán. Verím, že bude čo najskôr fit, nech sa aj on pričiní k víťaznému ťaženiu. Nielen mudrovaním zo striedačky, ale aj aktívnou hrou a kľučkami na palubovke. Do play-off ideme s plnou vážnosťou. Ten, kto nás príde podporiť, uvidí, akí sme silní a hladní po Extralige,“ ukončil Matej Vanta.

 

Trnavčania odohrajú domáce zápasy v Mestskej športovej hale. Prvý už v sobotu 29. februára o 18.00, druhý v nedeľu o 16.00.

 

PATRIK MITAS

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama