Streda 30. 9., meniny má Jarolím, zajtra Arnold.Význam mien.

Veľká cena Trnavy priniesla do vitrín domáceho klubu trinásť medailí

Vydané 26.2.2020 o 09.02, prispievatelia

V krytej plavárni Materiálovotechnologickej fakulty STU sa cez víkend uskutočnil už 46. ročník medzinárodných plaveckých pretekov „Veľká cena Trnavy“. O preteky bol tradične veľký záujem. V 22 disciplínach sa predstavilo 320 pretekárov z Poľska a Slovenska z 30 klubov.

Adam Halas na trnavských pretekoch nemohol chýbať. Foto: Miroslav Kliner

Ozdobou tohtoročnej Veľkej ceny Trnavy v plávaní bol Tomáš Klobučník, reprezentant SR, seniorský rekordér v prsiarskych disciplínach, druhý najlepší plavec SR za rok 2019 a Adam Halas, seniorský rekordér SR v disciplíne 50 a 100 metrov motýlik.

Preteky v Trnave boli pre nich dobrým testom aktuálnej výkonnosti pred Olympijskými hrami 2020 v Tokiu.

Tomáš Klobučník zvíťazil v disciplínach 200 metrov prsia. V Trnave štartovalo viacero seniorských reprezentantov.

Uprostred A. Halas.

Najhodnotnejší výkon pretekov zaplávala Zora Ripková v disciplíne 400 metrov voľný spôsob.

Popri takejto konkurencii sa nestratili ani domáci plavci STU Trnava.

Najcennejšie umiestnenie dosiahli slovenskí reprezentanti, Adam Halas zvíťazil v štyroch disciplínach a zaplával najhodnotnejší výkon v kategórii mužov.

Nina Vadovičová zvíťazila v disciplínach 100 a 200 metrov prsia, Tereza Ožvaldová zvíťazila v disciplíne 200 metrov znak, František Jablčník získal striebornú a bronzovú medailu, Miroslava Záborská skončila dvakrát druhá, Ema Matúšová raz tretia.

N. Vadovičová a M. Záborská počas pretekov.

V červenom L. Böhman a M. Pekarčík.

V žiackych kategóriách sa najviac darilo Lukášovi Böhmanovi, ktorý zvíťazil v troch disciplínach, Jakub Palkovič si vyplával dve zlaté a striebornú medailu, Jakub Gabriel získal dve bronzové medaily.

Marián Pekarčík bronzovú medailu, Sára Polomská si vybojovala zlatú a striebornú medailu, Karin Chmurová obsadila trikrát tretie miesto.

Uprostred T. Ožvaldová.

V červenom J. Palkovič a J. Gabriel.

Lenka Mucinová získala v disciplíne 100 metrov motýlik striebornú medailu, Júlia Mečiarová obsadila v disciplíne 100 metrov znak tretie miesto.

Celkovo možno hodnotiť 46. ročník Veľkej ceny Trnavy ako veľmi úspešný s víťazstvom domáceho klubu STU Trnava v medailovej štatistike so ziskom 13 zlatých, 7 strieborných a 11 bronzových medailí.

V červenom S. Polomská a K. Chmurová.

Zľava M. Záborská, N. Vadovičová a E. Matúšová.

text: rh

BÁBENCE: V septembri sa rozrástli ďalšie rodinky z Trnavy a okolia

BÁBENCE: V septembri sa rozrástli ďalšie rodinky z Trnavy a okolia

Prinášame fotografie detičiek z trnavskej pôrodnice. celý článok

Od štvrtka bude platiť zákaz hromadných podujatí, vrátane športu či omší v kostoloch

Od štvrtka bude platiť zákaz hromadných podujatí, vrátane športu či omší v kostoloch

„Je mi to ľúto. Životy a zdravie sú absolútnu prioritou... a kľudne na potom, keď to zvládneme,... celý článok

V Trnave bol protest odborárov, ostro kritizovali vládu

Šéf OZ Kovo Emil Machyna vo svojom príhovore slovne zaútočil na Moderné odbory, ktoré označil za falošných spasiteľov,... celý článok

Jazierce

Fiat Ducato Fiat Tanex El Gaučo 2020 Gašparík Danubius Gastro Plošina Grinaj Marell Bábence Remax

Na Piešťany čaká veľký zápas, v stredu pricestuje Dunajská Streda

Na Piešťany čaká veľký zápas, v stredu pricestuje Dunajská Streda

Pohárové stretnutie sa odložilo ešte z augusta pre účasť Dunajskej Stredy v Európskej lige. Kto sa nedostane... pozrieť video