Veľká cena Trnavy priniesla do vitrín domáceho klubu trinásť medailí

ŠPORT - Plávanie | 26.2.2020, 09.02, prispievatelia

V krytej plavárni Materiálovotechnologickej fakulty STU sa cez víkend uskutočnil už 46. ročník medzinárodných plaveckých pretekov „Veľká cena Trnavy“. O preteky bol tradične veľký záujem. V 22 disciplínach sa predstavilo 320 pretekárov z Poľska a Slovenska z 30 klubov.

Adam Halas na trnavských pretekoch nemohol chýbať. Foto: Miroslav Kliner

Ozdobou tohtoročnej Veľkej ceny Trnavy v plávaní bol Tomáš Klobučník, reprezentant SR, seniorský rekordér v prsiarskych disciplínach, druhý najlepší plavec SR za rok 2019 a Adam Halas, seniorský rekordér SR v disciplíne 50 a 100 metrov motýlik.

Preteky v Trnave boli pre nich dobrým testom aktuálnej výkonnosti pred Olympijskými hrami 2020 v Tokiu.

Tomáš Klobučník zvíťazil v disciplínach 200 metrov prsia. V Trnave štartovalo viacero seniorských reprezentantov.

Uprostred A. Halas.

Najhodnotnejší výkon pretekov zaplávala Zora Ripková v disciplíne 400 metrov voľný spôsob.

Popri takejto konkurencii sa nestratili ani domáci plavci STU Trnava.

Najcennejšie umiestnenie dosiahli slovenskí reprezentanti, Adam Halas zvíťazil v štyroch disciplínach a zaplával najhodnotnejší výkon v kategórii mužov.

Nina Vadovičová zvíťazila v disciplínach 100 a 200 metrov prsia, Tereza Ožvaldová zvíťazila v disciplíne 200 metrov znak, František Jablčník získal striebornú a bronzovú medailu, Miroslava Záborská skončila dvakrát druhá, Ema Matúšová raz tretia.

N. Vadovičová a M. Záborská počas pretekov.

V červenom L. Böhman a M. Pekarčík.

V žiackych kategóriách sa najviac darilo Lukášovi Böhmanovi, ktorý zvíťazil v troch disciplínach, Jakub Palkovič si vyplával dve zlaté a striebornú medailu, Jakub Gabriel získal dve bronzové medaily.

Marián Pekarčík bronzovú medailu, Sára Polomská si vybojovala zlatú a striebornú medailu, Karin Chmurová obsadila trikrát tretie miesto.

Uprostred T. Ožvaldová.

V červenom J. Palkovič a J. Gabriel.

Lenka Mucinová získala v disciplíne 100 metrov motýlik striebornú medailu, Júlia Mečiarová obsadila v disciplíne 100 metrov znak tretie miesto.

Celkovo možno hodnotiť 46. ročník Veľkej ceny Trnavy ako veľmi úspešný s víťazstvom domáceho klubu STU Trnava v medailovej štatistike so ziskom 13 zlatých, 7 strieborných a 11 bronzových medailí.