Trnavské rybníky
reklama

Trnavčania popri voľbách podpisujú aj petíciu Za lepšiu ochranu prírody

AKTUALITY - Voľby | 29.2.2020, 16.54, prispievatelia

Vysoká volebná účasť vyhovuje aktivistkám, ktoré zbierajú podpisy pod petíciu Lesoochranárskeho zoskupenia VLK.

Trnavčania popri voľbách podpisujú aj petíciu Za lepšiu ochranu prírody

Vo volebných miestnostiach na Mozartovej ulici v Trnave bola dnes vysoká volebná účasť, čo vyhovovalo aj aktivistkám pri zbere podpisov Za lepšiu ochranu prírody. Foto: Pavol Machovič

Cukrovar Trnava
reklama

 

 Z vysokej volebnej účasti ťažia aktivistky, ktoré pred vchodom k volebných miestnostiam v ZUŠ na Mozartovej ulici v Trnave zbierajú podpisy pod petíciu Za lepšiu ochranu prírody, ktorú iniciovalo Lesoochranárske zoskupenie VLK.

 

V priebehu niekoľkých hodín zozbierali viac ako 700 podpisov, každú hodinu pribúda ďalších približne sto. Ľudí s ponukou pridať svoj podpis pod petíciu oslovujú po ich odchode z volebných miestností.

 

„Darí sa nám veľmi dobre, na Mozartovej máme viac ako 700 podpisov a ešte niekoľko hodín pred sebou. Som príjemne prekvapená, koľko starších ľudí sa tu zastaví.

Potulky mestom
reklama

 

Na druhej strane som smutná, keď idú rodičia s malými deťmi a povedia, že nie. To ma vždy trochu zamrzí,“ povedala aktivistka Katarína Slováková.

 

Petíciu po odvolení podpísali aj politici (MORATÓRIUM) a (MORATÓRIUM) s rodinami.

 

V priestoroch ZUŠ na Mozartovej ulici v Trnave sú štyri volebné miestnosti, voličská účasť sa v nich popoludní blížila k päťdesiatim percentám.

 

Podpisy pod petíciu Za lepšiu ochranu prírody, zbierali aktivisti v Trnave aj na ďalších dvoch miestach pred volebnými miestnosťami, ale tam len dopoludnia.

 

Cieľom iniciátorov petície Lesoochranárskeho zoskupenia VLK je podľa Slovákovej presadiť desať percent území v chránených oblastiach, do ktorých by nezasahoval človek, ako aj niektoré ďalšie ochranárske požiadavky.

 

Ak petíciu podpíše viac ako 100-tisíc ľudí, bude sa ňou musieť zaoberať novozvolený parlament. Do dnešného dňa malo zoskupenie VLK vyzbieraných viac ako 52-tisíc podpisov.

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX Trnava
reklama