Trnavské rybníky
reklama

FOTO: Vo volebnej centrále OĽaNO sa oslavuje, Matovič vyhrá voľby

AKTUALITY - Voľby | 29.2.2020, 23.57, Ján Král

V Mestskej športovej hale v Trnave sa jasá. Volebnú centrálu tu má strana Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), ktorá by podľa Exitpolu TV Markíza mala jednoznačne vyhrať voľby. Čisla hovoria o takmer 25,8 percenta, druhý Smer má predbežne 14,9.

FOTO: Vo volebnej centrále OĽaNO sa oslavuje, Matovič vyhrá voľby

Igor Matovič. Foto: Peter Kollár

Cukrovar Trnava
reklama

 

OĽaNO pozvalo do haly nielen svojich fanúšikov, ale prísť mohli všetci ľudia, ktorí sa vopred nahlásili. Záujem o účasť prejavilo asi 160 novinárov, mnohí aj zo zahraničia.

 

Tesne pred 23:00 zavítal do centrály líder OĽaNO Igor Matovič. Prišiel v sprievode svojej manželky a dcér. Tesne za ním kráčal župan Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič.

 

„Politiku robíme inak, otvorili sme halu pre 1800 ľudí. Hoci vás nepoznáme, ste vítaní bez ohľadu na to, koho ste volili. Teším sa dnes spolu s vami,“ zneli prvé slová Igora Matoviča smerom k zaplnenej hale.

Potulky mestom
reklama

 

Igor Matovič prichádza do haly v sprievode rodiny. Foto: Peter Kollár

 

 

Jeho slová transformoval do posunkového jazyka tlmočník. „Verím, že SMER nevstal z hrobu,“ reagoval na predbežný exitpol TV Markíza, kde ešte neboli zverejnené pri číslach názvy strán.

 

Mal pravdu. Prvý aplauz v hale zaznel pri pohľade na preferencie Vlasti, Mostu-Híd a SNS. Ďalší aplauz prišiel, keď sa ukázali preferencie Kotlebovcov ale hlavný výbuch radosti nastal, keď sa ukázalo, že OĽaNO podľa Exitpolu jasne vyhralo.

 

Ľudia v hale aplaudujú výsledkom podľa Exitpolu. Foto: Peter Kollár

 

 

„Igor, Igor, Igor, Igor!!!,“ kričali ľudia v hale, keď TV Markíza prišla s prvou reakciou lídra OĽaNO.

 

„Sme otvorení voči ľuďom, politiku robíme úprimne, odvážne, ľudia ocenili našu desaťročnú prácu. Snažili sme sa zostaviť kvalitnú kandidátku s ľudmi s príbehom. Ľudia vidia, že problém Slovenska je korupcia a videli, že sme s ňou bojovali a odmakali si to,“ povedal medzi prvými slovami Igor Matovič.

 

Do centrály prišlo približne 1800 ľudí.

 

 

Matovič poďakoval nevoličom, ktorí podľa neho zohrali vo voľbách zásadnú úlohu a preklopili misky váh na stranu spravodlivosti.

 

Vyjadril nádej, že sa Slovensko zobudilo, za kľúčový moment považuje vraždu Jána a Martinu, po ktorej precitli aj tí, ktorí dianie v politike dovtedy nevnímali.

 

Uviedol, že chce, aby vznikla vláda, ktorá nebude slúžiť pre vrchných 10-tisíc ale pre všetkých ľudí.

 

Matovič tiež uviedol, že sa poďakoval lídrom opozičných strán za férovú kampaň, „buchnáty“ v kampani boli podľa neho v rámci normy. Pozval ich do Trnavy na stretnutie po oznámení oficiálnych výsledkov.

 

Fotogaléria z volebnej noci v centrále OĽaNO

(autor foto: Peter Kollár)

Veľký záujem o volebnú noc OĽaNO bol aj zo strany médií.

 

Na vstupe kontrolovali, či ľudia nemajú teplotu. Ide o bezpečnostné opatrenie v súvislosti so šíriacim sa koronavírusom v Európe. Na Slovensku našťastie túto nákazu zatiaľ nepotvrdili.

 

Michal Šípoš organizoval pri príchode ľudí aj takto.

 

Svojrázna fotostena.

 

Igora Matoviča vítal dav novinárov.

 

Župan Jozef Viskupič tlieska svojmu bratrancovi k volebnému výsledku.

 

Lukáš Kyselica sleduje výsledky Exitpolu.

 

Spokojnosť vidno aj na očiach Jozefa Viskupiča st., Miroslava Kadúca či Martina Fecka.

 

Za OĽaNO kandidoval aj Trnavčan Jozef Klokner a Lucia Drábiková z Piešťan.

 

---

Dianie v centrále OĽaNO budeme ďalej sledovať.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX
reklama