Trnavské rybníky
reklama

Pavlína Matovičová: Ten šašo z Trnavy je veľmi dobrá voľba

AKTUALITY - Voľby | 1.3.2020, 01.10, Ján Král

Vo volebnej centrále OĽaNO vystúpila rodina Igora Matoviča, symboly revolúcie i boja s neprávosťami v deväťdesiatych rokoch.

Pavlína Matovičová: Ten šašo z Trnavy je veľmi dobrá voľba

Igor Matovič bozkáva svoju manželku Pavlínu. Foto: Peter Kollár

Cukrovar Trnava
reklama

 

Igor Matovič vo volebnej centrále OĽaNO v Mestskej športovej hale v Trnave pri svojom ďalšom vystúpení na hlavné pódium pozval osobnosti Nežnej revolúcie Milana Kňažka, Jána Budaja a matku v deväťdesiatych rokoch zavraždeného  Róberta Remiáša Annu Remiášovú.

 

„Ide o symboly boja proti komunizmu, Mečiarizmu a vy všetci, čo ste nás volili, ste symbolmi boja proti Ficizmu. Bez týchto ľudí, by sme tu asi takto slobodne nemohli byť,“ hovoril Matovič pri predstavovaní trojice známych tvárí.

 

„Verím, že sme sa dnes definitívne zbavili mafie,“ pridal.

Potulky mestom
reklama

 

 

Kňažko: Nechcem ďalšie sklamanie

Slovo si zobral Milan Kňažko: „Je úžasné, keď znovu vidím vo vašich očiach nádej, že situácia sa zmení a bude lepšie. Nezabudnime si pripomenúť, že po zlomových momentoch prišlo sklamanie. Bol by som veľmi rád, aby sme ďalšie už nezažili. Po obrovskej dôvere musí nastúpiť zodpovednosť,“ adresoval slová Igorovi Matovičovi Kňažko.

 

Zľava Milan Kňažko, Anna Remiášová a Ján Budaj. Foto: Peter Kollár

 

 

„Musíte byť lepší premiér ako doterajší, čo je jednoduché, lebo latka je na zemi. Musíte byť najlepší, lebo ďalšie sklamanie by som nerád zažil. Rozhodnite sa rýchlo, lebo aj keď mám už svoje roky, pustím sa do toho a znova bude revolúcia,“ pokračoval žartom s tým, aby Matovič čo najskôr oznámil, že sa postaví do úlohy premiéra.

 

Pridal aj výzvu k pravicovej koalícii: „Vy sa musíte dohodnúť, iná cesta neexistuje. Veľmi vám držím pri tom palce. Musíte sa správať tak, aby sme mali my občania pocit, že sme všetci zvíťazili. Držím vám palce pán premiér,“ dodal Kňažko.

 

„Je to tretí stupeň k slobode a slušným pomerom na Slovensku. OĽaNO je pokračovaním VPN, demokratov z roku 98. Máme šancu na slušný, právny štát, kde budú obyčajní ľudia na prvom mieste,“ zaželal si Ján Budaj.

 

Gesto víťaza. Foto: Peter Kollár

 

 

Záverečné slovo patrilo Anne Remiášovej, ktorej syn zahynul v aute, pod ktorým vybuchol nástražný systém. Prihovorila sa smerom k voličom.

 

„Mám stiahnutý žalúdok, cítim obrovskú zodpovednosť. Ľudia ako vy, tisíce a milióny na Slovensku dávajú dôveru novej vláde, ktorá vznikne a veria, že všetko sa začne naprávať k dobrému. Bude to chvíľu trvať, buďte tolerantní, lebo to svinstvo a obrovská špina, do ktorej nás Ficomafia zavliekla, bude veľký problém vyčistiť. Vďaka tomu, že som v hnutí s výnimočnými ľuďmi, ktorým verím roky a je tu Igor, ktorý je úžasný bojovník aj s podporou manželky, vďaka tomu, verím, že to zvládneme. Vydržte a dajte mu svoju podporu,“ povedala.

 

 

Manželské akože iskrenie

Ďalším, koho Matovič pozval na pódium, bola jeho manželka Pavlína. „Dúfam, že si nájdeme aj do budúcna na seba ešte trochu čas,“ povedal Matovič podávajúc svojej polovičke kyticu ruží.

 

„Povedala som mu, čo sa stane, nech sa stane. Ale jeden víkend do mesiaca bude iba náš,“ kontrovala Pavlína Matovičová.

 

Igor Matovič, vedľa neho jeho manželka. Foto: Peter Kollár

 

 

Vo volebnej centrále bola aj Matoviča dcéra Rebeka, ktorá ale na pódium neprišla. Matovič ju márne hľadal pohľadom v dave.

 

„Ešteže tu nie je Boris Kollár,“ ukončil s úsmevom svoje snahy o nájdenie dcéry.

 

Posledné slovo vraj musí mať žena. Tak aj bolo. „Ďakujem, že ste im dali hlas a dali možnosť ukázať, že ten šašo z Trnavy je kvalitná a veľmi dobrá voľba. To vám garantujem.“

 

Na to sa opäť chytil Matovič. „Ako svadobný dar sme dostali hrnce. Aj po 20 rokoch sú stále dobré, majú vraj záruku 25 rokov. Nedávno mi Pavlína hovorila, vraj prečo aj na mňa nie je 20-ročná záruka, že by ma vrátila,“ dokončil manželskú prekáračku.

 

Jozef Pročko vysielal na sociálnu sieť naživo. Igora Matoviča vyzval, aby pozdravil Molnára z Modrého Kameňa. Foto: Peter Kollár

 

 

Na pódium následne prišli členovia volebného tímu, ktorí mali na starosť kampaň. Známy komik a kandidát OĽaNO na poslanca Jožo Pročko potom zorganizoval spoločné fotenie kandidátov OĽaNO.

 

Poriadky musel porobiť s fotografmi, ktorí išli na jeho vkus príliš blízko ku kandidátom.

 

Ďalšie minúty patria na pódiu ľudovej hudby, čaká sa na oficiálne výsledky. Pri priebežnom sčítavaní hlasov už dominuje OĽaNO.

 

Do centrály OĽaNO prišiel aj Daniel Lipšic. Foto: Peter Kollár

 

V popredí kandidáti OĽaNO na spoločnej fotografii. Foto: Peter Kollár

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX
reklama