Trnavský plavec František Jablčník splnil limit na európsky šampionát

ŠPORT - Plávanie | 12.3.2020, 07.00, prispievatelia

Jedným z posledných športových podujatí pred zákazom organizovania športových podujatí na Slovensku z dôvodu obáv o šírenie koronavírusu bola Veľká cena Slovenska v plávaní v Bratislave. Trnavský klub STU Trnava dosiahol viaceré veľmi dobré výsledky.

František Jablčník v cieli pretekov. Foto: Martin Vaňo

V silnej konkurencii 500 plavcov zo 71 plaveckých klubov štartovalo 31 trnavských plavcov, ktorí potešili svojimi výbornými výsledkami.

Najväčší úspech dosiahol juniorský reprezentant SR František Jablčník, ktorý v disciplíne 400 metrov polohové preteky obsadil tretie miesto a skvelým časom 4:29.55 splnil ostrý A limit na ME juniorov 2020 v škótskom Aberdeene a dokonca vytvoril juniorský rekord SR!

O ďalšie 2 limity na ME juniorov sa postarala juniorská reprezentantka SR Nina Vadovičová (SŠŠ J. Herdu), ktorá splnila B limit v disciplínach 100 a 200 metrov prsia.

Týmito výbornými výkonmi obsadila 2x tretie miesto. V disciplíne 50 metrov prsia skončila druhá.

Výborne plával aj seniorský reprezentant SR Adam Halas, ktorý sa na stupne víťazov prebojoval v disciplínach 50 a 100 metrov motýlik a skončil v oboch na treťom mieste.

Ani ostatní plavci STU Trnava nezaostali za svojimi výkonmi, celkovo vyplávali 27 finálových umiestnení a mnohí si zlepšili svoje osobné maximá. Spolu získali plavci STU Trnava 6 medailí: 1 striebornú a 5 bronzových.

Tréner Rastislav Hlavatý a František Jablčník.